Šta je novo?

Glupi problem sa 930bf

sT4Lj|n

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2004
Poruke
932
Poena
316
Danas sam uzeo ovaj model, i slika je fantastichna... ali na analognom adapteru. DVI odbija da radi, tako shto je monitor deluje ugasheno [lampica koja oznachava da je upaljen treperi]. Da li mu ovo dodje zrelo za reklamaciju, ili ima neko predlog kako da ovo nateram da radi na dvi? :)
 
Pa proveri da li ti graficka daje sliku na DVI izlazu...
 
Poslednja izmena:
kako?
 
Tako je i mene zezao 730bf kada sam ga prvi put prikacio na DVI, doslo mi je da ga otreskam o patos. Gasio sam ga, vadio kablove i druge stvari i na kraju je proradilo. Sta je bio razlog, nemam pojma.
 
probaj da iskljucis racunar, izvadis graficku karticu, vratis je nazad i prikacis monitior na dvi.
 
Probaj da DVI-DSub adapterom ako možeš da dođeš do jednog. Pomoću njega ćeš moći analogni monitor da priljučiš na DVI izlaz svoje grafičke karte.
 
Sa vadjenjem grafike ne vredi. DVI-DSub adapter imam, ali zashto bi tako neshto radio? Mislim kad dash toliki kesh za monitor ochekujesh da radi, a ne da trazish neku alternativu. Ako ne reshim problem do sutra, monitoru pada reklamacija.
 
Poslednja izmena:
Bolje spremi pare za novu graficku sigurno imas neku stariju(verovatno ATI) one vole da prave probleme sa DVI.
 
Koju u opste graficku imas?
 
6600gt sa 81.95 display drajverima
 
Poslednja izmena:
sT4Lj|n je napisao(la):
Sa vadjenjem grafike ne vredi. DVI-DSub adapter imam, ali zashto bi tako neshto radio? Mislim kad dash toliki kesh za monitor ochekujesh da radi, a ne da trazish neku alternativu. Ako ne reshim problem do sutra, monitoru pada reklamacija.

Nisi me razumeo... Mislio sam da na taj način testiraš da li radi DVI izlaz na grafičkoj, a ne da ti to bude trajno rešenje. Priključi monitor preko navedenog adaptera na DVI izlaz grafičke. Ako radi znači da treba da reklamiraš monitor. Ako ne radi znači da je problem definitivno u grafičkoj.
 
sT4Lj|n je napisao(la):
Danas sam uzeo ovaj model, i slika je fantastichna... ali na analognom adapteru. DVI odbija da radi, tako shto je monitor deluje ugasheno [lampica koja oznachava da je upaljen treperi]. Da li mu ovo dodje zrelo za reklamaciju, ili ima neko predlog kako da ovo nateram da radi na dvi? :)

Da probam da budem konstruktivan. Moguce je da katrica prilikom ukljucenja detektuje gde je nakacen monitor i daje sliku ili na DVI-ju ili na analognom izlazu. Dakle preporucujem ti da ugasis racunar, prikljucis LCD preko DVI-ja i onda upalis racunar. Takodje, vidi ako mozes da pozajmis DVI kabl od nekoga cisto da otklonimo i mogucnost da je kabl u pitanju.

Puno srece.
 
na monitoru imas dugme kojim biras DVI/obican adapter prilicno zgodna stvarcica kad imas 2 kompa na jednom monitoru, stavi na DVI klikni na dugme pa vidi, inace to je prvo dugme pored auto.
 
Vadim grafiku nece
Stavljam je u drugi pci-e [dfi ultra-d], nece
Ostavim da radi iskljuchivo preko dvi, nece
DVI-Sub stavim na grafulju, nece
Stavio samsung drajvere za digitalni prikljuchak, nece
Za dugme gde se bira provalio sam, ali opet nece

Jednostavno monitor prikaze slikicu u gornjem levom uglu da je u digital modu, ali nema nikakve slike, pa se posle nekoliko sekundi ugasi i pochne da blinka lampica koja oznachava da je upaljen. Za dvi kabl foru, nisam probao ne znam ljude koji imaju tft sa dvi.
 
Poslednja izmena:
Monitor radi ali na drugoj mashini. U pitanju je dvi na grafichkoj.
 
Drugar je imao slican problem sa Samsungom 970p i 6600gt. Kad ga prikopca na DVI monitor se ugasi. On ga je odneo da vidi sta je u pitanju jer je sve moguce probao, i kad su ga prikopcali na drugu masinu sve je normalno radilo. Kad ga je vratio kuci sve normalno. Jesi probao neki drugi monitor na DVI izlazu tvoje graficke?
 
Ja imam samsung 730bf.Prilikom kupovine dobio sam ga sa dvi i analog kablom.Prikljucio sve,ubacio driver od monitora i otisao na podesavanja na mojoj 6600.Tamo odredio nacin gledanja tj.opredelio ga "clone" jer imam i 21 inch Viewsonic(crt) i dobio sliku na oba monitora.Sve radi bez greske.
Jedino sto nisam nasao kako da mu menjam nagib ekrana,tj.nisam hteo nista na silu...a uputstvo je shturo..i tako on stoji na stolu a ja visok 191cm :D
 
Poslednja izmena:
Kod mene DVI ne radi otkad sam u Leadtek 6200-tku stavio Sparkle 6600 Ultra BIOS, tj. ne radi ni sa jednim Sparkle/ASUS BIOS-om, sve sam ih isprobao... :trust:
 
Nazad
Vrh Dno