Šta je novo?

MP3 plejer do 120E...

Učlanjen(a)
02.03.2005
Poruke
1,437
Poena
350
preporucite mi mp3 plejer do 120e (ili 10.000 din), koji ima min 512MB, a pozeljno i 1GB memorije.

plejer ne ide meni, vec jednoj mojoj drugarici, tako da je i dizajn vazan, kao i kvalitet zvuka ( tj. slusalica) i same mogucnosti plejera.

gledala je neki MSI model sa flash karticom, ali smo je odgovorili, zato sto mo imali neka negativna iskustva sa tim modelom - nije ga racunar uvek prepoznavao i sl...

ja bih joj preporucio neki creative model, ali stvarno nemam iskustva sa izborom mp3 plejera, pa vas molim za pomoc

pozeljno bi bilo da taj model nije nemoguce naci u kragujevcu/beogradu i da dolazi sa nekom pristojnom garancijom...

nadam se da ne trazim previse za 120e :d
 
Ja nisam probao ali mi ovo zvuči kao dobra opcija.
MP3 plejer SONY nwe 105 (512 MB), modernog dizajna, okruglog oblika prečnika 5.6cm, težine samo 26g, LCD displej, USB 2.0 konekcija... Poseduje 512 MB interne memorije + Compact Flash Card Reader, extra kvalitetne SONY stereo slušalice. 100 eu.
 
Neki Creative ili iRiver, ali ne znam ima li iRivera od 512 za taj kesh. Creative: V200, Zen Nano Plus, TX. Bilo sta i nece pogresiti, sa aspekta kvaliteta zvuka i uredjaja uopste.
 
A iPod Shufle? 512Mb bi bila oko 10000.00.Nema fm,nema ekrance,nema nishta samo zvuk!Creative V200 512Mb sa fm-om i ekrancetom.
 
Ako kupujes kod nas onda iRiver (Ne Creative,Ne Sandisk).Ako imas mogucnosti
da kupis napolju pogledaj ove brendove Trekstor,Maxfield i Samsung.
 
e pa ovako: vidim da ste svi dali neke OK predloge, samo je problem u tome sto vecina njih ima po 512Mb...

sony-jev model: ime je OK (mada nije ime sve) i mogucnosti su OK, mogucnosti na mestu :d, samo me brine dizajn (kako ce joj se svideti) i to sto nema niko da se javi da kaze kakav je u globalu - sem osnovnih podataka o njemu...

creative - imaju svi manje vise dopadljiv dizajn, samo me brine sto je crysis napisao, mada sigurno ima vas da to potvrdite ili opovrgnete...

iRiver - cuo sam da prave vrhunske proizvode, ali mi niste preporucili neki konkretan model...

iPod shufle - verujem da je uredjaj dobar, ali iz ugla moje drugarice (a i iz mog ugla) ne opravdava cenu od 10.000din za samo osnovne funkcije...

dakle preporuka za konkretan model ide za sada za:
Creatice MuVo V200?
iRiver koji???
sony?
 
Creative Zen Nano plus. Mali, lagan, pusta MP3 (i VBR) i WMA ima dobar voice recording, FM i snimanje sa radija, snimanje sa line-in-a!!!, kvalitetne sluske, baterija (1xAAA) dugo traje... apsolutno sam zadovoljan.

256MB oko 65-70evrica, 512 oko 90-tak evrica, 1GB oko 130 evrica. Ja preko ebay-a nasao 256MB za 36e sa sve postarinom (nazalost moras imati nekog preko grane), kazu refurbished, ali moj je bio nov, novcijat, neotpakovan (daju i 6 meseci garancije). 512MB je 62e.
http://stores.ebay.co.uk/CREATIVE-SHOP-EUROPE
http://cgi.ebay.co.uk/Creative-ZEN-...82763QQcategoryZ80019QQtcZphotoQQcmdZViewItem
 
Poslednja izmena:
Jos jedan glas za Zen nano plus, ima ga u razlicitim bojama, zvuk je odlican, FM radio je ok, kao i na svim drugima, verzija od 512 je sad oko 110 evra.Jedini nedostatak (po meni) je sto mora da se ima kabl za ubacivanje fajlova na njega.Ako joj to smeta, onda moze da uzme V200 koji ima samo u beloj boji, ali koji moze da se prikljuci kao bilo koji USB drajv.IRiver ne preporucujem, nova serija im i nije ispala najuspesnije, mnogo su skuplji, nemaju FM radio u nekom razumnom rangu cena, muzika mora da se prebacuje preko windows media playera, ne mogu da se koriste kao prenosni usb (ovi noviji)..sve u svemu, mnogo komplikacija a tesko da ce da primeti razliku u kvalitetu zvuka.Pored toga, uz Creative se dobija garancija od 2 godine.IPOD shuffle ima mnogo dobar zvuk i dizajn je ok, ali malo iritira kad ne mozes da odaberes pesmu (nema ekran), nema radio, ne moze da se koristi kao usb, a za prebacivanje ti treba iTunes program...
 
Za dobar dizajn, i kvalitet zvuka(naravno da dokupis bolje slusalice, jer ni uz jedan mp3 player neces dobiti neke ok) moja preporuka ide na Ipod shuffle ili cowon u2
 
Creative MuVo V200 512Mb
nesto manje od 10K din u imtelu...
tamo verujem da su najjeftiniji...
ako neces radio imas za 10K od 1Gb :))))

to bih ja sad uzeo da imam da dodam...

AKO JE ZA RIBU...
ONDA I POD SHUFFLE!!!

n ataj dizajn svako otkida i tu nema greske... ribe ne vole ono sto mi volimo.. ja shuffle u zivotu ne bih kupio.. pre neki drugi jeftiniji sa ekrancetom... cak i bez... ali jeftiniji....

ali ribe sto vole i pod shuffle... kakav si ti car kad dajes 10k din za poklon... :)

eh, sto se tice slisalica na Creative-u... hmmm... oplata je dobra... nekako gajtan (aj da se tako izrazim) je elastican i to mi se dopada... cini mi se da su kontakti dobro uradjeni, bar ja nisam imao poblema sa njima... kvalitet zvuka je nesto u rangu sluski od 500-1000 din...
dobija se i vrloooo prakticni (bar meni) clip-on, za pojas... meni se jako dopada i on je bar meni izuzetno dobro odradjen... od gume(polu providne...) sa jakom plasticnom zakacaljkom i vrlo rado bih ti poslao slicice... kako izgleda sve posebno, da mi je tu fotoaparat i da imam hard gde da smestim slike :)))
posto ovo pisem sa live verzije ubuntu-a...

pozdrav i nadam se da sam ti pomogao...

uostalom, juri ove devojke po benchu :)

pa ih pitaj sta one misle...
 
Poslednja izmena:
"kvalitet zvuka je nesto u rangu sluski od 500-1000 din..."


Sorry, da ne otvaram nov topic: dali su sam oslusalice te koje odredjuju kvalitet zvuka kod Mp3? I ja kupujem isto pa reko da znam. Ako su slusalice problem-kupicu druge.
 
@nagy:

1. naravno da ne... ali ako imash kvalitetan uredjaj vrlo znace!!!
npr. slusao sam skoro Hyundai mp3 player... uzas... nijedne slusalice mu ne pomogle ;)
dok sam na moj creative stavio druge (sony) i razlika je bila primetna... cak je toplina zvuka vrlo primetna...

2. Ihhhhhhh... a kako to mogu znati :) lepo vidi koliko para imash i pazari sta mozesh.. ako imas malo para moja preporuka je MSI 533 sa slotom za memorijsku karticu... SD mislim....
256 mb integrisane memorije + mozes da prosiris kad budes imao para... mana: nema radio...
 
Nazad
Vrh Dno