Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Uzeo sam, one crne Enelop baterije, od 2500 mAh. Da li ih treba napuniti, pre upotrebe, ili su već pune. Imam Panasonic punjač, ako treba da se pune, koliko je vremena potrebno, da bi se napunile?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pa puniš ih dok indikator ne pokaže da su pune... To je smart punjač tako da neće biti problema s njim...
 
Ajde, videcu, mada, mislim da se ne gase te lampice, non stop su upaljene, dok se baterije pune.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Imaš uputstvo, moraju na neki način da signaliziraju kraj punjenja, ili se upale ili ugase kad završi, treće nema...
 
Ako su skroz ispražnjene, sa tim punjačem, crnim Enelup je potrebno 10 sati. Ali on sam ugasi signalizaciju kako se koja napuni.
Ali pošto su već napunjene kao nove, trebaće im manje vremena.
 
Ok, hvala na odgovorima.
Videcu, kako funkcionišu.
Imam i bele Enelop, koje sam kupio uz punjač, ali iz nekog razloga, brzo mi se isprazne.
Baterije koristim za gamepad, mislio sam, da je problem u njemu, međutim, kada sam, umesto punjivih, stavio obične, problem je nestao. Tako da, ili je punjač, ili baterije.
Saznaćemo uskoro.

Evo, ubacio nove bateije, i opet problem, non stop mi se gasi gamepad.
Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na eneloop baterijama je napon 1.2v a na obicnim 1.5v. Mozda je to problem.
 
Pre cu da se vratim, na zicni gamepad, nego da kupujem duracell.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ljudi, treba mi pomoc za punjac jer mi je stari, nicim izazvan posle 10 godina otisao u vecna lovista :).

Za nekih 20-25 evra sta uzeti? Opust BT C700, Litokala 400 ili sa Nkon-a Japcell BC-4001?
 
Definitivno Nitecore NEW i4 ili Nitecore D4, odlicni punjaci.
 
Lion baterije mi trenutno nisu bitne. Nitecore koliko vidim nema testiranje kapaciteta baterija?
Sta mislite za Litokala Lii500 za 20 $ koliko je trenutno na Gearbest? Puni i lion, ima testiranje baterija.
 
Testiranje otpora baterije na toj Liitokali je bagovito, tj javlja neke vrednosti koje nemaju veze sa realnosti...
 
Hvala.
I nije 20 nego 25 $, nisam obratio paznju :). Ako ima jos neku varijantu sta kupiti pa da biram da li hocu ili necu lion?
 
Za taj budžet nemaš mnogo nekih drugih alternativa...jedina dilema je lion, ako je samo nimh japcell je tu verovatno najbolji...od broja funkcija, komfora korišćenja pa do samog punjenja baterija...
 
Hvala puno, jos samo jedna stvar...
Da li ima kopija ili je sve sto se prodaje original? Vidim na ebay-u ili aliju da neki reklamiraju Nitecore kao original a neki mudro cute.
 
Za koji punjač sad pitaš... Nitecore se dosta kopira, ima fejkova okolo...
 
Uzeo bih Nitecore D4 npr. Eventualno Liitokala u krajnjem slucaju. Japcell na Nkon-u pretpostavljam da je sigurno original, mada bih pre uzeo nesto sto puni i Li-on, zatrebace kad-tad.
Vidim da neki prodavci navode da D4 ima validation code ali vecina ne navodi.
 
Moze predlog nekog solidnog punjaca i punjivih baterija za blic?
 
Maha C9000 + Enelup. Ja ih koristim za blic, odlične su i posle nekoliko godina. Sam punjač je napravljen kao tenk, od čvrste i kvalitetne plastike. Ne pregreva baterije prilikom punjenja kao neki drugi što je veliki plus.
4327339508_5ffbf84b39_z.jpg

Ako imaš više bliceva onda ovaj:
MH-C800S (Može da puni za dva sata u režimu brzog punjenja ili 3-4 u sporom) ili MH-C801D (Može da puni za sat u režimu brzog punjenja ili 2 sata u sporom).
Imaš i modele drugih proizvođača sa 16 baterija ako te interesuje.
 
Hvala barone..imam jedan blic..ima li ovaj prvi model kod nas da se kupi..cenovno mi je skup jer ono sto vidim po netu oko 60$..nesto ekonomicnije?

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
I da koje baterije uzeti..eneloop pro ili samo eneloop..koji kapacitet da gledam?

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Obične Enelup su dugotrajnije. Pro može ako ti je potrebno da izvučeš što više iz svake foto sesije ali računaj da će ranije da se degradiraju od običnih, belih. Ja bih uštedeo koji dinar i kupio bele jer i one dovoljno dugo traju u blicu.

Što se tiče punjača, imaš i jeftinije, tipa BC700 koji puni sa 700mA. Imam i njega ali ga sada ređe koristim jer je C9000 nežniji prema baterijama. Vidim da postoje neki Japcell i čuda koja su jeftina a to ne znam kako radi. To bi morao da ti kaže neko ovde ko je koristio.

Ove varijante koje sam ti ja naveo sam ja lično koristio i rade dobro, s tim što dajem prednost C9000 jer je zaista dobar. On ti je 40€ na ru.nkon.nl. Sa tog sajta inače svi poručuju odavde.
 
Hvala puno i na dodatnim informacijama!

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Potvrdjujem sve što ti je red baron rekao i samo bih dodao da je Japcell (što je ustvari kopija nekog Opus punjača) odličan, tj. bolji od BC700 kojeg i ja takođe imam. Japcell naručen sa pomenutog ru.nkon.nl. Inače pogledaj reviews i ostalih punjača i baterija na sajtu lygte-info.dk.

Nego hteo sam dati link na koji sam skoro naleteo. Čovek je baš testirao razne punjive baterije (među njima i eneloop i eneloop pro) konkretno u radu sa blicem!

Inače punjač Opus možeš poručiti i sa gearbest-a , ovo je malo unapređena verzija a puni i li-ion. Imaš i njegove testove po netu, kažu da je ok (a neki testeri su ga dobili baš sa gearbest-a)
 
Brzi-Spori punjaci & Baterije

japcell/opus je verovatno jedan od najkompletnijih nimh punjaca na trzistu...maha/powerex ima neke stvari koje nisu bas nasjrecnije resene, recimo kad se baterija kao napune njemu je potrebno jos 2 sata dopunjavanja kako bi se baterije napunile na 100 posto...a to moras sam da racunas...uopste, punjaci kojima je primarni voltage cut off nisu bas najbolje resenje...
 
Poslednja izmena:
japcell/opus je verovatno jedan od najkompletnijih nimh punjaca na trzistu...maha/powerex ima neke stvari koje nisu bas nasjrecnije resene, recimo kad se baterija kao napune njemu je potrebno jos 2 sata dopunjavanja kako bi se baterije napunile na 100 posto...a to moras sam da racunas...
Da li isto važi za pomenuti punjač ako bi se koristio samo za litijumske baterije?
Ili ima neki bolji (best buy) za to?
 
Nazad
Vrh Dno