Šta je novo?

www.serbianwatercooling.co.sr Project

no comments... jos ces i da prodajes ovako nesto?! :D hehe sto ljudi stalno otkrivaju toplu vodu?
 
Katastrofa....
 
Lepo je to sto ste napravili i sve pohvale za vas trud. Naravno uvek ima mesta za unapredjenje a evo sta se meni nije svidelo kod vaseg modela:

Problem je u tome sto se ne zna kako hladi taj vas kuler jer ste a vi testirali na Atlonu od 900Mhz a ja i verujem dosta drugih ljudi ovde je i zaboravilo kako se to greje sa normalnim njegovim hladnjakom sto vi isto niste prikazali na sajtu. :trust:

Sledeci komentar je na ulaznu i izlaznu cevcicu za rashladnu tecnost. Mogli ste da napravite nazubljene stranice tih cevcica tako da kad se creva stave na njih nemogu se lako skinuti i netreba im dodatno stezanje da voda nebi probila napolje kao sto je to slucaj kod vas na modelu (ovako sistem malo podseca na bastovanska creva koja su nakacena na neku staru cesmu koja nema navoje).

Blok za procesor koji ste napravili mogao da bude i manji tj. nizi (kao sto je to trend u toj industriji) ali nema veze to i nije neka mana celog sistema.

Mislim da je cena OK i da bi ljudi dali toliko za vodeno hladjenje ali mogli ste da ponudite i celokupno resenje zajedno sa pumpom i radijatorom. ;)

Toliko od mene, nadam se da cete uzeti u obzir nesto od ovoga.
 
heh, 'odlicne' kritike
ajd' sad odo' da vidim oko cega tolk'a buka...
 
site unavailable at the moment :trust: ladno su prekoracili bandwidth koji je dozvoljen lol. PA kolko su vam dali protoka ? 100MB godisnje ? :zgran:
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da otvorim nista sem Galerije slika. Mislim water block izgleda kao cilinda...
Vec je neko rekao, ali da ponovim WB treba da bude dosta nizi ima ovde na benchu to lepo objasnjeno.... A i dajte neke rezultate kako to radi na nekom AMD64 (po mogucstvu malo nasviranim) da se vidi koliko je to stvarno dobro!
 
A jel´bi mogli neki poprečni presek bloka da se vidi (makar skica )? inače dobro je što je kontaktna površina tako dobro obrađena
 
milanps je napisao(la):
Pozdrav Momci Sta Mislite o Sajti ? Kako Vam se cini !!!!
I sta mislite o stvarima sa sajta ?

Ako ste vec stavili serbianwatercooling mogli bi da pripazite na pravopis.
Moje misljenje o sajtu

Cena i izgled je ok, ali dok ne testirate na nekom A64 niko vas nece shvatiti ozbiljno.
Moje misljenje o proizvodu

Samo tako nastavite.
 
Jedini "problem" je sto je cela prica od aluminijuma. Napravite to od bakra.
 
svako vodeno bolje hladi od vazduha, makar senzor pokazivao vecu temperaturu. Voda ravnomerno i brzo hladi i pikovi temperature u jezgru u cache-u procesora su sa vodenim hladjenjem skoro minimalni, dok vazduh moze da hladi i senzor da pokazuje 32C, a pri opterecenju pikovi od 90C i spucavanja, nestabilnosti itd, voda ako senzor kaze 45C, pikovi nece ici preko 60C, tako da razmislite o vodenom hladjenju, to vise nije ni toliko skupo kao nekada, a mozete ga i sami napraviti, a vise o tome ima u topiku "vodic za vodena hladjenja" da se ne bi sad ponavljali ovde kao papagaji ima tamo cela knjiga maltene :)
 
jos uvek ne radi...
...
...
...
 
zbig tehnickih problema sajt nije bio u funkciji jedno dva , tri dana ali je sada sve uredu RADI !!!!! :type:
 
frrka je napisao(la):
Ako ste vec stavili serbianwatercooling mogli bi da pripazite na pravopis.
Moje misljenje o sajtu

Cena i izgled je ok, ali dok ne testirate na nekom A64 niko vas nece shvatiti ozbiljno.
Moje misljenje o proizvodu

Samo tako nastavite.

Sto se tice pravopisa , nije to moja greska vec decko joji je pisao tekstove on je 20 godina ziveo u bosni i iz tog razloga je sajt pomalo na bosanskom.... ja nisam imao srce da ispravljam coveka ako mu je to maternji....

a sto se tice A64 TESTIRACU HLADNJAK I NA NJEMU SAMO DA SE DOKOPAM JEDNOG PRIMERKA. ... Crko mi je monitor pa sam tu pukao 310evrova za novi neovo f-419 , ali ne sekirajte se u planu je i montaza ovog bloka i na jednu A64 VINCE 3200+
.... :smash:
 
Poslednja izmena:
stereo je napisao(la):
Lepo je to sto ste napravili i sve pohvale za vas trud. Naravno uvek ima mesta za unapredjenje a evo sta se meni nije svidelo kod vaseg modela:

Problem je u tome sto se ne zna kako hladi taj vas kuler jer ste a vi testirali na Atlonu od 900Mhz a ja i verujem dosta drugih ljudi ovde je i zaboravilo kako se to greje sa normalnim njegovim hladnjakom sto vi isto niste prikazali na sajtu. :trust:

Pa vid Athlon na 900mhl se sa svojim box kulerom zagreva do 65 stepeni pod opterecenjem a sa ovim nasim hladjenjem spusta se na 31-34 kad je u idle rezimu rada a pod punim opterecenjem ne moze da predje ni 46 stepeni ....
A Athloni 64 sa box kulerima ne prelaze 40 stepeni pod punim opterecenjem.
ja sam siguran sa ce kada bude namontiran na A64 blok pokazati zavidne rezultate...


Sledeci komentar je na ulaznu i izlaznu cevcicu za rashladnu tecnost. Mogli ste da napravite nazubljene stranice tih cevcica tako da kad se creva stave na njih nemogu se lako skinuti i netreba im dodatno stezanje da voda nebi probila napolje kao sto je to slucaj kod vas na modelu (ovako sistem malo podseca na bastovanska creva koja su nakacena na neku staru cesmu koja nema navoje).
ti si potpuno u pravu ali trenutno nismo bas u stanju da sa alatom kojim raspolazemo napravimo preterano dopadljiv proizvod ali radimo na tome posecuj nas sajt mi ce mo na njemu blagovremeno obavestavati potencjalne kupce o napredku...

Blok za procesor koji ste napravili mogao da bude i manji tj. nizi (kao sto je to trend u toj industriji) ali nema veze to i nije neka mana celog sistema.

blok za procesor je sasvim razumnih dimenzija manji je od vecine vazdusnih hladnjaka na koje mozes da naidjes...

Mislim da je cena OK i da bi ljudi dali toliko za vodeno hladjenje ali mogli ste da ponudite i celokupno resenje zajedno sa pumpom i radijatorom. ;)

Celokupno hladjenje se ocekuje za nekih 45-60 dana trenutno je u ponudi blok za procesore , u pripremi je blok za graficke kartice, a od ostatka sistema trenutno nemozemo da ponudimo samo rezervoar....

Toliko od mene, nadam se da cete uzeti u obzir nesto od ovoga.
12
 
Poslednja izmena:
GoranM je napisao(la):
Jedini "problem" je sto je cela prica od aluminijuma. Napravite to od bakra.
Kod modela koji se pravi , debljina dna iznosi 1.5mm to nebi bilo izvodljivo sa bakrom i zbog toga blokove ne radimo od bakra ...... ali ko zna mozda jednog dana ....
 
zak982 je napisao(la):
A jel´bi mogli neki poprečni presek bloka da se vidi (makar skica )? inače dobro je što je kontaktna površina tako dobro obrađena

tehnicka dokumentacija tog tipa ( thenicki crtezi ) je u pripremi u skorije vreme bice i toga na sajtu...
Pozdrav

:type:
 
milanps je napisao(la):
Kod modela koji se pravi , debljina dna iznosi 1.5mm to nebi bilo izvodljivo sa bakrom i zbog toga blokove ne radimo od bakra ...... ali ko zna mozda jednog dana ....
Kako bre ne bi bilo izvodljivo??? Da li ste probali? Ja jesam i nije nikakav problem za obradu. Veci je problem cena bakra jer vi imate bas mnogo otpada.
 
Poslednja izmena:
milanps je napisao(la):
blok za procesor je sasvim razumnih dimenzija manji je od vecine vazdusnih hladnjaka na koje mozes da naidjes...

nije on na to mislio, on je poredio taj blok sa drugim watter blokovima a ne hladnjacima na koji se montiraju ventilatori.

Aluminiumski blokovi su podlozniji koroziji, aluminium kao material ima manju moc termalnog upijanja, a 1.5mm je sasvim izvodljivo sa bakrom, a nema ni potrebe da bude 1.5mm ako se koristi bakar, 2-2.5mm je sasvim dovoljno.

vidim da tex707 nije hteo nista da komentarise, verovatno jer je sve vec receno u "vodic za vodena hladjenja" temi, a i zbog duzine eventualnog posta, i ja sam skratio na minimum, (nazalost neko od "ovlascenih" je obrisao ceo topik vodic za vodena hladjenja :( ) zna se, ima proverenih varijanti za izradu blokova i zna se da je bakar bolji iz milion razloga, neke prednosti ima i alu ali to je jako mali procenat u odnosu na mane naspram bakra.
 
GoranM je napisao(la):
Kako bre ne bi bilo izvodljivo??? Da li ste probali? Ja jesam i nije nikakav problem za obradu. Veci je problem cena bakra jer vi imate bas mnogo otpada.

Nije moguce kod nas u radionici .... iz razloga sto na strugu koji poseduje moj prijatelj ne moze da se smanji broj obrtaja motora koi ga pokrece . pa iz tog razloga ne mozemo da trenutno obradjuemo bakar ..... ne kazem da ne moze da se postigne 1.5 mm sas bakrom . samo kazem da to ne mozemo mi da izvedemo sa opremom koju imamo.... radimo na tome da usporimo strug . a onda ce momoci da radimo i sa bakro.... zasad samo AL
 
milanps je napisao(la):
neznam na koji tekst konkretno mislis ?

Mislim na tekst objavljen na sajtu. Ono "nisam imao srce da ispravljam" je nedopustivo. Da je napisao knjigu ili clanak, mogao bi da ga citiras na ovdasnjem sajtu, ali onako ne moze. O "satrovackim" izrazima da ne govorimo...
 
tex707 je napisao(la):
Mislim na tekst objavljen na sajtu. Ono "nisam imao srce da ispravljam" je nedopustivo. Da je napisao knjigu ili clanak, mogao bi da ga citiras na ovdasnjem sajtu, ali onako ne moze. O "satrovackim" izrazima da ne govorimo...

Ja tekst niti sam pisaao niti prepravljao .... moje je samo da text naguram u web stranicu .... ako ti se ne dopada mozes da coveku posaljes mail na [email protected]
a na sjtu imas cak i njegov telefon pa izvoli njemu se zali u vezi tekstova...
ja u jednoj od predhodnih poruka rekoh da se ne bavim prepravljanjem tudjih tekstova
pOz. Od Milana
:eyebrows:
 
pa milane drzue tex ti to kaze zbog tebe, a ne zbog sebe, bas njega briga, vama ide na stetu, tekst je stvarno ocaj.

PS. javi kad budete poceli da radite sa bakrom, treba mi par GPU blokova (za 6800 seriju). Pogledaj na netu kako izgledaju, znaci sendvic blokovi koji prekrivaju i gornju i donju stranu.
 
Jos nesto, nigde niste napisali za koja podnozja moze da se koristi vase vodeno hladjenje, a mislim da je to osnovno. Drugo, sajt vam je idi-bezi, valjda je i to moglo bar malo bolje da se uradi.
 
to je moralo bolje da se uradi...a i cisto sumnjam da ce neko da kupuje ALU watter blok kad su svi ostali bakarni. Treba da trazi posle i ALU hladnjak (radijator) i sve to...
 
e al moram jos da prokomentarisem:

ima user sa ovog foruma koji prodaje bakarni blok mnogo bolji od ovog vaseg za iste pare sa lepim pleksi poklopcem.

drugo: ovaj vas blok je ogroman, znam ja da zalman ima takvo resenje, ali zalman je bakarni i kosta 30e, a vas ovakav u izradi kosta 20e. Mislim.....

trece hexxos blokovi kostaju 22e komplet, uradjeni su od bakra i jedni su od boljih blokova na svetu

cetvrto: temperature koje ste dobili nisu uopste dobre, moj duron 600 (svojevremeno sam radio testove na svom sistemu samo sam zamenuo procesore) overklkovan na 1196mhz na 2.1V (pa racunaj koja je to disipacija) sa mojim sistemom temperatura idle: 45C, full load prime 95 nakon 10 minuta 49C , voda ~28C, soba ~24C. water block je domace izrade, radijator od zastave (mesingani) pumpa atman 1000l/h. Sistem je pre ovog testa radio ceo dan, sto ce reci voda je bila na "radnoj" temperaturi.

e sad taj isti duroncic vatropljuvacic (spitfire jezgro :) ) je radio na 900mhz svaki dan u masini u mojoj igraonici sa raptor cool kulerom i temp je bila u 40-tim podeocima tj nije prelazila 50.
Poredjenje sa AMD A 900 je izravno moguce jer je on na default voltazi i manje se greje nego klokovani duron na 900 (na 1.8V) . Kolko vidite, (a mozete i da probate, iskopajte negde raptora pa se uverite) vas sistem ne hladi nista bolje nego usrani TT akvarius sistem ili raptor cool koji kosta 10e.

PS. Zao mi je sto se strana zove serbian watercooling, samo nas blamirate bzvz. Tex707 je naprvio mnooogooo vise od vas, zna vise od svih nas i ako neko treba da pravi i prodaje blokove i sisteme to je on.

ja mogu samo svima da preporucim da ne kupuju ALU water block, pogotovo ne za 20e.
 
Pozdrav od dizajnera ovog hladnjaka.Hvala na kritikama.Evo par objašnjenja na komentare .Trenutno je u ponudi samo hladnjak.Radim na tome da ponudim kompletan sistem vodnog hlađenja, koji bi se sastojao od spoljašnjeg aktivnog rezervoara,bez radijatora.Pod aktivnim rezervoarom podrazumjevam cilindrični aluminijumski sud zapremine 5 L sa rashladnim rebrima po cijelom obimu,koji bi na gornjem dijelu imao veći bezšumni ventilator.Kompletan rezervoar bi bio eloksiran.Kontaktirao sam lokalnu livnicu aluminijuma u Nišu i bilo bi izvodljivo.Izrada kalupa i dodatna mašinska obrada bile bi potrebne.Jedini problem je što bi cijena takvog sistema bila visoka,te je pitanje da li bi ga ljudi prihvatili .Radim i na jeftinijoj varijanti.Što se tiče bloka može biti niži i biće.Nazubljene cjevčice na bloku nisu korištene jer nisam htio da povećam protočni otpor.Spoljni prečnik im je 10mm ,unutrašnji 8mm,tako da je zid 1mm (1+8+1).Na takvom zidu nije moguće uraditi zareze,bez smanjenja unutrašnjeg prečnika.Šelne nisu neophodne .Korištene su jer je na testu hladnjak bio direktno veza na pumpu,crijeva nisu bila fiksirana preko konektora (nipli) na zadnju stranu kućišta.Što se tiče odnosa bakar- aluminijum,bakar je bolji provodnik toplote,na šta ovaj blok odgovara dodatnim smanjanjem presjeka dna.Rezultate će pokazati testovi .Blok koji je bio testiran na sajtu,oko kojeg se vodi diskusija imao je dno 4 mm.Tek očekujem testiranje blokova od 2mm, i extremnih od 1mm. U vezi pravopisa na sajtu ako ima nekih nedostataka biće otklonjeni. Spremni smo na svaki vid saradnje u konstrukciji sistema, kreativnim idejama testiranju,korisnim člancima koji bi unaprijedili sajt.

Pozdrav!
Milen
 
Flight je napisao(la):
Jos nesto, nigde niste napisali za koja podnozja moze da se koristi vase vodeno hladjenje, a mislim da je to osnovno. Drugo, sajt vam je idi-bezi, valjda je i to moglo bar malo bolje da se uradi.
1. trenutno blokovi mogu da se kace samo na 462 (socket A) MP. ali za nekih mesec dana bice u ponudi i varijante za (P4,P4775,A64754,A64939)
2. Sajt je ispao tako kako je ispao trenutno nemam vremena da ga malo bolje sredim ... za neke 3-4 nedelje bice i to... zasad je najveca novina sto se tice sajta to sto se vise ne nalazi na www.serbianwatercooling.co.sr nego na
http://www.pcvodeno.com/
Pozdrav

,)
 
Nazad
Vrh Dno