Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Nisu slabo koriscene, nego su dugo trajala punjenja.
Moji jos uvek koriste te iste crne (isti batch, u isto vreme uzete svih 12), ali u misu. U aparatu ne rade, a meni samo za njega trebaju :)

Gde da uzmem sada (relativno) jeftino Eneloop Pro AAA onda?
 
nije bilo dovoljno vise puta da ti kazem isto: ikea ladda aaa od 900mah :)
 
Ja već 10-ak godina kako imam Kodak punjač i po 4 i aa i aaa kodak baterije, koristim ih jednom godišnje kad idem na odmor, još uvek su dobre.
 
Zna li neko koliko dugo traje punjenje ovakvih baterija. Drzao sam i po 13 sati, led gori i dalje, verovatno preterujem. Posle koliko da ih skinem sa punjaca?


zdfszdf.jpg
 
Poslednja izmena:
Brzi-Spori punjaci & Baterije

i dalje je to ok cena...eneloop pro su na kp 2000 dinara 4 komada aaa...nego, jel se ti druzis sa nekim :) mene ubise i komsije i prijatelji s ponudama, e idem u ikeu oces sa mnom ili jel ti treba nesto idem danas...

btw, zar neko nije rekao ovde negde da je ikea spustila cene isporuke na 300 dinara?
 
Poslednja izmena:
4e su na nKonu :)
Poslacu kod bratanca onda u Nemackoj, pa obicnom postom meni :)
 
Pa dobicu 12 baterija po ceni 4 :)
A i verovatno ce on dolaziti ovamo, pa nije cim.

Ali ja ne prihvatam tu mantru "ustedi na vremenu", kada vidim da mi neko uvlaci ruku u dzep, na ovaj nacin :)
 
Ja ne vidim za 4 eur na nkon, čak i bez poreza su više nego duplo skuplje...

Nego zašto kupujete pro za te uređaje (miš, aparat za pritisak...) kad su bolje obične?
Više testova je pokazalo da pro ne drže tako dobro kapacitet, tj. ako se baterije troše recimo mesec dana (lupio sam, možda čak i nedelju dana), nema razlike. One su više za pro korisnike, recimo ljude koji fotkaju svadbe pa pune i po više puta dnevno...
I sam proizvođački podatak da pro izdržavaju 500 ciklusa, a obične 2100 govori sam za sebe...
 
Brzi-Spori punjaci & Baterije

haha, alfa opet si provaljen da izmisljas kako bi ti ispao u pravu :) meni nije palo na pamet da proveravam, ali sad vidim da je 4 komada eneloop pro aaa oko 12 evra bez postarine...ima za 4 evra ali komad :)

ali da budemo posteni, ima fujitsu 4 komada pro aaa za 4.55 evra...a isto su eneloop koliko i ove ikea ladda...
04faa2942d73e0b0750be3db591d61c5.jpg
 
Poslednja izmena:
Hej, nisam ja proveravao njega, vec sam gledao za sebe ako je ta cena...
 
https://ru.nkon.nl/rechargeable/aaa-size/4-aaa-fujitsu-pro-in-blister.html
Na njih sam i mislio, posto je neko rekao da su iste baterije ;) Kad vec riskiram sa Laddom, sto da ne uzmem Fujitsu. Imale su za 3.95e juce.

Ja sam uzimao Pro, jer me smorilo da menjam bateriju u misu, za igrice, znacilo je 2-3 dana vise sa Pro. Nemam druge trenutno, zato njih probah u aparatu :)
 
Ostao sam dužan informaciju o kapacitetu Tronic AA baterija. Deklaracija se pokazala istinitom, deklarisane kao 2400 mAh a pražnjenje 0,5A pokazuje kapacitet 2.380-2.433 mAh što mi se dopalo. Kriva pražnjenja izgleda "kulturno", nema naglog pada. U realnom radu sam ih testirao pre neki dan i imam utisak da im treba nešto više vremena za punjenje blica fotoaparata tj. da eneloop i ReCyko isto obave nešto brže. Sve u svemu, dobra kupovina ali videćemo da li su zaista LSD ili ne.
 
Da se ne cimam do Ikee, šta da uzmem, treba mi 2 kom za telefon i 3 kom za baterijsku?
 

Prilozi

  • bat1.jpg
    bat1.jpg
    125.1 KB · Pregleda: 111
  • bat2.jpg
    bat2.jpg
    165.7 KB · Pregleda: 110
Ne razumem se bas u baterije a do sada nisam imao uredjaje gde bih koristio punjive. U misu su mi neke alkalne koje sam dobio uz njega i rade 1-2 godine ne znam ni sam.
A sada sam kupio 2 xbox 360 wireless controllera pa kontam da je vreme za punjive baterije a i punjac.

Za baterije koliko sam shvatio ovo je dobro:
https://www.nkon.nl/de/4-aa-eneloop-batterijen-bk-3mcce-in-case.html ?

Ako moze sa istog sajta neki punjac da mi neko preporuci. Moze da puni i samo 2 baterije u isto vreme jer nisam neki trosac, najvise cu koristiti 1 kontroller a za mis vidim da i ne treba puniti, tako da su mi 2 slota i vise nego dosta.

https://www.nkon.nl/de/charger/panasonic-eneloop-bq-cc55-charger.html ovo nemaju na stanju a kontam da je povoljno :/

Sto se tice punjaca meni se ne zuri tako da mogu i sa Ali-ja da narucim neki jeftiniji a da radi posao.
 
Poslednja izmena:
Jesi pogledao kolika je poštarina za slanje tih eneloop u srbiju?
 
@Altru U Austriju narucujem. Nesto manje od 3e.
 
Poslednja izmena:
Od ovih sa slike, uzmi Fujitsu. Može i Eneloop ako bude primetno jeftiniji na dan kupovine.
 
Od ovih sa slike, uzmi Fujitsu. Može i Eneloop ako bude primetno jeftiniji na dan kupovine.
Skupo bre, za te pare ću da naručim one iz Ikee, mislio sam na ove od 800.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
liitokala lii 500 - razmisljam da porucim ima li neko iskustva snjim?Zanima me jos koliki je ulaz za punjac 12v2A ako je 5.5mm ustedeo bi tu jos par dolara ....Hvala
 
liitokala lii 500 - razmisljam da porucim ima li neko iskustva snjim?Zanima me jos koliki je ulaz za punjac 12v2A ako je 5.5mm ustedeo bi tu jos par dolara ....Hvala
Imam ga ja 2 godine vec ne znam koliki je ulaz ali radio mi je i adapter od zte rutera kao i od d3 mini sa sbb pa pogledaj sirinu.
Pozdrav
 
Radi odlicno kazem od cega sam probao adaptere ovaj kod mene se toliko arci da sam uzeo i onaj za 6 baterija iz lidla posto punim za par drugara baterije za radio-stanice jer imaju batery pack u koji idu aa baterije.I meni punim par komada za blic.
Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi odlicno kazem od cega sam probao adaptere ovaj kod mene se toliko arci da sam uzeo i onaj za 6 baterija iz lidla posto punim za par drugara baterije za radio-stanice jer imaju batery pack u koji idu aa baterije.I meni punim par komada za blic.
Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cool,hvala jos jednom.Pozdrav
 
Skupo bre, za te pare ću da naručim one iz Ikee, mislio sam na ove od 800.
Bio do Ikea Izloga u Knezu - samo jedan tip, 4 pakovanja ukupno, one osnovne AA imaju, i naravno 50 komada alkalnih.
Bio slucajno posle u Ikei usput - NEMA AAA! Na 3 odelenja sa gledao, nema! :)
 
ikea je inače u inostranstvu najavila novi koncept malih radnji u centru grada, jer se pokazalo da takve radnje poput ovog našeg izloga dobro prolaze...zato me začudilo da su ovu radnju zatvorili, ali možda i traže novi prostor...koliko sam mogao da vidim prodavalo se tamo sve kao ludo, nisu mogli dovoljno brzo da popunjavaju robom...
 
Nazad
Vrh Dno