Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

pitanje ostaje na koliko procenata baterije kaže da je gotovo...ako se dobro sećam, pitao sam onog lygte danca jednom prilikom za te voltage termination punjače i čini mi se da mi je rekao da je to negde 91-92 posto...tako da eto može da se izračuna, nekih desetak posto manje od punog kapaciteta...kod liitokale možda čak i manje jer puni svega sat vremena preko...
 
Poslednja izmena:
Pa onda su def. slabije ove Ladda sto je kolega uzeo? Jer mu je izmerio 1500 a one su 2450.
 
Ne znam šta da ti kažem, ili mu je zapalo neko loše pakovanje ili punjač ipak nije dobro izmerio...neka proba ponovo test nakom nekoliko ciklusa...
 
Koliko vremena treba da stigne punjac sa nKon kod nas, da postar donese na vrata?
Kako salju, kojom postom-sluzbom i koliko kosta slanje?
Da li je ista cena slanja za 1 i 2 punjaca u paketu i pustaju li nasi carinici 2 komada?
Da li uz punjac naruciti i baterije, sve u jednom paketu i da li to poskupljuje postarinu?

Vreme isporuke mije sada bitno (tako to biva kad mi ne kazu da treba veoma brzo), budite sto precizniji i javite vasa iskustva "od" pa sve "do"...

Hvala
 
Svaki put mi je stizalo za ispod 2 nedelje, i to je duze od 10 dana trajalo samo oko prosle NG (porucio sam 30-31 decembra, stiglo je 10-12 januara, secam se samo da je bilo pre nase NG), najjeftinije slanje sam birao, obicnom postom ide, ali sve sto sam porucivao su slali iz Holandije bas pa je brzo!
Vrlo malo se povecava slanje kada dodajes gramazu.
Ne brini se za carinu, 2 punjaca nije problem, samo nemoj 50 baterija uzeti pride ;) Ali ne ocekuj da ti stigne za ispod mesec dana onda, jer punjaci garant cekaju da se carine, baterije prodju bez.
 
Izvinite što upadam u temu. Čitao sam da šalju, ne šalju... sa .nkon.nl. Ne mogu da nađem sajt koji šalje baterije za Srb. Odakle naručiti 18650?
 

Prilozi

  • baterija sa nkon..JPG
    baterija sa nkon..JPG
    37.7 KB · Pregleda: 56
Do kog koraka si stigao na nKon?
 
Klik na 4. korak.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    85.3 KB · Pregleda: 71
pa ocigledno si pogresio gde saljes ili sa kog sajta porucujes:) Moras da biras eu.nkon.nl ako saljes u EU, a ru.nkon.nl ako saljes za Srbiju (ili van EU uopste).
Ti si izabrao Srbiju a eu.nkon.nl sajt.
 
Porucio sam Japcell, odabrao da doplatim makice za pracenje celim putem, bas sam rasipnik, nek ide i tih oko 1,5e vise... cekam da stigne pa da bratu predam...
 
pa ocigledno si pogresio gde saljes ili sa kog sajta porucujes:) Moras da biras eu.nkon.nl ako saljes u EU, a ru.nkon.nl ako saljes za Srbiju (ili van EU uopste).
Ti si izabrao Srbiju a eu.nkon.nl sajt.

Adresa je dobra, moja :) ali domen eu.nkon.nl, to nisam znao. Hvala. Probaću.
Probao. Dostava je malo skuplja :smash:
ru.nkon.nl.JPG


Znači nema sajt koji šalje za Srb sa normalnom dostavom, ili uopšte šalje?
Ima li neki naš forum o lampama? Ne nađuh ni temu na benču?
 
Poslednja izmena:
Adresa je dobra, moja :) ali domen eu.nkon.nl, to nisam znao. Hvala. Probaću.
Probao. Dostava je malo skuplja :smash:
Pogledajte prilog 245573


Znači nema sajt koji šalje za Srb sa normalnom dostavom, ili uopšte šalje?
Ima li neki naš forum o lampama? Ne nađuh ni temu na benču?

Mislim da ima da se salje sa nkon sajta za srbiju sa normalnom dostavom.Evo za baterije od 4 komada u pakovanju shiping izadje 4.50eura.
https://ru.nkon.nl/checkout/cart/
 
Ima samo za obicne, nema za Li, njih mora GLS ili FedEx.
 
Van pameti:
GLS (full tracking 2 kg) €29.03
Fedex can take over 3 weeks before it ships. €30.00
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    65.6 KB · Pregleda: 83
Kako da utvrdim da li su mi neispravne baterije ili punjac? Mislim da su baterije, kratko se pune i iskljuci se lampica na punjacu - ali kako biti siguran? I baterije i punjac su Varta.
 
Mislio sam ima neki lifehack da utvrdim bez drugog punjaca.
 
Ubaci ih u fotoaparat i opali 2-3 snimka sa blicom, jedan za drugim. Blic srče bateriju i neće da radi kad padne kapacitet na pola. Vidi koliko ćeš moći slika da ispucaš dok ne riknu baterije.
 
Ili da pozajmi/kupi neku drugu punjivu bateriju.
Možda i da se povežu te baterije na neki uređaj koji radi od X volti pa ako sve baterije nisu pune on neće raditi, ali tako opet neće znati da li je problem punjač ili baterije.
 
Setio sam se da imam jos neke AAA baterije negde, pa cu na njima proveriti, ako uspem da ih nadjem. Punjac je ipak Sanyo, nije Varta.
 
Meni je jednom davno crkao Sanyo punjač, potpuno isti simptom, isključi se lampica posle minut-dva.
 
Dosao punjac JapCell BC-4001 https://ru.nkon.nl/japcell-bc-4001-charger.html

Ovo je zmaj u poredjenju s onim sto sam do sada koristio.
Ovo cudo je vece, cvrsce, robusnije od vecine plasticnih uređaja koje sam ikada video i koristio...

Stavih 4 AA crne eneloop baterija iz fotoaparata da proverim i vidim kako radi pa prosledjujem bratu da i on isproverava svoje punjive baterije pa on daje prijatelju za kog sam i narucio...
Na carini obracunali pdv u iznosu od 475rsd i za naknadu slanja novca postar uzeo jos 145rsd, ukupno trosak za dazbine 620rsd.

Punjac porucen 31.01.2018. danas 12.020.2018. doneo postar, u Srbiju stiglo 03.02.2018. od 05.02. na carini cekalo carinski pregled...

Bas mi se svidja, nacucicu ga i za sebe kroz koji dan...
 

Prilozi

  • 20180212_112613.jpg
    20180212_112613.jpg
    1,020.5 KB · Pregleda: 101
  • 20180212_112717.jpg
    20180212_112717.jpg
    981.4 KB · Pregleda: 110
  • 20180212_112659.jpg
    20180212_112659.jpg
    970.6 KB · Pregleda: 107
  • 20180212_112713.jpg
    20180212_112713.jpg
    935.9 KB · Pregleda: 103
  • 20180212_112637.jpg
    20180212_112637.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 125
Poslednja izmena:
@Zeha

eto vidiš... :) za nimh teško da ima bolje...ima skupljih i sa više funkcija itd, ali ovaj radi baš sve što je potrebno za nimh baterije...
 
Nazad
Vrh Dno