Šta je novo?

software za Ati All-In-Wonder

pavleg

Slavan
Učlanjen(a)
10.11.2005
Poruke
39
Poena
304
Imam All in Wonder 9000 karticu. Kotistim Ati MMC, skinuo sam poslednji 9.08, ali zvuk koji dobijam uz TV signal nije dobar, postoje neki zvučni pikovi od koji dolazi do krčanja u zvučnicima. Mislim da bi bolji softwer to doveo u red. Možete li mi preoručiti neki a da je besplatan ili sl.
Čuo sam da je MythTv dobar ali ne podržava all-in-wonder, potom da je crisTV dobar ali on nije besplatan.
 
Imam istu kartici i takodje, isti problem :d
 
pavleg je napisao(la):
Imam All in Wonder 9000 karticu. Kotistim Ati MMC, skinuo sam poslednji 9.08, ali zvuk koji dobijam uz TV signal nije dobar, postoje neki zvučni pikovi od koji dolazi do krčanja u zvučnicima. Mislim da bi bolji softwer to doveo u red. Možete li mi preoručiti neki a da je besplatan ili sl.
Čuo sam da je MythTv dobar ali ne podržava all-in-wonder, potom da je crisTV dobar ali on nije besplatan.

To se i meni desava sa AIW X800GT. Probaj novi MMC 9.13. Ja sam problem resio reistalacijom drajvera za zvuk...
 
chistv postoji u lite varijanti koja je besplatna, pa ga probaj da vidis kako ti radi posao...
 
Ej, koja je to napast, taj MMC...

Imao sam prvo 9000pro AIW, još uvek imam 9600pro AIW. Isprobao sam što se tiče TV-a skoro sve što sam mogao da nađem. ShowShifter, Cyberlinkove media centre, neki Media Portal, Winamp sa pluginom i ukratko... katastrofa.

Noviji MMC-jevi imaju obavezan uključen TV on Demand, plus je zvuk sa kablića prebačen na softver (kroz WDM) tako da kad se desi greška, a hvala bogu dešava se, mora ili restart da padne ili startovanje FM-a pa onda Tv-a.

Takodje, scheduler za snimanje je očajan. Prvo je bio samostalni engine koji je radio loše, pa je onda scheduler prosledjivao zahteve Win scheduleru i tad je to bilo relativno pristojno, da bi u 9.13 ponovo vratili sopstveni scheduling, koji mora da bude uključen da bi snimanje krenulo...

Jedina prednost MMC-a nad drugim programima za AIW TV je zaista izuzetno brzo menjanje programa i ništa drugo. To što može TV slika da ti bude desktop znači samo kao fora, pošto ako radiš nešto na računaru ionako ga gurneš u ćošak.

Uglavnom, mada nije savršeno rešenje, čini mi se da je BeyondTV 4 otprilike nešto što trenutno zahteva najmanje kompromisa - za nekog ko gleda TV i snima nešto s vremena na vreme. Primera radi, ako MMC promaši vreme snimanja i uključite MMC minut kasnije on tretira to kao "expired" i ne snima ništa, ako se isto to desi u BTV 4 on snima od trenutka kada je uključen.

Naravno i BTV ima ozbiljnih nedostataka, npr. lokacija snimanja emisija, raspored, odnosno redosled kanala, zatim kad prebacite u full screen i gledate TV nema šanse da smanjite ekran bez izlaska iz Live TV itd (ovo zadnje bih voleo ako nisam u pravu da me demantuju)

Uglavnom sve ovo me navodi (bez obzira što kažu ljudi po testovima da ATI daje najkvalitetniju sliku) da potražim drugo rešenje (pogotovo što mi se već menja grafička)...

Eto, da rezimiram, probaj sa BTV 4, pa da dalje razmenjujemo iskustva...

Cyberlinkov softver ima potencijal ali su neke stvari očajno rešene.
 
Nakon citanja teksta u novom Digitalu resih da probam Media Portal posto me nijedan od gore pomenutih nije zadovoljio.

Nakon instalacije i inicijalnog konfigurisanja - muk. Ni da bekne. Stalno prijavljuje gresku. Volim open-source sw a i svideo mi se na prvi pogled (Chris TV nije - jako je konfuzan za moj ukus, iako je mocan) pa ne budem lenj, registrujem se na forumu i krenem da citam. I nisam pogresio. Digital je u pravu - najpametnijih 30 MB downloada ( i par sati citanja i igranja sa opcijama)

Da vam skratim muke i ustedim vreme, evo sta je potrebno da bi proradio:

1. Win XP + SP2 - to svi imate
2. Catalyst 6.9 - paket sa driver, WDM i Control Centrom, nemojte noviji Catalyst jer pravi probleme u 3D aplikacijama sa ovom kartom
3. X-code 6.12 - najnoviji koder sa ATI.com, verovatno moze i sa starijim ali taj je kod mene bio instaliran
4. MMC 9.16 - ne znam dali moze bez njega posto sam i njega imao od ranije
5. Media Portal 0.2.2.0
i naravno ATI All in Wonder X800XT - AGP verzija

Ovako sam namestio Media Portal:
1. Instalirati i pokrenuti Configuration tool. Prijavice gresku kad pokusate da izaberete TV tuner kartu. Zatvoriti Conf. tool
2. Pronaci folder gde ATI raspakuje arhive pre instalacije, trebalo bi da bude c:\ATI\SUPPORT\6-12_xcode_38463\AVIVO\ i u njemu arhivu data.cab. Raspakovati arhivu u neki privremeni folder sa totalcommanderom ili nekim unziperom. Iz tog privremenog foldera prekopirati file atimcenc.dll u /system32/ folder. Otvoriti command prompt (run>cmd ako neko ne zna) i ukucati regsvr32 atimcenc.dll i naravno enter.
3. Pronaci file CaptureCardDefinitions.xml i promeniti mu ime da ostane kao backup. Zameniti ga sa file-om iz attachmenta.
4. Ponovo pokrenuti Configuration i trebalo bi da radi.

Ako nekom ne bude radilo nek javi pa cu napisati step-by-step uputstvo kako sam ja dosao do ovog resenja. Kad se tako uradi mora da proradi.

Jeste velika za.bancija ali vredi svakog minuta.

BTW probajte i programce Graphedit ako vec niste. Mnogo mi je pomogao da dodjem do resenja a posle sam se jos 2 sata igrao sa njim. Mocna alatka.
 

Prilozi

  • CaptureCardDefinitions.rar
    33.4 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Da li je potrebno imati instaliran i net framework 1.1 i 2.0 ili samo jedan od ta dva?
 
Da dodam da imam xpsp2, x800gt pcie, probao sam najnovije drajvere a prethodno instalirao najnoviji directx i oba framework-a ali pri pokusaju instalacije catalista najnovijeg kaze da nije odgovarajuci hardver pa prekine instalaciju.
 
Ima li taj Media Portal mogućnost direktnog snimanja u Mpeg2?
 
Aj nek neko odgovori za net framework, sigurno je lako za vas koji ste instalirali, a meni kartica stoji ...
 
Pokušaj pomoći

Da se malo nadovežem mada možda ne spadam u ovu kategoriju....

Imam Ati AIW 1900 xt.

Win Xp +sp2 sa svim update-om.

Koristim kablovsku tv i sve radi bez problema nikakav dodatni program nisam instalirao osim ovih koji su došli uz karticu i TV i FM rade bez problema jedino me nerviraju ove antene ( za FM ).

Što se tiče net framework-a morao sam deinstalirati verziju 1.1 jer mi on nije dao pokrenuti nijedan program od ati-ja ( to sam otkrio na jednom forumu na francuskom jedva sam skontao )

U prilogu dajem slike za pregled jer mi sada pokazuje verziju 2.0.5 .....
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    91.1 KB · Pregleda: 64
  • 2.jpg
    2.jpg
    31.9 KB · Pregleda: 67
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno