Šta je novo?

Mustek 800VA+ i zvucnici!

Dragan1985

Slavan
Učlanjen(a)
19.10.2005
Poruke
133
Poena
319
Da li je moguce na ovaj UPS prikljuciti zvucnike?
 
Kako, misliš da puštaš muziku sa UPS-a? :d
 
morbius je napisao(la):
Kako, misliš da puštaš muziku sa UPS-a? :d

Da i to sa jedne strane :p , a sa druge - a što ne bi moglo?
Samo treba da prepraviš kabl u klasičan šuko.
I, molim te, prosvetli me - šta će ti zvučnici na UPS-u? Hoćeš da čuješ Exit Windows temu kad nestane struje dok gasiš komp? Аko misliš na zaštitu od promene napona - taj Mustek sigurno ih neće zaštititi, pa pisalo na njemu i 10000VA!
 
Poslednja izmena:
Ajde reci mi jel ima negde da se kupi taj "prikljucak" da napravim utikac kao od napajanja, umesto ovog obicnog?
 
Pa uzmi npr. kabl koji ti služi za komp, iseci ga i napravi od njega klasični produžni kabl sa npr. 3 utičnice (buvljak ili bilo koja prodavnica elektro-materijala ima ono što ti treba).
Ne znam dal se kapiramo...?
 
Imao sam i ja takvu nameru, samo se pitam da li sme tako nesto da se uradi.
OK, videcu da tako nesto napravim ili cu otici i kupiti.
Hvala.
 
Powercom je imao UPS-ove sa običnim štekerima na izlazu. Adapter koliko je meni poznato ne postoji, ali uvek možeš da presečeš kabl i spojiš žice na utikač. Mustek inače savetuje da se na njegove UPS-ove ne kači ništa osim računara i monitora, verovatno zbog količine struje koji drugi uređaji mogu da povuku.
 
Pa ne planiram ja frizider da stavim na njega, nego zvucnike. Ionako mi load ide na 42% kada ukljucim neku igricu, inace je na 28%. Tako da mislim da mu ipak nista ne bi skodilo da stavim zvucnike.
 
Ne samo Mustek, bilo koji ozbiljniji proizvodjac ne preporucuje prikljucivanje laserskih stampaca i slicnih vecih potrosaca (narocito onih sa elektromotorom). Tek modeli preko 2000 VA (pravih) mogu da opsluze i laserski stampac.

Izmedju ostalog imam i Mustek Office 650 koji ima klasice uticnice i zasluzuje moju preporuku. Ostali iz njihovog asortimana mi ne ulivaju poverenje (jos jedino stari 800 Pro izgleda ozbiljnije ali ces ga tesko naci).
 
Ipak sam uzeo i isekao jedan kabl i namestio uticnicu na njemu i prikljucio zvucnike na UPS. Trenutno (posle nekih 24h rada) sve lepo radi, a sto je najvaznije nema povremenog pucketanja zvucnika, zbog cega sam ovo i uradio.
Jedino me "brine" sto je load ostao isti, ali mozda i zvucnici ne trose mnogo. Nigde nisam uspeo da pronadjem njihovu potrosnju, jedino sto na kablu pise je da je struja 2.5A.
 
pa probaj da iskljucis ups iz struje pa vidi koliko ce ti dugo raditi sa ukljucenim winamp-om.
 
Nazad
Vrh Dno