Šta je novo?

Wireless AP client problem

markoncic

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2004
Poruke
109
Poena
319
Koristim wireless opremu, antena yagi, ap client Planet 4030A, pa sve to u mreznu kartu. Signal mi je odlican i internet radi izuzetno dobro. Lokacija Mirijevo, kbcnet. Dakle problem je sledeci: ukoliko kompjuter iskljucim na duze (sat vremena ili duze) izgubi se mrezna konekcija, ili ostane u konfliktu. Nakon toga potrebno je da iskljucim AP iz struje pa ponovo da ga ukljucim i on onda pronadje mrezu. Ponekad je potrebno ukljuciti i iskljuciti dva tri puta. U cemu je problem?
Konfiguracija: Intel Pentium D920 dual core 64bit, MB INTEL 945GNTL, 2*512 Gail DDRII 667mhz, Gigabyte x600....
Problem je postojao na jos nekoliko konfiguracija, tako da verovatno tu ne lezi problem.
 
probaj neki drugi ap,pzajmi od nekog. Verovatno je u njemu problem. Mozda probati neki drugi frimware staviti,ali to ti je sve na svoju odgovornost!
 
markoncic je napisao(la):
Koristim wireless opremu, antena yagi, ap client Planet 4030A, pa sve to u mreznu kartu. Signal mi je odlican i internet radi izuzetno dobro. Lokacija Mirijevo, kbcnet. Dakle problem je sledeci: ukoliko kompjuter iskljucim na duze (sat vremena ili duze) izgubi se mrezna konekcija, ili ostane u konfliktu. Nakon toga potrebno je da iskljucim AP iz struje pa ponovo da ga ukljucim i on onda pronadje mrezu. Ponekad je potrebno ukljuciti i iskljuciti dva tri puta. U cemu je problem?
Konfiguracija: Intel Pentium D920 dual core 64bit, MB INTEL 945GNTL, 2*512 Gail DDRII 667mhz, Gigabyte x600....
Problem je postojao na jos nekoliko konfiguracija, tako da verovatno tu ne lezi problem.

Imamo isti problem. Isti provajder, verovatno isti majstor (Bora) itd. Vidi meni su zamenili uredjaj pa opet se isto desava. A rekli su mi da samo ja imam ovakav problem. :wall:
 
ja sam imao slican problem i dobio sam ovaj odgovor:


uradi sledecedesktop-onaj sa izlazom na netip adresa 192.168.0.1, maska 255.255.255.0instaliraj dobar firewall i antivirus i obrati paznju da slucajno ne blokiraju saobracaj na mreznoj konekcijilaptop-onaj bez netaq,tj.ide na net preko desktopaip adresa 192.168.0.2, maska 255.255.255.0, default gateway i primary dns 192.168.0.1instaliraj dobar antivirusposle ovoga ce da radi i kad se pali i gasi kojim hoces redosledom
 
Jel moze malo jasnije sve ovo sto pise ovde ???
 
Jeste Bora, meni su rekli da ima jos jedan user sa istim problemom. Promenio sam AP na koji se kacim (sa K5 presao na M5) i problem je nestao
 
lupi sebi neku IP adresu..tj promeni B i C klasu...vecina usera kada kupi ap ostavi na default IP adresi...pa su AP-i u vidiku antene u konfliktu....za karticu lupi 192.
168.xxx.yyy, a za AP 192.168.xxx.zzz...sub 255.255.255.0
 
Nazad
Vrh Dno