Šta je novo?

php sa cd-a

kiza ns

Čuven
Učlanjen(a)
16.01.2003
Poruke
603
Poena
619
naslov baš i nije najbolji, ali pitanje je sledeće:

da li postoji mogućnost da se sajt koji je urađen u php-u startuje sa cd-a na bilo kom kompu? ne znam da li postoji išta slično, ali bi mi pomoglo ako postoji...

nešto slično kao što za powerpoint imaju playeri koji puštaju prezentacije i na kompovima na kojima ga nema instaliranog...

???
 
nije bas ni slicna tehnologija power pointu... treba ti webserver i php interpreter...
bile su neke varijante uniserv ili tako nesto, sa minimalnim instalacijama php+apache u varijanti koja se ne instalira, ali opet mora da se pokrene i mora da se nacilja taj sajt sa lokalnom adresom...
pretpostavljam da bi ako iskopas koji je od tih paketa to i ako namestis kako treba server i stavis sajt gde trebe (a da ako mu treba i mysql onda ti je to JOS jedan sitan faktor koji ce da ti kvari srecu...), moci ces verovatno da napravis neki autorun sto bi uradio sledece:
1. pokrenuo servere
2. otvorio u default browseru tvoj index.html na adresi localhost/index.html

po meni ti je ideja losa u startu, ali neka...
ako ti treba da pokazujes sajt digni ga negde na hosting, pa mu pristupi sa kog bilo racunara
a ako ti treba prezentacija sajta nahvataj gomilu screen shotova i nosi njih...
 
Strava, a jer im nešto za dž ili barem dosta jeftinije?
PHP, MySQL, Apache... sve je besplatno, a za tih 300 tj. 360 evra mogu da kupim i domen i hosting na 10 godina :)
 
Pharos je napisao(la):
Strava, a jer im nešto za dž ili barem dosta jeftinije?
PHP, MySQL, Apache... sve je besplatno, a za tih 300 tj. 360 evra mogu da kupim i domen i hosting na 10 godina :)
Obrati paznju na ovaj deo:
P.S. DWebPro is distributed under a free license for non commercial use. This means you can use it for your personal project for FREE. DOWNLOAD IT NOW and FEEL THE POWER OF THE BEST STAND ALONE WEB SERVER on the market.

P.P.S. Remember that, with any DWebPro commercial license, you will get:
  • FREE FUTURE IMPROVEMENTS and enhancements FOR AN ENTIRE YEAR.
  • Support for virtually ANY SERVER SIDE LANGUAGES you want.
  • A ROYALTY FREE distribution agreement, you will NEVER PAY ROYALTIES using DWebPro.
  • Top quality assistance, SUPPORT and FREE advisory for as long as you use DWebPro.
  • Support for MORE DATABASE SERVERS than any other software on the market.
  • The possibility to distribute an UNLIMITED NUMBER OF CDs and DVDs without additional fees.
 
Poslednja izmena:
pa evo ja sam ti izneo princip kako, a ti bi da ti se servira na tanjiru i jos da je free.. NEMOZ bre |))) ko zna zna, ko ne zna placa |>

a kolko se sajtova dobije kad se na google ukuca run php mysql from a cd cudo jedno |))

a cim sam malo pogledao ono sto sam ti rekao u prvoj poruci... http://sourceforge.net/projects/miniserver


a nasao sam i
http://sourceforge.net/projects/servcd
samo deluje malo zapusteno...

sve free naravno i voleo bih da nas izvestis o rezultatima... cisto me je svojevremeno nesto slicno zanimalo, a nisam imao zivaca da se igram do kraja
 
tek sad vidim odgovore jer sam čačkao onaj program što je silver postovao... prog je ok, free verzija ima sve funkcije sem što diže apr seqndi splash kad se učitava, što mi ne smeta jer mi i ne treba u komercijalne svrhe...

radi posao savršeno :)
 
Nazad
Vrh Dno