Šta je novo?

Nakon Norton Ghosta sharing nemoguc

dbaja

Čuven
Učlanjen(a)
06.02.2001
Poruke
657
Poena
619
Nakon povratka sistemske particije (Windows XPpro), sve kao radi, s jednom gadnom anomalijom. Ostala dva racunara vise ne mogu da pristupe deljenom mreznom printeru (HP1000), a kad pokusam bilo sta od foldera da share-ujem, to je nemoguce. Ni printere ne mogu share-ovati vise na toj masini.
Ono sto je vec markirano kao shared funkcionise, ali menjanje ili dodavanje novih share-ovanih foldera ne ide. Inace, sa drugih masina normalno izlazim preko ove "felericne" na internet i kopiram sa nje na druge i sa drugih na nju.
Pri pokusaju share-ovanja nekog foldera daje gresku:
An error occurred while trying to share "naziv foldera". The data is invalid.
The shared resource was not created at this time.
Sta da radim, da li da reinstaliram sistem od nule ili neko ima resenje?
 
Ne znam za taj konkretan problem, ali znam za problem sa Ghostom sa kojim sam pokusao da vratim sistem i dobio isto tako "felerican" sistem (ne sa tom greskom ali nekim raznim drugim) koji sam na kraju morao da obrisem i instaliram od nule. Tako da ne znam cemu taj Norton Ghost sluzi.
 
Mozda bi trebao da napravis novu konekciju za LAN,ali znaj da je taj Norton-ov Ghost nista naspram Acronis-ovog True Image.
 
DeX-Force je napisao(la):
Ne znam za taj konkretan problem, ali znam za problem sa Ghostom sa kojim sam pokusao da vratim sistem i dobio isto tako "felerican" sistem (ne sa tom greskom ali nekim raznim drugim) koji sam na kraju morao da obrisem i instaliram od nule. Tako da ne znam cemu taj Norton Ghost sluzi.

Ghost naprimer sluzi da sa jednim ortakom podignes racunarsku salu od 45 kompova, kompletno instaliranih (IBM DB2, gomila statistickog software-a i ostalih pratecih programa). Prilikom prvog startovanja racunara podesis IP, ime, logovanje na domen ... i sve to za 3 sata.

Bez Ghost-a ... tesko :p
 
kalla89 je napisao(la):
Mozda bi trebao da napravis novu konekciju za LAN,ali znaj da je taj Norton-ov Ghost nista naspram Acronis-ovog True Image.

Ma, nije LAN jedini problem, pri pokusaju deinstalacije nekih od ranije instaliranih programa desi se da nece da deinstalira jer ja (kao administrator i jedini korisnik) nemam dovoljno prava.
A za Acronis je sada malo suvise kasno.
:S:
 
Za Sharing mozda pomogne da deinstaliras, a onda instaliras ponovo "File and printer sharing for..." u LAN podesavanjima.
 
Ne znam za taj konkretan problem, ali znam za problem sa Ghostom sa kojim sam pokusao da vratim sistem i dobio isto tako "felerican" sistem (ne sa tom greskom ali nekim raznim drugim) koji sam na kraju morao da obrisem i instaliram od nule. Tako da ne znam cemu taj Norton Ghost sluzi.
Tebi je prvobitna instalacija bila sa greskom kako ocekivati da slika te instalacije bude bolja.Kada napravis valjanu instalaciju sistema sa svim drajverima onda nacini sliku.:smackbum:
 
Delija je napisao(la):
Za Sharing mozda pomogne da deinstaliras, a onda instaliras ponovo "File and printer sharing for..." u LAN podesavanjima.

Mom sistemu nije bilo nikakve pomoci osim reinstalacije. Glupa stvar obzirom na to da je image napravljen sa savrseno ispravnog sistema koji je bio umrezen, imao deljene resurse (foldere, printere, internet). Nakon vracanja ghost-om sve to je bilo neupotrebljivo, tj. sto je najgore, ne sve, vec se nisu mogli koristiti deljeni printeri, folderi koji su deljeni radili su ali se nije moglo nista novo share-ovati, kao ni menjati postojeci share-ovani folderi a internet je radio korektno.
Videcu kako ce stvar ici sa Acronis True Image-om (mislim, voleo bih da ne vidim). :wave:
 
Nazad
Vrh Dno