Šta je novo?

Hyper6+ sa 120mm ili 80mm fanom

kalimero

Slavan
Učlanjen(a)
18.06.2005
Poruke
298
Poena
319
Hteo bih da izvedem ovaj zahvat, samo nisam siguran na sta da krenem. Stavio bih neki ultra silent ventilator 80 ili 120mm, ali gde?
Plasim se da bi 80 bilo malo, a 120 bi mi verovatno kacilo memoriju.
Nemam ambicija za oc, pa sam probao i bez ventilatora, ali ne ide. I pored 120mm fan 60 CFM na zadnjoj strani Chieftec Big kucista temperatura je stalno rasla.
Aj malo dajte ideju. Kako da montiram i koji ventilator.

p.s. Za moj sluh je prilicno glasan ovaj 100mm ventilator koji je dosao uz cooler, iako se vrti na samo 1700 RPM.

p.s.s.Samo da dodam da je cooler odlican. Malo komplikovan za montiranje, ali vredi. Idle 26 C, load <40 C. Sobna temperatura 28.
 
kalimero je napisao(la):
p.s.s.Samo da dodam da je cooler odlican. Malo komplikovan za montiranje, ali vredi. Idle 26 C, load <40 C. Sobna temperatura 28.
Znaci, idle temperatura niza od ambijentalne?

Interesantno...
 
Гарант му сензор на матичној не очитава како треба, калимеро скини најновији биос за матичну.
 
A na kojoj platformi si to montirao AMD ili Intel.
 
CAR je napisao(la):
Znaci, idle temperatura niza od ambijentalne?

Interesantno...

Dobro mozda sam malo preterao (poneo me dozivljaj). Nije 26, ali 28,29,30 tu je. Bios je flashovan, a temperatura u sobi varira (nekad se malo otvori i prozor), ali skinuta je temperatura u odnosu na box cooler za neka 4 C u idle i nekih 8 u full.
Platforma je AMD Athlon 3000 (bez oc-a), sa ukljucenim C'n'Q.
Molim vas da se vratite na poentu, tj. pitanje kako da montiram 80 ili 120mm fan. Razmisljao sam o nekim platformicama koje bi smanjile, odnosno prosirile bazu za fan.
 
Nazad
Vrh Dno