Šta je novo?

Jedan komp. a dva monitora...kako?

Kapuero

Slavan
Učlanjen(a)
22.11.2004
Poruke
681
Poena
380
Dakle,imam athlon 2000+ gf4 i mladjeg burazera koji mi visi na mom komp. po nekoliko sati dnevno i nikako ne mogu da ga izbacim iz sobe:)
E,sad imam dva monitora,dva misa,dve tastature,dva harda al mu za drugi komp. treba jos kuciste,ploca,procesor i graficka,al on nece da baca kesh na komp. je sve pare ulaze u auto:( pa sam sada poceo da razmisljam da kupim neki switch ili tako nesto pa da obojica koristimo moj komp a da ga ne zavisno koristimo,znaci ja da slusam muziku a on da visi na netu ili da gleda film,znaci kao da imamo svako svoj komp. da ne vidi on sta ja radim i da ja ne vidim sta on radi i jos me interesuje ako je to izvodljivo da li je slab komp. za tako nesto ili da se manem coravog posla:) i da ga nateram da kupi sta mu treba.E posto ne znam da li je to izvodljivo dosao sam ovde da pitam:)
 
nemoj da se trudish. Postoje mashine koje mogu da rade tako sa po 4 i vishe korisnika ali to ce da te koshta kao jedan bolji mercedes.
 
Mislim da ces morati da se otvoris za 60tak Eur za nekog finog Pentuma2 koji ce da vam sluzi za muziku i net a jaci komp za igrice. To ti je po meni najjeftinije resenje. :)
 
Imam problem što moja deca hoće da gledaju crtane fimove na kompjuteru, a ja nešto drugo da radim! problem sam rešio na sledeći način, pošto mi je na kompjuter prikačen televizor, a ja imam ATI karticu, stavim je na clone i izaberem theatre mode, onda pustim film i on na televizoru radi O.K., a ja dotle na monitoru radim ono što želim! Ova opcija mi se baš svidja i maksimalno je koristim! Naravno ovo tebi ništa ne znači, tebi je jedino rešenje da burazeru nabaviš još jedan komp i da budete i jedan i drugi zadovoljni! Pozdrav!
 
Ma imam ja i skystar 2 karticu za satelitski net i prikljuceno mi je sve preko tv-a,nego sam video negde na netu da ima da se kupi cini mi se za 60e taj razdelnik ili kako se vec zove ali je kabel samo 1,5metar a nama treba bar 10-12m:(
 
gileip je napisao(la):
...ja imam ATI karticu, stavim je na clone i izaberem theatre mode, onda pustim film i on na televizoru radi O.K., a ja dotle na monitoru radim ono što želim!...

Која подешавања си чачкао да то активираш?
 
Mislim da imam resenje....Kupi dva racunara sve ostalo je djabe....ili za brata no trasepase(ha,ha).
 
zaboravih , pregradi sobu i postavi minsko polje(salim se naravno).dogovori se o nacinu i vremenu koriscenja racunara i to sa cvetom u rukama.
 
Mislim da moze. Za pocetak KVM switch i VMWare na kome ces da simuliras drugi OS. Probaj , ne boli. VMware je oko 55MB...
 
borab je napisao(la):
Mislim da moze. Za pocetak KVM switch i VMWare na kome ces da simuliras drugi OS. Probaj , ne boli. VMware je oko 55MB...


Mozda...ali nije to to ne moze se poterati nista kako treba jedino sa Linux-om... a to je vec drugi haos i drugi svet i angazovanje...
I dalje mislim o dva racunara.... :crash:
 
Nazad
Vrh Dno