Šta je novo?

TFT sa native 1280x960

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
Hi 2 all,
u skorije vreme cu kupiti Atari TT koji ima rezoluciju 1280x960. Da li neko zna da li postoji 19" ili 17" TFT monitor sa nativnom rezolucijom 1280x960 (ne bih hteo da mi monitor reskalira sliku na 1280x1024)? Probao sam google ali tesko je naci ovaj podatak jer se rezultati "preklapaju".

Hvala!
 
1280x960 je odnos 4:3 sto mislim da nema nijedan 17" ili 19" TFT. Neka me neko ispravi ako gresim.
 
to se i meni cini...
da li onda ima neki TFT koji nece reskalirati sliku po visini na 1024px sa 960px?
 
Može li se na TFT-u nekako namestiti da ne strečuje sliku nego višak popuni crnim ivicama, ko na starijim laptopovima?
 
nvidia+dvi i moze da se podesi u drajverima.
 
@SiD kako i gde???

moje pitanje i dalje ostaje: da li postoji monitor koji ne strečuje sliku nego višak popuni crnim ivicama, ko na starijim laptopovima?*

*copyright Voodoo NBGD ;)
 
Bahati [SiD] je napisao(la):
nvidia+dvi i moze da se podesi u drajverima.
A da li Ati kartice mogu ciniti isto?(preciznije da li moze fscw19-1 da koristi 1024*768 sa tim crnim ivicama okolo?)
 
Poslednja izmena:
Ljudi, čovek kupuje Atari TT, man'te se priče oko drajvera i kartica, njemu treba monitor koji to može da uradi. Čitajte postove!
 
Voodoo NBGD je napisao(la):
@SiD kako i gde???

moje pitanje i dalje ostaje: da li postoji monitor koji ne strečuje sliku nego višak popuni crnim ivicama, ko na starijim laptopovima?
vidjao sam ih nekoliko puta, al' uglavnom su bili veliki i skupi. u poslednje vreme se ne secam da sam video, svakako ne neki od ovih mainstream.

LiLa je napisao(la):
A da li Ati kartice mogu ciniti isto?(preciznije da li moze fscw19-1 da koristi 1024*768 sa tim crnim ivicama okolo?)
ne znam za ati, ali ovo radi sa svim monitorima koji imaju dvi. ne verujem da je neki problem ubaciti to u drajvere, tako da ako nema valjda ce uskoro biti...

Alexandar je napisao(la):
Ljudi, čovek kupuje Atari TT, man'te se priče oko drajvera i kartica, njemu treba monitor koji to može da uradi. Čitajte postove!
ja procitah voodoo-ov. ;)
 

Prilozi

  • nvdvi.jpg
    nvdvi.jpg
    34.3 KB · Pregleda: 125
Kod ATI kartica, pod Displays, pa Properties od Flat Panel Displays isključiš Scale Image...
 
probao ja... nesto bash ne radi kako treba...
 
@alexandar ma ok je. i mene insteresuje kako moze na PrC-u ista stvar da se izvede...
hvala na odgovorima ali SiD i dalje neodgovori kako da podesim drivere za nvidia da ne strechuju sliku?
 
kovacm je napisao(la):
SiD i dalje neodgovori kako da podesim drivere za nvidia da ne strechuju sliku?
pa jesi kliknuo na thumb dole god damn it??? :D
 
@danijel00 Mozda je u pitanju sam monitor tj. ne podrzavaju svi widescreen monitori tu opciju?

byMaX je napisao(la):
Kod ATI kartica, pod Displays, pa Properties od Flat Panel Displays isključiš Scale Image...
Jel to radi i sa fs w19-1 ili je vec eskluziva zverki poput samsunga 244t?
 
Bahati [SiD] je napisao(la):
pa jesi kliknuo na thumb dole god damn it??? :D
pa... nisam... dobro jesam. izuzetno!

10x! :wave:
 
Kvalitetniji monitori imaju opciju da cuvaju odnos ili da bukvalno rade pixel na pixel.
Tako da sigurno postoji i takva 17/19tica.
 
samo koja... da li postoji neki naziv za tu opciju pa da nadjem preko googla...?
 
kovacm je napisao(la):
Hi 2 all,
u skorije vreme cu kupiti Atari TT koji ima rezoluciju 1280x960. Da li neko zna da li postoji 19" ili 17" TFT monitor sa nativnom rezolucijom 1280x960 (ne bih hteo da mi monitor reskalira sliku na 1280x1024)? Probao sam google ali tesko je naci ovaj podatak jer se rezultati "preklapaju".

Hvala!

Gde si to iskopao i šta će ti? :)
Obrati pažnju, sećam se da je bila neka fora sa tom najvišom rezolucijom kod TT-a, nisi mogao da priključiš bilo koji monitor i da to radi. Neka fora je bila sa načinom generisanja slike (valjda neki pin sa određenim signalom) i/ili sa frekvencijom slike. Tada je postojao specijalni Atari monitor za tu rezoluciju ili su se koristili razni tzv. multisync monitori.
 
pa znam da je to 1280x960 / 74Hz i da je pixel clock 94MHz. nisam ni razmiljao o tome da TFT mozda nece ni hteti da prikaze tu rezoluciju... hvala!
cini mi se da cu da potrazim i graficku karticu za TT odmah pa da se ne zaje*avam...
 
mene jako zanima sta je atari tt tacno (tj kontam otprilike sta je) i za sta ce ti?!?
 
ovo na wiki sam i sam nasao, al i dalje ne kontam cemu to sluzi |))
 
pa sluzi istoj svrsi kao i PC :) ukratko: to je racunar sa pocetka 90-tih, znaci star oko 15 godina. U to vreme je bio najbrzi i najbolji Atari koji se proizvodio. Ima standardne konektore i brdo aplikacija tako da se i danas moze koristiti za svakodnevne poslove mada pre svega predstavlja deo istorije!

Nekada je sluzilo kao jaka radna stanica, prvenstveno za prelom teksta (DTP) zbog odlicnog monitora visoke rezolucije 1280x960 (to je bilo 1991. mada tek sad, u poslednjih par godina, se odomacila rezolucija od 1280x1024), niske cene, odlicnih karakteristika i odlicnog software-a (pogotova kad se uporedi sa tadasnjim racunarima).

sad bash gledam: "cemu to sluzi" to pitanje se moglo postaviti i za PC 1991. :))))
 
Sasa je napisao(la):
Kvalitetniji monitori imaju opciju da cuvaju odnos ili da bukvalno rade pixel na pixel.
Tako da sigurno postoji i takva 17/19tica.
Prepostavljam da su ti kvalitetniji monitori i skuplji tj. da fs w19-1 nije jedan od njih.
 
kovacm je napisao(la):
pa znam da je to 1280x960 / 74Hz i da je pixel clock 94MHz. nisam ni razmiljao o tome da TFT mozda nece ni hteti da prikaze tu rezoluciju... hvala!
cini mi se da cu da potrazim i graficku karticu za TT odmah pa da se ne zaje*avam...

Pogledao sam malo po Netu (drmnula me nostalgija ;) - fora je što je za tu najvišu rezoluciju monitor morao da podržava nešto što se zove ECL standard (neki signal na nekom pinu video konektora).
A što se grafičke tiče, koliko god da je TT egzotika, grafička za njega je još ređa :)) Puno sreće u potrazi :)
 
Nazad
Vrh Dno