Šta je novo?

Vase iskustvo sa polovnim CRT monitorima

t.o.

Čuven
Učlanjen(a)
09.02.2003
Poruke
509
Poena
619
Kad su proizvedeni, kad ste ih kupili, i sto je najvaznije kako vas sluze? Jel nekom neki crko, pu, pu, pu...

Mene sada zanimaju 19" i 21". Ovaj moj Dell je made in '98, kupljen jan-2004. Slika ostra kao zilet. Doduse u tamnijim filmovima se primeti da je nesto izgubio na svetlini i kontrastu (cisto da ne pomislite da sam slep :) )
 
:cigar:
Kupio sam ja profesionalni Nokia 445Xi Plus 21'' u Božić&Sinovi. Super sam zadovoljan već 2 godine, radi ko zmaj po ceo dan i nema do sada ni jednu manu, niti se greje, niti je ogreban, niti ima greške u osvetljaju, oštrini, kontrastu. Sve u svemu sam prezadovoljan. :banana:

Pu, pu, pu da ga ne ureknem :)
 
Poslednja izmena:
Sony multiscan e220 Trinitron 17",proizveden januara 2001,kupljen septembar 2003.Ja sam stvarno prezadovoljan.Odlican kontrast, slika, ostrina iako radi po ce dan evo vec treca godina.
Da, i sto rece covek pu,pu da ne cuje zlo pa da bude :crash:
 
Baš sam skoro kupio Sony E530, 21" Trinitron, radi odlično. Star je 3 godine.
Sad sam rezervirao još jedan da užitak bude kompletan.
Ono što me fascinira je cena polovnih 21" i 22" monitora, kreću se oko 9 - 10k dinara,
TFT ? Ma daj.... :)
 
MadMan je napisao(la):
....
Ono što me fascinira je cena polovnih 21" i 22" monitora, kreću se oko 9 - 10k dinara,
TFT ? Ma daj.... :)

Za te Chernobilje bi trebalo da ti plate da ih nosis i drzis kuci... :mad:
 
Samsung SyncMaster 750p 99 god , kupljen 2003 , radi odlicno , nemoze se uporediti sa Samsung-ovim monitorima novije generacije , mislim na crt
 
Poslednja izmena od urednika:
Zipa sada ovo :rtfm: Moj Dell 2026T je proizveden u septembru 1997 :smoke:!!! Sony trinitron ekran, polu flat, 1280x1024 - 85 Hz. Nemam primedbi, niti žalim sto sam ga kupio (od drfedje pre jedno 2 godine, moža i malo više). Skoro sam mislio da je riknuo, pa sam ga brže bolje stavio na listu u sobi šta ste izgubili od hardvera.
Spakovao sam ga u gepek i spremio se da ga odnesem u servis, ali sam malo zakasnio. Dođem kući, sa ortakom ga otvorim, kao sve je u redu, uključimo ga - i radi :banana: Izgleda da ga je presekao ledeni vazduh, jer mi stoji tačno kod prozora, pa je dobio neki spoj usled kondenzacije (totalno je pomešao boje).
Da skratim priču, za sve samsunge osim 959 NF ovaj monitor je majka Mara. Po 8-10 sati ponekad provedem uz njega i nemam problema (office i ACad), dok sam na poslu hteo da izludim od Samsunga 955 MB, odvratne boje, geometrija - 0, a tek osvežavanje slike 1280x1024 - 75Hz, pa sam ga držao u 1152x864 u 85Hz - parola snađi se.
Naravno da bi sada uzeo neki 19 inch TFT, ali kada sam morao da biram između novog krša od CRT (za 959 NF nisam imao para) i polovnjaka, izabrao sam pravu stvar, za 110 EUR, koliko sam ga platio mogao sam tada da kupim 753 S :wall: :wall: , što mi nije bilo potrebno, jer sam pre toga prodao CTX VL 700, isto đubre najniže klase.
Naravno, treba otvoriti četvoro očiju prilikom kupovine, dogovoriti se za neku garanciju itd
 
Samsung 700p Plus, proizveden 99, kupljen 2003, kod mene radi na 1152@100hz, extra sam zadovoljan. Profesionalna serija plus plus.
 
Siemens 17" model 17p, kupljen pre tri godine nema flat nema nista radi i dan danas kod mog caleta u kancelariji ko sat...
Samsung 793DF kupljen pre 3 meseca, 1 godinu star, flat, shit od monitora, vec sam ga jednom nosio na servis.
Sve u svemu ima raznih monitora, pre kupovine moras da ga dobro odmeris i testiraras nekim testom (nokia), jer ima koliko dobrih toliko i losih monitora.
 
Daguerre je napisao(la):
Samsung 700p Plus, proizveden 99, kupljen 2003, kod mene radi na 1152@100hz, extra sam zadovoljan. Profesionalna serija plus plus.

Uh taj sam monitor imao pre ovog. Podržava ludačko osvežavanje u visokim rezolucijama. Jeste da nije skroz ravan ali je slika na njemu super. Ja sam imao i BNC kablove za njega. A kvalitet i karakteristike nadmašuju današnje nove samsung 17 monitore gde je svaki treći neispravan. Hladni lemovi, loši elektroliti..

Sada imam polovan Compaq p1210 21` u besprekornom stanju. Mitsubishi Diamondtron katoda skroz ravan. Proizveden 2002 kupljen 2005. I što je jako zanimljivo uopšte se ne greje. Toliko je hladan da me to zabrinjava. :trust:

Obavezno pre kupovine polovnjaka monitor probati a boga mi i poslušati. Ja koristim nokia monotor test za proveru geometrije. Probati sve rezolucije i sva osvežavanja. Tako je kupovina polovnjaka sigurna.
 
Samsung SyncMaster 900IFT proizveden krajem '00. kupljen pocetkom '04. Ravan, geometrija i boje odlicni, nikad ni najmanji problem.
 
DELL P791, 17'', 1152@100hz, sony trinitron ekran, prezadovoljan (malo sam samo zagrebao onu zastitu, ali sam se vec navikao), ne bih ga menjao ni za nov CRT.

P.S. Radi samo po 24h dnevno, probao sam ali ne moze vise :D:D:D
 
Jedan HP 17'', kupljen pre dve godine crkao odmah, firma se zatvorila izgleda cim su mi tu kantu uvalili pa nisam ni mogao da reklamiram. Drugi slucaj, kupio od drugara koji je vec kupio polovnog i koristio ga jedno godinu ipo AST 17", ja ga koristim vec skoro dve, radi savrseno, 1024x768. Kako se zalomi.
 
Nazad
Vrh Dno