Šta je novo?

MSI K8N Neo4-FI + A64 3000+ Venice

diletant

Čuven
Učlanjen(a)
27.03.2004
Poruke
89
Poena
609
Najpre, pregledao sam starije postove koliko mi to vreme dozvoljava ali ipak imam neka pitanja! Moje o/c avanture su prestale još kod IC7 i jednog matorog northwood-a koji i dan danas radi sa 50% većim klokom. Sada bih da sklopim jednu standardnu oc kombinaciju za današnje vreme. Pošto imam pristup dilerskim cenama za Asus i MSI izbor ploče bi trebao da bude MSI i to model K8N NEO4-FI (jer mi treba FireWire a imam i SATAII disk). Procesor naravno Venice 3000+. Ne jurim neke ekstremne vrednosti već želim 2400MHz za svakodnevni rad.
Dakle:
MSI K8N NEO4-FI + A64 3000+ Venice.
1. Čini mi se da po onome što sam čitao noviji stepinzi Venice-a nisu toliko klokabilni ali se nadam da i oni nude 2.4GHz. Koji stepping da tražim pošto mogu da biram procesor u magacinu.
2. Da li je ova ploča solidno oc rešenje, znam da je DFI bolje rešenje ali pošto ne jurim ekstremne varijante računam da će ovo završiti posao kad već mogu da dobijem dilersku cenu.
Hvala svima na strpljenu i odgovorima
 
Plocha je solidna, za stepinge cu se raspitati
 
recimo moj msi ide do 250 magistrale, tako da ako budes srece ko ja, onda bi ti bolje legao 3200+
 
kolko koshta ta plocha? ako je oko 120 eura za tolko moze da se nadje na pc berzi u malil oglasima DFI LP ultra-d a sa njom nema srece i nesrece vec samo ovog prvog :)
 
ja kupio Venice u imtelu onako na blef (jer me mrzelo da se cimam :) reko prodacu ga odma ako nece preko 2,4 poshto mi je proshli procesor ishao max na 2,25 ) i radi na 2.6 ghz za svaki dan na 1.47v kolko prijavljuje u win :D
 

Prilozi

  • A64 3000 Venice.jpg
    A64 3000 Venice.jpg
    35.1 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
u ns malo nema dfi nigde... otprilike je varijanta ili kupis ono sto ima u pinu ili ne kupis nista |>>
 
Hvala na dosadasnjim odgovorima! Ne bi bilo lose da kao animaN postujete OPN brojeve sa vašeg procesora i do koliko se klokuje!
 
Poslednja izmena:
danijel00 je napisao(la):
u ns malo nema dfi nigde... otprilike je varijanta ili kupis ono sto ima u pinu ili ne kupis nista |>>
Pa to bar nije problem ja bih ti poslao plochu!
 
danijel00 koji ti MSI imas ? Moj MSI Neo4-F radi i na 260 bez problema, medjutim izgleda je meni napajanje pored memorije ogranicavajuci faktor.
 
Meni NEO4 radi na 305 to jest procesor na 2745MHz, ovo je podesavanje za svakodnevnu upotrebu.
 
LazaNS koju verziju procesora imas ? Moj Winchester nece preko 2,5 nikako, oznaka na procesoru je ADA3000DIK4BI CBBID 0510SPMW nisam siguran dal je zbog napajanja posto mi pada vrednost +3,3V i 5 V grane. Na manjem kloku je sve ok.
 
Venice
ADA300DAA4BW
smejacete se, ja imam Kobian napajnje:)
 
Nesto sam zapostavio forum ovih dana |>
imam i ja MSI Neo4-F i naknadnim cackanjem sam ustanovio da stigne do 265, ali mi se onda vec bila jednom zapucala masina (mozda se procesoru nije dopalo 2.4ghz pri default voltazi, ne znam), uglavnom dok mi memorija ne stigne, stoji sve na defaultu...
kad stavim 270 kaze da trazi raid array i tu stane dakle ploca definitivno...

ionako mi masina radi 24/7, a od toga 99% vremena na oko 1ghz zbog cnq |))
onih 1% vremena kad nesto kompresujem ili se igram, me mrzi da eksperimentisem bas previse...
 
@diletant

evo potrazi, ako vec mozesh da birash, neki ovakav. pre svega gledaj da bude iz ybble serije jer nisam naishao na neki losh primerak na netu. jest da nisu chesti ali...

ada3000daa4bp
ybble 0523epaw

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=52377

mada opet sumnjam da ime josh negde e3 revizije


edit:

naravno ovaj cpuz shot je max clock i veoma nestabilan :D za svaki dan jbm li ga negde oko 2.7-2.8 valjda moze. trenutno radi na ovoliko iz siga i vishe mi trenutno ne treba.
 
Poslednja izmena:
LazaNS sto bi se smejali, mozda ti je ostatak masine takav da ti napajanje sasvim dovoljno. Meni pada napon ispod potrebnih vrednosti ali tek kad preterujem :)
vladabgd svaka chast na primerku moj nema sanse da se slika na toj brzini :( doduse ja imam winnie-a ciji se poslednji primerci losije klokuju od novijih venice-a steta sto nisam mogao da cekam na komp, jedino ako nadjem neku opciju za zamenu :)
 
Nazad
Vrh Dno