Šta je novo?

lcd vs crt (TV)

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,930
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Imao sam Panasonic CRT 72cm i uzeh LCD BENQ 66cm.E sad chini mi se da je slika nekako mutnija,nema oshtrinu u odnosu na crt..(PS2,DVD)Pokushao sam da podesim sliku al nisam dobio neke rezultate pa reko da pitam jel ovo normalno i moze li ko reci kako da podesim sliku il ima li gdje na netu uputstvo kako pravilno podesiti sliku
 
Ma doslo je meni uputstvo al tu ne pishe kako pravilno podesiti sliku....
 
ne znam za podesavanja, ali kada sam ja presao sa crt na lcd bio sam odusevljen slikom i jos uvek sam.Prvi put cujem da neko nije zadovoljan sa prelazom...
 
Ma nema shanse da sam se utripovao neshto...i drushtvo je primijetilo kako malo fali oshtrina u PS2 igrama....u filmovima je to manje vidljivo al ipak vidljivo...
 
ne znam koju rezoluciju koristi ps2, ali moguce je da je to u pitanju, a sto se filmova tice, da li gledas prave dvd, ili dvix ripovane ili vec kakve filmove?
 
Jednostavno prvo sam pustio orginal film na CRT-u pa odma potom na LCD-u....Vidi se razlika...nekako je na crt slika ostrija....
 
nije to jos uvek to nazalost ja sam kod drugara gledao(sony lcd tv 29')i dosao do slicnog zakljucka kao prvo crna nije crna nego tamno plava a i ostrina manjka tako da mislim da nije jos uvek tehnologija sustigla nivo vrhunskih katodnih tv-a u stvari mozda i jeste al nema svako pare za Beovision 8 :d
 
I ja sam isto to primetio kod ortaka, ima Sharp plazma TV 16:9, dijagonala oko 0,9-1,0 m i mutnija mi je slika nego na nekom dobrom CRT TV-u iste dijagonale, naravno probano sa DVD filmovima.
Ista priča i sa LG LCD TV-om 19", jeste fensi, mali i sladak, ali bre nekako mutnjikavo.
 
Ljudi, ja ne znam sta je vama... lcd je KRISTALNO jasan UVEK, ako je "materijal" koji pusta kvalitetan... stvarno ne razumem sta vam je mutno
 
MrSa je napisao(la):
Ljudi, ja ne znam sta je vama... lcd je KRISTALNO jasan UVEK, ako je "materijal" koji pusta kvalitetan... stvarno ne razumem sta vam je mutno
Stvarno je tako :S: Nemam problema sa vidom, fala bogu ne nosim cvike :D

Pre bih uzeo neki CRT TV sa skraćenom katodnom cevi nego LCD TV.

I puštali smo original DVD-ove, Gladijatora i Ночной дозор.

P.S.

I ja se stalno raspravljam sa tim ortakom, zezam ga na račun TV-a, košta par soma EUR (ovo se odnosi na plazma TV Sharp) , a slika mljuzgava :D
 
skaliranje je cudo.....posebno ako se ne odradi kako treba
 
jos uvijek je crt kralj u kvalitetu slike, a lcd ima jos dosta da se popravi...gledao sam neke 72cm grundinge lcd i uopste nisam odusevljen slikom, mutnjikavo, nema ostrine, pustani originalni dvd-ovi ali nije to to...isto kao i za racunarske monitore - ako hoces da uzivas u igricama i filmovima - kupi crt.
 
Poslednja izmena:
A kako to CRT moze da bude oshtriji od LCDa ? :) Nisi se zapitao kakav je taj izvor signala ? :)

Ovo je najgori trenutak za kupovinu bilo kakvog TVa. Do kraja godine LCD ce biti znatno jeftiniji, a ako ne bude dovoljno jeftiniji, bice velikih 100Hz flatova za male pare, tako da treba sachekati.
 
driver je napisao(la):
A kako to CRT moze da bude oshtriji od LCDa ? :) Nisi se zapitao kakav je taj izvor signala ? :)

Ovo je najgori trenutak za kupovinu bilo kakvog TVa. Do kraja godine LCD ce biti znatno jeftiniji, a ako ne bude dovoljno jeftiniji, bice velikih 100Hz flatova za male pare, tako da treba sachekati.

Lepo smo rekli da je su u pitanju DVD player i original filmovi (konkretno kod ovo mog ortaka je neki Pioneer DVD player.
 
Ljudi, LCD MORA DA BUDE KRISTALNO JASAN! :D Takva je tehnologija, tako je UVEK !
 
Problem je u rezoluciji - PS2 kao i obichan (ne HDTV) signal ima rezoluciju od maximum 768x576. E sad, taj Benq ima verovatno 1280x768 (ili mozda 1280x1024 u zavisnosti da li je wide screen ili ne) pa kada skalira 768 na 1280 dobijate isti efekat kao kada igrate igricu na 19-20" lcd monitoru u 800x600. Skaliranje je problem mnogih LCD televizora, shto znachi da ce TV signal biti losh (moze i DVD ce da pokazuje loshe ako ne ide sa dobrog DVD plejera po komponentnom ili DVI/HDMI ulazu nego po chinchu...), a i PS2 ce izgledati loshe... Zato kada izadje PS3 sve ce da bude strava ;)
 
Hmm evo sad igram PS2 sa oko 4m otprilike....slika djeluje dosta ostrije,i u filmovima takodje....izgleda da je kod LCD-a problem daljina...iz blizine djeluje mutno al shto se vise odaljujes slika izgleda ostrije...
 
BitrAtE je napisao(la):
.izgleda da je kod LCD-a problem daljina...iz blizine djeluje mutno al shto se vise odaljujes slika izgleda ostrije...

Pa da i sve devojke su lepe ako ih gledas sa 150 metara :D :D

Bas i nije neki argument u korist problema. Nego, slazem se, probaj ga sa nekim signalom koji odgovara njegovoj rezoluciji, pa ces tek onda znati kako sta izgleda :trust:
 
Pa dobro mislio sam 4m shto je i neka normalna daljina :) ja sam dosad bio na 1.5m (iz kreveta)

@testthenext:Evo upravo sam probao...Zaista impresivno mada nisam ni sumnjao da ce izgledati loshe...
 
A jel moze da se HD treileri narezhu na cd/dvd pa da se puste na dvd-u onda...Jer mi je comp daleko od TV-a a nemam duzhinu DVi kabla....
 
Poslednja izmena:
testthenext je napisao(la):
Uzmi ti prijatelju, pa povezi taj tvoj LCD sa DVI kablom na DVI izlaz graficke.

Zatim idi na http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/content_provider/film/ContentShowcase.aspx i skini neki od 720p klipova.

Pusti to iz media playera u full screen-u, pa ces da vidis prave potencijale LCD tehnologije! A to sto mi nemamo HD programe, to vec nije Benq-ov problem nego nas :)

Pa ako treba istresti 3x veću cifru za LCD nego CRT iste dijagonale da bi na njemu jedini benefit bio gledanje klipova iz Media Playera, onda definitivno još nije vreme za prelazak na novu tehnologiju :S:
 
Kod plasma i lcd vazi pravilo:koliko para-toliko muzike.I do slovce je tako.Licno sam se mnogo puta uverio_Odem sa drugarom i on u Adut-u kupi panasonic pasma za 3400eu.Ali tu sam prvi put video da plasma daje jasniju sliku od crt.A cena?bato,ushi otpadaju.Pravio sam komparacije modela od 2000 eu i 3000 pa na vishe...ma razlika je i u rezoluciji i u kontrastu tolika da je kao dup...i oko....
Svima cu preporuciti iz najbolje namere:
Bolje kupite Flat CRT 80cm pa na vishe sa 100hz nego da bacate novac za neshto shto je slabijeg kvaliteta i mnogo kraceg veka.Dokazano je da plasma traje pola veka od crt-a zbog tehnologije izrade...posle 4 godine sa prosecnim brojem sati kontrast drasticno slabi.......
 
Slazem se i mene nervira sto su plazma ekrani ograniceniji vremeski od klasicnih ekrana !
 
Slazem se i mene nervira sto su plazma ekrani ograniceniji vremeski od klasicnih ekrana !
Nije to-to.Ta tehnologija nije ni isplativa(visoka cena finalnog prozivoda) a ni dugovechna.Ono sto ce biti buducnost i ima bolje resenje je led dioda,ali veliki broj njih, koje ce davati sliku koja vredi i trajace dosta duze.
 
Da nema ko neki site gdje se mozhe naci sve o HDTV (na nashem jeziku) a moze i na engleskom....
 
Nazad
Vrh Dno