Šta je novo?

Tastatura-dva i vise tastera istovremeno?

drP

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
5
Poena
301
problem sam provalio u nfs-mw, kada drzim pravo i stisnem levo kola nece da skrenu, moram barem dva puta da stisnem levo(ista je situacija i sa desno, a i kada idem u rikverc) da bi kola krenula da skrecu
ovo me stvarno mnogo nervira, nema sanse normalno da vozim
problem nije do tastature, nova je!

nisam namerno stavio problem u vec postojecu temu nfs, jer mislim da problem nije do nfs-a, nego do nekog podesavanja u win, ako gresim premestajte temu moderatori
 
Poslednja izmena:
@Crni -kako da proverim da li rade dva tri istovremeno?
probao sam u tekst editoru i kada stisnem tri u isto vreme, otkucaju se jednom sva tri i onda nastavlja samo jedan taster(npr. stisnem iop i bude iopppppppppppppppppppppppppp)
a kada drzim strelicu na gore i onda stisnem desno strelica se zaustavi, pa onda moram da stisnem dva puta desno da bi se kursor pomerio jednom u desno
bas sam se smorio, tastatura 20E a sranje( u pitanju je Genius slimstar)
da li postoji neki softver koji bi mogao da ispravi to?
tastatura je usb, ali je prikacena na ps2 pomocu dzeka
da li postoji resenje?
 
Stisnes jedan, pa jos jedan, pa jos jedan... U vecini slucajeva bi trebalo da pocne da pisti kada dostignes maximum. Pri tom se najcesce desava da stisnes recimo 2-3 susedna tastera i vec pocne da pisti, a stisnes kombinaciju i po 4-5, ali ne susednih tastera i ne pisti, a mozes da probas i sa ovim:
http://www.passmark.com/products/keytest.htm
 
probao sam, testirao, i moze cak 7-8 odvojenih tastera
kod strelica kada pitisnem gore i levo- moze, a kada i dodam dole pocne da pisti
ista je situacija sa "W" i "A"-ne pisti a kada stisnem i "S" pocne da pisti
Znaci-isto se ponasaju strelice i "ASDW" ali kada sam u nfs-u promenio komande na "ASDW" sve radi OK!
da li neko moze da predpostavi u cemu je problem i da li ima neko resenje ili moram da picim na "ASDW"
hvala
 
Nazalost jedino trajno resenje je druga tastatura, ali obavezno da se testira pre kupovine jer cak i neki veoma skupi i kvalitetni modeli boluju od ove bolesti, pa im je cak maximum 2-3 tastera!!! :wall:

Ono cemu vecina pribegava je ovo sto si ti vec odradio, mada i kad nadjes neku tolerantniju tastaturu opet mozes naici u nekoj igri na ovaj problem (narocito u varijanti za 2 igraca na istoj tastaturi) ;)
 
Crni::
....Ono cemu vecina pribegava je ovo sto si ti vec odradio, mada i kad nadjes neku tolerantniju tastaturu opet mozes naici u nekoj igri na ovaj problem (narocito u varijanti za 2 igraca na istoj tastaturi)

da da, desavalo mi se to i sa starom tastaturom u igricama za dvoje (legendarni MAME32)
mozda se odlucim za promenu tastature, ko zna.........u svakom slucaju
HVALA Crni na pomoci :wave:
 
Po meni je najbolje reshenje za ovaj problem uzeti kvalitetan gamepad i jednostavno zaboraviti na tastaturu u igrama gde je potrebno istovremeno drzati vise tastera. ,)
 
Nazad
Vrh Dno