Šta je novo?

problem u LAN mrezi samo sa dva racunara

gogi100

Slavan
Učlanjen(a)
30.12.2005
Poruke
239
Poena
319
Imam umrezena 6 racunara u Workgroup: MSHOME.Svi racunari su pod XP HOME.Svakom sam dao ime od PC1 do PC6.Sve ok radi tj. racunari se vide medjusobno sem racunara PC4 i PC6.
Izmedju njih ne postoji nikakva veza.Slao sam ping komadu sa jednog na drugi i kontra i uvek dobijem poruku da racunari nisu dostupni.Iskljucivao sam Firewall Antivirus i na jednom i na drugom ali nista.Izmedju njih ne postoji veza inace svi ostali racunari vide ova dva i oni vide ostale racunare,ali veza izmedju njih ni da cuje.
Na svim racunarima od PC1 do PC5 postoje shareovani fajlovi,dok sam na racunaru shareovao samo 2 stampaca.Da mozda nije problem sto nisam na tom racunaru sharovao neki folder?
Sve mi ovo mirise da je potrebno preinstalirati Windows na ova dva racunara,a da li se ovo moze izbeci i kako?
 
i jos jedno pitanje.
Kad sam ovaj PC6 stavljao u Workgroup MSHOME. pogresno sam ga stavio u Workgroup: PCCENTAR.Sad mi se stalno pojavljuje pored workgruop MSHOME i PSCENTAR radna grupa kako da nju izbrisem?
 
Pa učlani ga u ispravan workgroup. Ostali računari će možda još neko vreme u cache-u da drže i ime druge workgrupe, ali bi posle jednog restarta sve moralo da dođe na svoje mesto.
Kako dodeljuješ IP adrese računarima, da li je tu sve u redu? Proveri subnet maske.
 
na svim racunarima je postavljeno za mrezne kartice IP automatic obtain
 
Probaj da im svima dodelis adrese od 192.168.0.1 do 192.168.0.6 i subnet mask 255.255.255.0.Dns-ovi sluze ako im treba izlaz za internet.
 
ok,a kako mogu obrisati kes da mi se pored workgroup MSHOME ne pojavljuje PCCentar,posto sam napravio gresku pa sam napravio jos jednu workgroup?
 
gogi100 je napisao(la):
ok,a kako mogu obrisati kes da mi se pored workgroup MSHOME ne pojavljuje PCCentar,posto sam napravio gresku pa sam napravio jos jednu workgroup?
Obrisace se sam posle nekog vremena...ne razbijaj glavu oko toga
 
da li je moguce mozda na ova dva racunara postaviti IP adrese i subnetove,a na ostalim ostaviti Automatic IP obtain,pa da ovo proradi?
Javlja mi se jos jedan problem na racunaru PC1 sam imao modem i ova konekcija je sharovana,svi ostali racunari je mogu koristiti sem PC6
Cini mi se da je glavni problem u PC6 da li se on moze resiti bez preinstaliranja?
 
xp home

Od prodavca u firmi koja mi je prodala racunare i Windows uz njih sam cuo da XP home verzija radi samo ako u mrezi ima 5 racunara, i da ako hocu vecu mrezu moram da kupim XP profesional koji je duplo skuplji. Ukoliko je to tacno mozda je to uzrok gore pomenutih problema, ukoliko nije voleo bih da mi neko ovo demantuje, kako ne bih ziveo u zabludi. :eyebrows:
 
laze te prodavac.
gogi100, a da ipak zamolis nekog ko zna sta radi da to odradi? mislim da je to jedno 10min posla oko kojih si ti ostao danima
 
ne mislim vec sam ubedjen
 
@filo

Pretpostavljao sam da laze, ali sam ostavio 1 promil mogucnosti da je to istina. Racunam, bolje da se raspitam...
 
poenta te njegove price je da se xp home ne moze uclaniti u domen, vec ti treba pro, i naravno server za domen kontroler
a u radnoj grupi radi bez obzira na broj masina
e sad...ms preoprucuje domen za >10 kompjutera pa bi u skladu s tim mozda moglo da se nesto raspravlja...mada sam ja video firmu koja ima 150 kompujtera u radnoj grupi....
 
gogi, jedan drugi predlog. A da instaliras na jednu makinu Windows 2003 Server?

i naravno, dodeli racunarima IP adrese redom 192.168.100.1 -> 192.168.100.6

DNS ako nemas instaliran instaliraj ga na "glavnoj" masini, pa podesi na ostalima, i obavezno pinguj posle...


poz
 
Evo situacije kod mene.

11 racunara, xp home, sve radi bez problema, dakle to o 5 racunara u xp home pada u vodu kao sto je to vec i Filo rekao,

Dakle samo dodeli svim racunarima IP adrese i naravno istu radnu grupu.

Onda ce svaki videti jedan drugog ali za kopiranje fajlova moras "share"-ovati foldere tj particije
 
Nazad
Vrh Dno