Šta je novo?

Pomoc oko mreze i ICS

weasel

E4
Super Moderator
Učlanjen(a)
18.08.2004
Poruke
12,247
Poena
985
Imam jedno pitanje

Imam cable modem i na njemu je prikljucen komp1 preko usb kabla
komp2 je prikljucen na taj isti modem preko mrezne karte
e sad da li to isto ko da su 2 kompjutera povezana izmedju sebe bolje reci
dali je moguce omoguciti ICS izmedju ta 2 kompa
 
Bas sam to radio kod komsije (jel mozda thomson modem)... Moze da se namesti ICS, bez problema. Samo na drugom racunaru (koji je povezan preko mrezne) namesti odgovarajuci default gateway.
Jedino sto sam to namestao ceo dan :((
 
sto ceo dan
u koliko ce meni trebati
aj mi ukratko opisi kako to da uradim jer na konekciji na prvom racunaru nema ics
da pravim nove konekcije ?
menjam neke parametre ?
 
Koliko sam ja skapirao, taj modem radi i kao switch. Samo prikljuci drugi racunar na LAN, i na tcp/ip settings stavi da sam dobije sve podatke (Obtain IP address automatically). Trebalo bi da dobijes od provajdera ip adresu, gateway...

Mislim, ali to proveri, da ako si na SBB ne mozes da uradis na ovaj nacin, jer ti daju samo jednu adresu po konekciji. Ako je ovo tacno, onda moras da ubacis ruter : ((

P.S. Ja sam se zezao ceo dan jer je u celoj prici bio i neki linksysov ap : ((
 
Zaboravih da ti kazem... Ne treba ti klasicni ICS. Ovo se u principu koristi kada imas dialup pa oces da i drugi racunar moze preko prvog da pici na net (preko njegovog modema)...
 
kako to mislis klasican ICS
pa nebitno da li je dail up
i kod kabla moze isti princip
 
Koliko adresa ti dodeljuje provajder? Ako ti dodeljuje samo jednu onda moras UTP kabl da ukljucis u comp koji ima USB vezu sa modemom i da onda na tom nazovi glavnom compu radi ICS. Ako provajder daje 2, ili vise IP adresa onda moze i tako kako si vec napravio.
 
pa znam ja da ako dodeljuje 2 i vise mogu ovako jer tako koristim vec 6-7 meseci
nego sad je samo jedna
tako da cu kupiti 2 mrezne (neke najjeftinije jer valjda nema nista posebno kod njih :)
i resen problem
 
Nazad
Vrh Dno