Šta je novo?

Igranje na Samsung 930BF - 730BF u nizim rezolucijama

BOOGIEMAN

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2005
Poruke
139
Poena
320
Razmisljam da kupim jedan od ova dva modela, ali posto osim posla volim i da se igram interesuje me kako izgledaju igre u rezolucijama 800x600 i 1024x768 ?
Nadam se da nije bas toliko primetno lose ?!?
Napominjem da nema sanse da moj komp potera neku igru u 1280x1024
(t.j. ima sanse al' seeeeckaaaa :smash: )
 
Ja imam samsung 940b, ali masina mi nije losa, pa sve igram u 1280x1024.Probao sam par puta u nizim rezolucijama neke igre, i nije lose.Kada se dobro zagledas u monitor moze da se vidi da je slika malo mutnija, ali samo kada se zagledas.Ovako, dok normalno igras neces primetiti degradiranu sliku.Probao sam samo 1024x768, 800x600 ne
 
Ajd' probaj i 800x600 pa mi kazi, da ne bacam 400 evra uludo - i to neku FPS igricu ako imas :bottle:
 
Poslednja izmena:
BOOGIEMAN je napisao(la):
Ajd' probaj i 800x600 pa mi kazi, da ne bacam 400 evra uludo - i to neku FPS igricu ako imas :bottle:

Ako imaš te pare, to će ti biti dobra investicija. Prihvati sve mane TFT monitora i nauči da živiš sa njima, pošto u globalu ima manje mana nego CRT. Isto tako si prihvatio mane CRT-a pošto do skora nisi ni imao alternativu. Prihvati i zamućenje pri interpolaciji u nižoj rezoluciji ako imaš slabu grafiku, pošto će te u ozbiljnom radu u Windows-u TFT višestruko nagraditi. Kako god okreneš i povučeš crtu, na kraju si na dobitku sa TFT-om.

Generalno, po meni je jedina objektivna mana aktuelnim brzim TFT monitorima samo cena.
 
Evo probao sam u 800x600 unreal, zamucenja ima malo vise nego u 1024x768, ali se brzo nekako priviknes,pa mi i nije strasno....
Ali kao sto ti kaze nidza, ne mozes da poredis tft sa crt-om danas.Ne zalim ni malo sto sam presao na TFT, i svi moji prijatelji koji jos imaju crt prelaze palako na TFT.
Neki monitori imaju bolju interpolaciju slike u nizim rezolucijama, a neki bolje.Samsung je tu veoma dobar, nije sampion, ali ako hoces jos bolje, sigurno ces morati jos malo da doplatis.Nabolje je sam da odes negde i da proveris neke monitore, i da vidis kako to izgleda.Idi recimo do igraonice neke gde imaju TFT ako vec nemas nekoga ko ima tft, pa raspali par igara, pa donesi krajnji sud.
Moja preporuka ti je da uzmes samsunga 19'' i da ne brines
Pozdrav :wave:
 
nidza je napisao(la):
Ako imaš te pare, to će ti biti dobra investicija. Prihvati sve mane TFT monitora i nauči da živiš sa njima, pošto u globalu ima manje mana nego CRT. Isto tako si prihvatio mane CRT-a pošto do skora nisi ni imao alternativu. Prihvati i zamućenje pri interpolaciji u nižoj rezoluciji ako imaš slabu grafiku, pošto će te u ozbiljnom radu u Windows-u TFT višestruko nagraditi. Kako god okreneš i povučeš crtu, na kraju si na dobitku sa TFT-om.

Generalno, po meni je jedina objektivna mana aktuelnim brzim TFT monitorima samo cena.
Koje su to mane CRT-a,koje smo morali da prihvatimo?! :trust:
Mislim ne vidim da se ljudi nesto bune,kao "jaoooo ubi me ovaj crt"! :d
 
FuRious je napisao(la):
Evo probao sam u 800x600 unreal, zamucenja ima malo vise nego u 1024x768, ali se brzo nekako priviknes,pa mi i nije strasno....
Ali kao sto ti kaze nidza, ne mozes da poredis tft sa crt-om danas.Ne zalim ni malo sto sam presao na TFT, i svi moji prijatelji koji jos imaju crt prelaze palako na TFT.
Neki monitori imaju bolju interpolaciju slike u nizim rezolucijama, a neki bolje.Samsung je tu veoma dobar, nije sampion, ali ako hoces jos bolje, sigurno ces morati jos malo da doplatis.Nabolje je sam da odes negde i da proveris neke monitore, i da vidis kako to izgleda.Idi recimo do igraonice neke gde imaju TFT ako vec nemas nekoga ko ima tft, pa raspali par igara, pa donesi krajnji sud.
Moja preporuka ti je da uzmes samsunga 19'' i da ne brines
Pozdrav :wave:
Pa koja igraonica ima tft daj ne preteruj!
 
Hvala FuRious, uzecu vrlo verovatno 19"-cu za koji mesec, dok skupim pare (mozda za to vreme i cena padne jos malo :))
 
Somilic je napisao(la):
Pa koja igraonica ima tft daj ne preteruj!

Koliko se secam, citao sam kod druga u Svet Kompijuteru da igraonica KGB Na Vukovom spomeniku ima TFT ekrane, i to Samsungove
 
FuRious je napisao(la):
Koliko se secam, citao sam kod druga u Svet Kompijuteru da igraonica KGB Na Vukovom spomeniku ima TFT ekrane, i to Samsungove
Nema za igranje,mozda za internet!
 
Ma ajde dosta vec vecina novijh monitora TFT je sasvim zadovoljavajuca za bilo kakve igre i jedina prepreka zasto ga igraonice ne bi uzele je cena...
Inace probao sam i 800x600 je nevidim niakavo zamucenje pri normalnom igranju.. verovatno se pri pauzi primecuje nesto ali ja to nisam zagledao

PS: igrao sam i u 640x480 (starije 2D igre) i sve je OK ako zanemaris velike tacke ali je to normalno na 19 inca ;)
 
Nazad
Vrh Dno