Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Malo su skloni topljenju i crkavaju strujni adapteri, nisu se baš proslavili s tim punjačem...ako neko baš navali da ga uzme obavezno dežuranje uz punjač dok puni :)
 
Imaju na akciji i punjive baterije po interesantnoj ceni. Nažalost, vidim da ima primedbi na stranim forumima da nemaju deklarisani kapacitet i da su lagane. Ne zvuči mi realno taj kapacitet LSD baterija po toj ceni.

Da li je neko probao ove koje se kod nas prodaju?
 
Ja sam testirao AA na litokalli kapacitet je deklarisan dok aaa jos uvek nisam otvorio.
 
Uzeo sam za test po jedno pakovanje onih crno-zelenih AA i AAA baterija. Proizvedene su u Kini i deklarisane su kao LSD. Prvo sam ih izmerio (imajući u vidu da je bilo primedbi na stranim forumima da su bile i neke serije koje su lagane i nemaju deklarisani kapacitet) i sa blisterom je AA paket težak ~130 g a paket AAA nešto preko 60 g. One šarene punjive su bile značajno lakše, njih nisam uzimao. Kući sam pristupio testiranju i sve imaju kapacitet veći od deklarisanog, videćemo kada prođe nekoliko ciklusa punjena i pražnjenja šta će brojke reći ali to može i da znači da hemija u njima zahteva veći utrošak energije za punjenje u odnosu na druge brendove.

Po težini su AAA 12,5g/kom a AA 28,5-29g/kom (lepo je što nema značajnih varijacija u težini od komada do komada), dakle teže su od odgovarajućih LADDA baterija, i u rangu su sa Sanyo i GP baterijama starije generacije. To me i navodi na zaključak da ovo, najverovatnije, nisu LSD već NiMH baterije starije tehnologije. Može da se dogodi da su one šarene zapravo LSD i bilo bi interesantno čuti ako ih je neko uzeo a da ih je testirao koliki im je realni kapacitet. Ako je kapacitet u skladu sa deklarisanim, a pritom su lakše od ovih regularnih, može da se dogodi da su LSD. Kakobilo, za ove pare, baterije su pun pogodak. Videćemo koliko su pouzdane na duge staze.
 
Poslednja izmena:
Čuj, na stranim forumima, to su neke banana države ko zna šta se tamo prodaje, kod nas ne može svašta da se uveze:D:D:D

Nego se javljam prvenstveno da pitam zar je težina bitnija od kapaciteta, stavio si težinu u pola grama pa što ne napisa i kapacitet? Mada pošto pominješ veći utrošak energije za punjenje, jel si merio kapacitet pri punjenju ili pražnjenju? U principu koristan je podatak i jedno i drugo.

I da, mogao si napisati jesu to one tronic ili kako već od 400 din/4 kom?

U svakom slučaju, za te pare su kao što kažeš fantastične
 
Za sada samo vidim kapacitet punjenja koji prikazuje IPC-1L a to je 2.9 - 3.0 pošto on nakon pražnjenja resetuje brojač i bez intervencije korisnika prelazi u režim punjenja tako da je jedini način da vidiš kapacitet pražnjenja da dežiuraš pored punjača ili da snimaš pa gledaš kasnije. Kad ga ubacim u ISDT C4 videću šta će da kaže za kapacitet punjenja/pražnjenja pa ću napisati ovde.

To su te Tronic, nema drugih. Kada su u ponudi cena im je ta, van akcije nisu ni u ponudi. Odlična kupovina ako se pokažu kao (relativno) dugotrajne.
 
Poslednja izmena:
sarene sam ja uzeo ali samo aaa za jednu cob led lampu recicu ti posle par ciklusa kako rade a cim budem imao vremena radim uporedni test tronic 900 mah i 950 mah nova serija aaa dok AA stara serija ima ok kapacitet nove nisam ni uzimao pa nemam za test

Sent from my M9 using Tapatalk
 
Uzeo sam skoro u Ikea Ladda baterije od 2450mah i one male od 950. Za sad super rade u gamepadu. Uzeo sam onaj punjač sa samo 2 mesta.
Preporuka za neki dobar, povoljan punjač da ima za bar 4kom.
Brzina je nebitna. Ne znam šta valja sa Aliexpresa.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Uzeo sam skoro u Ikea Ladda baterije od 2450mah i one male od 950. Za sad super rade u gamepadu. Uzeo sam onaj punjač sa samo 2 mesta.
Preporuka za neki dobar, povoljan punjač da ima za bar 4kom.
Brzina je nebitna. Ne znam šta valja sa Aliexpresa.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
imas u lidl tronic za 2000 puni 6 kom ja ga imam za 9v baterije ga koristim a imam i nitecore D2 kao i litokalla lii-500 koji koristim za testiranje kapaciteta baterija.
Pozdrav

Sent from my M9 using Tapatalk
 
Iskrena preporuka za ISDT A4. Kompaktni USB punjač, puni i litijum-jonske baterije. Za razliku od Xiaomi ZI5 (PB400) ne pravi problem kada treba napuniti starije baterije sa povećanim unutrašnjim otporom a od istog je skuplji 3-4$. Kao i veći brat (C4) ima update firmware-a što je retkost u ovoj klasi punjača. I navedeni Xiaomi je odlična kupovina (10$), za njega je bitno navesti da on nakon glavnog punjenja ima top-off charge još 1/2h (zavisi da li puniš 2 ili 4 baterije). Meni to ne smeta, neko to ne voli.

Ako želiš neki koji ima i mogućnost pražnjenja i displej tu imaš ovaj Japcell koji su ljudi naručivali sa nkon sajta, meni deluje kao dobra kupovina mada ga lično ne posedujem. Vodi računa da je samo za NiMH, ne puni litijum-jonske. Možda ti je u ovom trenutku nebitno ali za koju godinu se može pokazati potreba i za takvim punjačem.

Meni deluje dobro DLYFULL ponuda sa AliExpress-a, konkrento modeli T1, T4 i T5. Da li ima neko iskustva sa istim? Ocene sa Ali-ja su većinom pozitivne.
 
Jako zanimljivo deluje ovi DLYFULL.
Kad vec dajem pare bilo bi dobro imati nesto sto moze da proveri kapacitet i uradi refresh ako to uopste nesto pomaze.
 
Kakve su Ansmann baterije po kvalitetu?

Uzeh za 820 dinara 4 punjive AAA od 900 mAh u Gigatronu, koristicu ih za mis ali cisto informativno pitam.



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
ansmann bi trebalo da je ok, ali nikad nisam imao njihove baterije samo punjace...oba punjaca rade i posle vise godina...bili su solidno ime u svetu baterija, sad ih malo kao i sve pritiska kineska konkurencija...
 
Podseća me na moj xiaomi punjač, ali ovaj puni i lion...ajd displej, ali mana tog punjača potencijalno može biti ono što na prvi pogled deluje kao prednost...Previše je kompaktan sa malim razmakom između baterija, koje se zbog toga verovatno više greju tokom punjenja...u svakom slučaju je bolje kad ima više lufta između baterija...
 
Ne greje previše baterije (manje od Xiaomi modela) jer puni slabijom strujom. Sporiji je ali nije probirljiv, ne odbija da puni starije baterije sa povećanim unutrašnjim otporom. Po mom mišljenju odlična kupovina.
 
Daj link za kupovinu pls
 
Ja sam po preporuci ovde uzeo ovaj punjac, ali od kupovine sam samo dvaput punio baterije, pa nemam ozbiljnije iskustvo. Medjutim, pomogao mi je da utvrdim da su, osim defektnog Sanyo punjaca, i neke baterije bile defektne. Ipak nije lose da ima displej, a pri tom je i jeftiniji od ovog linkovanog.
 
ISDT A4 nema displej ali ima višebojne LE diode, ako je baterija neispravna signalizira crvenom bojom. Dok puni ima varijabilni interval blinkanja čime pokazuje stepen napunjenosti baterije. Xiaomi ima jednobojnu ali se režim rada i(li) greška signaliziraju radom LE dioda. U suštini dobiješ istu informaciju kao i ti jednostavni displeji sa konturom baterije tako da za mene taj tip displeja nema prednost u odnosu na ovakve sa višebojnim LE diodama. Punjači sa displejom imaju smisla samo ako dobro rade a u stanju su da pokaže kapacitet baterije, struju punjenja...
 
Poslednja izmena:
Kako bese da probam da "ozivim" Eneloop Pro? Nakon ~5-6 godina nece vise u aparatu da rade uopste.
 
Kupis nove? 5-6 godina je veliki zivotni vek za baterije.
 
Nisu ni 10x punjene, treba da mogu barem pola kapaciteta valjda nakon 5g imati.
 
Kako bese da probam da "ozivim" Eneloop Pro? Nakon ~5-6 godina nece vise u aparatu da rade uopste.

zavisi koji punjac imas...ako nemas neki koji radi refresh baterija ne mozes nista...ali ako se oslabile tesko da ce biti dobre za aparat, mozda mogu da se iskoriste za neki sat ili daljinac...
 
CC17? Aparat za merenje pritiska.

Veci je cim sto Eneloop Pro kod nKona je sa 15EUR shipping, znaci no tnx. A ni u Saturnu/MM nisu nikada bile isplative kada prodjem. Realno 5god sluzile, za 3$/bateriji, valjda, nije lose ;)
U isto vreme uzete bele, i dalje traju, cini mi se identicno, u misonji.
 
Boo :(
Tnx. Moglo bi u neki FAQ
 
Ja sam po preporuci ovde uzeo ovaj punjac, ali od kupovine sam samo dvaput punio baterije, pa nemam ozbiljnije iskustvo. Medjutim, pomogao mi je da utvrdim da su, osim defektnog Sanyo punjaca, i neke baterije bile defektne. Ipak nije lose da ima displej, a pri tom je i jeftiniji od ovog linkovanog.

Ја исто имам идентично искуство, 15ак пуњења, брз пуњач, а јефтин. Пластика и израда су солидни нису они најјефтинији.
 
Sa 500 mA/slot (kada puniš 4 baterije) se ne može smatrati naročito brzim punjačem. Kao punjači CC17 i CC55 bi trebalo da su dobri za eneloop i uopšte LSD baterije jer nemaju trickle charging. Ono što treba alfaunits je punjač koji ima refresh, nekoliko ciklusa punjenja i pražnjenja i može da se dogodi da se baterije (u nekoj meri) oporave. I ako se oporave, ne znači da će posle toga biti kao nove. To što su malo korišćene i jeste problem, ne starost.

Zato je najbolje uzeti LSD baterije i ako se ne koriste često isparazniti ih i napuniti barem jednom u 6 meseci (novije mogu i ređe).
 
Nazad
Vrh Dno