Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Dal su normalni ovi sto prodaju D4 kod nas traze po 6000 za njega..
 
Da li je neko kupovao nitecore punjace sa aliexpressa?
Gledam na Shenzhen store, pise da su originali i da imaju validation code ali cena im je skoro duplo manja nego u nitecore prodavnici. Zato mi je jako sumnjivo.
 
ima mnogo fake nitecore punjača...jel ima neki poseban razlog da baš želiš nitecore? za nimh baterije nije ništa posebno...
 
Meni treba samo za NiMH. Deluje mi da su nitecore najkvalitetniji u nekoj jeftinoj kategoriji. Razmatrao sam i liitokala.
Gledam pre svega na aliexpressu jer je poštarina mala ili čak besplatna.
 
mislim da je japcell 4001 sa nkona najbolje resenjeza nimh...ako je postarina za njega i dalje nekih 4+ evra...i stize brze nego sa alija...
 
Citao sam za japcell da je dobar ali preskup je. Sa transportom i carinom izađe blizu 35eur.
Meni je dovoljan punjač sa dva slota i planiram uzeo nitecore um2. On je oko 15 EUR. (Bez carine)
Za taj novac nisam uspeo pronaci nešto bolje.
Ako vi znate za nešto bolje, javljajte!
 
Jel može preporuka za NiMh baterije AA i AAA i dobar punjač za njih sa makar 4 mesta za punjenje?
 
nemanja, koliko puta da ponavljamo istu stvar? :)
Čovek reče da dođem ovde jer je posećenije :D

LSD iz Japan mi ne znači puno, jer se ne razumem u tu tematiku i ne znam ni kako bih to proverio. Sobzirom da ste rekli da su Ikeine zapravo Enloop i da su dobre uzeo bih njih.

Za punjač, japcell bc-4001 je teško dobavljiv zbog veće cene isporuke. Ne znam koji je naredni "best buy"?

ISDT A4 sada prvi put vidim da se pominje, kakav je konkretno i kakav je u odnosu na BC-4001 pojma nemam...
Niti gde se može nabaviti.
 
Poslednja izmena:
Kod nas nije neki izbor... Panasonic bq-cc, neki od modela, idu uglavnom sa baterijama...ako nećeš analizu baterija dobro rešenje...

Za naručivanje, opus BC 3001 sa Alija ali on i nije jeftin a dobijaš Lion punjenje koje ti ne treba...litokala nešto jeftiniji i nije loš...

Kolika je uopšte sad poštarina za japcell?
 
Kod nas nije neki izbor... Panasonic bq-cc, neki od modela, idu uglavnom sa baterijama...ako nećeš analizu baterija dobro rešenje...

Za naručivanje, opus BC 3001 sa Alija ali on i nije jeftin a dobijaš Lion punjenje koje ti ne treba...litokala nešto jeftiniji i nije loš...

Kolika je uopšte sad poštarina za japcell?

Koliko vidim za srbiju je postarina sada nekih 7,5 eura kada se poruci japcell.
Punjac je ranije kada sam ga ja porucivao kostao nekih koliko se secam 18,5 eura,sada je 21 euro.
Postarina je tada iznosila koliko se secam nekih oko 4 eura.
Sada ispadne skuplje sve ukupno nekih 6 eura sa dostavom.
Inace sam i ja onda bio u dilemi sta da kupim od punjaca i dobio sam tvoju preporuku za ovaj japcell i nisam pogresio sa kupovinom.
 
Ja sam na kraju poručio xtar vc4 sa Alija za 15 Eur + carina.
Neverovatno koliko je komplikovano izabrati punjač. Svi proizvođači imaju po 15ak modela. I svi su jako slični uz neke minimalne razlike.
 
Pa ne znam, kod različitih punjača makar ima različitih funkcija... kad već pričamo o baterijama, često se desi da različite serije baterija preporučuju za potpuno iste uređaje. Ili da odemo malo off, recimo čitam specifikacije dva različita sokovnika (jedan je duplo skuplji od drugog i ima malo jači motor, bukvalno je sve ostalo isto). Znači sve je isto, svaki je namenjen za cedjenje istog voća i povrća... ma identične web strane na sajtu proizvođača u potpunosti, urađen copy/paste (naravno 2 sokovnika istog proizvodjača). Došlo mi da im pošaljem mail sa pitanjem zašto da kupim jači/skuplji model, kada su po njima oba podjednako funkcionalna:), i tako je sa mnogim proizvodima. Pored opisa im nedostaje i poredjenje sa drugim modelom, tj. razlike, jer po opisu razlike nema - osim u ceni:)

Koji god punjač da se kupi i koje god baterije, vrlo brzo će se isplatiti... recimo gorepomenuti ISDT A4 za 10-15 eur + ikea ladda baterije... pa izračunajte i sami koliko brzo će se isplati. A ko hoće da se igra kupi recimo ISDT C4 sa touch screen-om za 50-60 eur, pa izračunajte za koliko će se i on isplatiti - reći ćete 5x sporije, ali to je i dalje veoma brzo! Mislim da ako nekoga ne zanimaju punjači i baterije iz hobija, nema potrebe da troši vreme raspitujući se... to su sve sitna crevca;)

Treba se samo malkice raspitati pa saznati ono što sam rekao nemanji, kupi LSD (low self discharge) iz Japana:). Nema tu šta puno da se razume, ako na bateriji piše "Ready to use", "Pre-charged" i sl. znači da su LSD, a ako piše made in Japan - znači da su iz Japana:). Samo naravno voditi računa da se ne kupe neke fake (pogledati razliku na netu, kao i za sve ostalo), ili jednostavno kupiti u ikei

Kod punjača je najbitnije da puni svaku bateriju posebno... ja sam godinama koristio ozloglašeni triax punjač, možda/sigurno su baterije sa njim trajale kraće, ali opet su se višestruko isplatile. ISDT A4 imaš na aliju i sličnim kineskim sajtovima. Odlličan kompaktan punjač ako nećeš previše da se igraš, a pretpostavljam da nećeš jer bi inače već znao koji želiš da kupiš
 
Odlučio da kupim Japcell BC-4001 po preporuci, ali mi sajt https://eu.nkon.nl kaže da ne isporučuju za Srbiju i nudi mi https://ru.nkon.nl/

Sa kog sajta vi naručujete?
I da li bi možda neke baterije prošle carinu uz punjač (ako da, onda koje AA i/ili AAA su "best buy" sa tog sajta)?
 
Idi na ru.nkon i odatle naruči...kad već plaćaš poštarinu naruči i neke Fujitsu, mislim da su one tamo najpovoljnije...ako je prevelika poštarina onda ovde Ikea ladda baterije...
 
Kako se frljaju sa poštarinom... pre par meseci (kad mi je neko rekao da je poskupela poštarina nenormalno) ubacim eneloop lite AAA x2 i poštarina bila možda 7,5 eur, ja reko pa i nisu nešto poskupeli... Međutim dodam još nešto i poštarina skoči na 15 eur.
Evo sad gledam poštarina za iste one 2 eneloop lite je 15 eur, ali za bilo koji punjač (ubacio 3-4 kom, naravno pojedinačno) je 7,5 eur... dodam jednu AAA bateriju poštarina 15 eur... izbacim onaj punjač, ostavim samo tu bateriju - poštarina je 2,9 eur. Dodam još jednu (istu takvu bateriju, samo promenim količinu na 2) poštarina je ista - 2,9 eur. Dodam još jednu (dakle 3 kom), poštarina je odjednom 15 eur...
 
nakon japcell punjača nisam ništa naručivao, ali primetio sam divljanje sa poštarinom...japcell je i po ovoj ceni dobra kupovina, a za baterije ne znam koliko je više uopšte isplativo naručivati ih sa nkona...koliko se sećam kod njih je na početku bila čak i free poštarina, ili nešto sitno, ali se dosta brzo sve promenilo. ili su postali alavi, ili je dosta ljudi kod nas koristilo gužvu pa prijavljivo da im roba nije stigla i onda ovi slali ponovo, što me ne bi iznenadilo...
 
Naručujem Japcell BC-4001 sa nkon-a. Isporuka baterija od njih je paprena, pa ću njih uzeti iz Ikee.
Imaju neke boje drveta AA 1000mAh i AAA 500mAh i bele AA 2450mAh i AAA 900mAh.

E sada, koje AA i AAA su za velike, a koje za male potrošače?
 
Te manjeg kapaciteta (1000/500mAh) su za manje potrošače, a ove od 2450/900 su za veće. Ekvivalent eneloop lite i eneloop pro (na žalost ikea nema ekvivalent onim "univerzalnim, ni tamo - ni vamo" eneloop. Kod eneloop su te lite deklarisane na 3000 punjenja, i trpe trickle charge (tj. dugo punjenje jako malom strujom), a za te ikeine ne znam, ali svakako najbolje njih kupiti kao zamenu za eneloop lite, tj. ako ti trebaju za dect, slušalice i sl. uređaj koji često i dugo stoji na punjaču.
 
Uzeo sam danas tronic baterije u lidlu.
Iako su "ready to use", na poleđini sitnim slovima piše da ih treba dopuniti pre prve upotrebe.
Jel im smeta nešto ako ih odmah koristim? Punjač mi još neće Stići. Daleko je Kina.
 
ne izlaze iz fabrike sa 100 posto...a i prazne se ipak kad stoje...slobodno ih koristi neće im ništa biti...jedino nećeš moći da ih ponovo napuniš ako već nemaš punjač :)
 
Inače kad pomenu, uzeo i ja dva pakovanja AAA za probu, takođe njihov smart punjač za 1300din, odlična zamena sa klasičan Sanyo koji sam koristio do sada.
Deluje dosta dobro, oživeo mi dosta starih baterija koje su bile spremne za bacanje, za neke nije bilo spasa

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Pošto je NKON postao šuntav, da li je neko naručivao sa akkuteile.de? Imaju solidan izbor, jedino ne znam koliko se isplati, zbog dostave.
Na primer, ovo je ono šta sam stavio u korpu:

screenshot-www.akkuteile.de-2019.04.25-23-08-25.png

Dostava izađe na 11€ preko DHL-a. Kad razmislim, onakvu 18350 bateriju i ne mogu da nađem kod nas, koliko-toliko sam siguran da je LG HG2 original a ne fake (za one koje se prodaju kod nas nešto i nisam) i baterije su skoro duplo jeftinije...praktično, sve ovo bih kod nas platio skoro isto, uz šansu da mi uvale fake baterije. Ne znam...
 
Povoljna cena i izgleda solidno (mogla bi biti i jača struja punjenja) ali mi nije jasno kako osvežava baterije, ne vidim da ima refresh dugme. Sam proceni da li je baterijama potreban refresh (da li punjač ovog cenovnog ranga ima merenje unutrašnjeg otpora?) ili šta već? U uputsrvu piše da po završetku punjenja prelazi u impulsni mod što bi značilo da je dobar za LSD ćelije.
 
Imam odranije punjac SANYO NC-MQN04E-2500. U uputstvu pise da se njime smeju puniti samo eneloop baterije (sto sam do sada samo i radio), a zanima me mogu li njime puniti i druge Ni-MH baterije, tipa Varta pa nadalje, ili moram da uzimam bas ono univerzalni punjac itd? Jos me zanima da li ima veze koje se baterije za sta koriste, tipa znam da su te eneloop za foto aparat bile, da li nesto smeta ako se koriste npr u zidnom satu, smeta li nesto? Znam da ovo sve vec pise unutar teme, ali u zadnjih par strana nisam nasao, vise je bilo reci o Ikei.
 
ikea rules :)

naravno da je odgovor potvrdan za sve što si pitao, bilo koje nimh možeš u sanyo kao i u bilo koje uređaje da ih stavljaš...navodno mali potrošači umeju da duboko isprazne nimh baterije pa nije baš dobro za satove i slično, ali bar meni se to nije dešavalo jer sam alkalne izbacio iz upotrebe u kući...tako da stavljaj ih gde hoćeš, jedino se postavlja pitanje smisla kupovine eneloop za satove, ali to je već stvar budžeta/isplativosti a to svako za sebe mora da proceni...
 
Nazad
Vrh Dno