Šta je novo?

Konvertor PS/2 -> serijski 9pin

Carpe Diem

Čuven
Učlanjen(a)
27.03.2002
Poruke
92
Poena
609
Poznanici koja imaneki stari Pentium 1 crko je mis. Mis se kacio na serijski 9pin konektor a posto se takvi misevi vise ne proizvode kupila je nov optički miš (PS/2 konektor). Sad joj treba konvertor PS/2 na serijski. Nadjoh u jednoj prodavnici konvertor medjutim ne radi, tj. jednostavno ne prepoznaje misa (Win98). Probao sam i kod mene (WinXP) i takodje ne radi.
Drugar mi rece da je i on probao takav konvertor i da ni njemu nije radio.
Da li je jos neko imao iskustva s ovim. Da li ti konvertori stvarno ne funkcionisu ili ja ne radim nesto kako treba. Da li treba nesto posebno podesiti, ili treba neki drajver?
 

Prilozi

  • IMG_0864.jpg
    IMG_0864.jpg
    19.8 KB · Pregleda: 92
  • IMG_0865.jpg
    IMG_0865.jpg
    16.5 KB · Pregleda: 84
shta da ti kazem negde imam punu kesu starih misonja pa ako oce drugarica da se menjamo kad bude,š dolazili u bgd :)
 
mozda usb kartica sa 4 porta, oko 10€ mislim...
 
Carpe Diem je napisao(la):
Da li ti konvertori stvarno ne funkcionisu ili ja ne radim nesto kako treba. Da li treba nesto posebno podesiti, ili treba neki drajver?

Nisi nista pogresio,jednostavno taj mis radi samo na PS/2 prikljucku...
Postoje i modeli koji rade i sa konvertorom PS/2>Serial
 
sasa022 je napisao(la):
Nisi nista pogresio,jednostavno taj mis radi samo na PS/2 prikljucku...
Postoje i modeli koji rade i sa konvertorom PS/2>Serial

Pa da, kasnije sam kopao po internetu i saznao da mis mora da podrzava oba protokola (i serijski i PS/2) tzv. combo mis. Isprobao sam nekoliko miseva i nazalost jos nisam naisao na takav.
Ranije je uz neke modele Logitech i Microsoft miseva dolazio taj konvertor i sa tim misevima je to radilo.
 
Nazad
Vrh Dno