Šta je novo?

Samsung 940b i MagicTune problem

BoKi_

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2005
Poruke
341
Poena
320
Instalirao sam MagicTune program koji sam dobio uz monitor da vidim kako to radi, ali nazalost nece da radi stabilno kod mene, posle 10 kliktanja i setanja kroz opcije, zablokira mi ceo komp.I nije bilo toliko strasno dok nisam primetio da ne mogu da pristupim komandama na monitoru,odnosno kada pritisnem bilo koje dugme ispise mi magicTune, i sada ne mogu da menjam profile i slicno manuelno preko monitora,vec preko magictun-a koji se zablokira posle par kliktanja.
Mislio sam da cu to resiti kada ga deinstaliram, ali problem je i dalje ostao.Na kompu vise nema MagicTune, a ja i dalje ne mogu da pristupim komandama na monitoru?
Zna li neko kako da ovo resim? :cigar:
 
Poslednja izmena:
Ako si na DVI, nešto nisam siguran da bogznašta možeš da podešavaš, sem osvetljenja, kontrasta i nekih nevažnih sitnica. Ne verujem da se tu 940B mnogo razlikuje od drugih TFT monitora.

Probaj da obrišeš monitor iz device managera i klikni dugme iznad da ponovo traži novi hardver.

I konačno, možda je najpametnije - a tek sada sam se toga setio, da odeš u Start - All Programs - Accessories - System Tools - System Restore. Vrati na neki prethodni restore point, pre nego što si instalirao MagicTune. Vratićeš kompletan sistem u stanje u kakvom je bio pre instalacije programa koji ti pravi problem.
 
Ma sve deinstalirao posle od samsung drivera, natural color i magic rotation-a, i nije htelo da prihvati promene.Naravno posle toga sam i resetovao komp, cak i ugasio, ali sam jednu stvar zaboravio da uradim, da ugasim monitor.
Samo je to trebalo, i sada je sve u redu.
Ne mogu da verujem da je to bilo tako debilno resenje, koje mi nije palo na pamet...
 
Hoću i je da kupim taj monitor, pa te molim da mi kažeš valjal šta.
Kako je igrati na njemu, ima li ghostinga, kakve su boje i sl.
Molim te za što brži odgovor, jer čekam da jutro svane pa u kupovinu.
 
Zavisi od monitora, kod nekih se i na DVI - DVI konekciji može sve menjati kao da si na analognoj (doduše, ne može slika da se pomera / doteruje, levo desno, ali sve ostalo može...)
 
Sta sad ispade da je losije imati dvi monitor zbog manjih mogucnosti podesavanja? Koliko se stvarno dobija sa dvi-om u kvalitetu slike? meni je to jos ostala dilema kupio bi neki samsung 913v ili 940b zbog dvi-a ...
 
Imam ga vec mesec ipo dana, i zadovljan sam sa njim
Igrati se na njemu mozes, i to odlicno.Nisam primetio nikakav ghosting.
Ugao gledanja je ok...nisam sada neki expert za tft monitore, ali sam veoma zadovljan sa njim.Uporedjivao sam ga sa samsungom 930bf, i ima malo bolji ugao gledanja i nesto mi se cini da je na bf-u plava boja bila izrazenija, sto mi se nije bas dopalo.Da li je tako bilo podeseno, nisam siguran, ali tako su bili postavljeni u Erc-u.
Na dvi-u mi je postavljen, i nemozes da pomeras sliku levo-desno, ali nema potrebe posto je perfektno po meni setovana u samom pocetku.Nisam probao sa analognim izlazom.
Monitor jos ima i podesavanje po visini sto cenim, i pivot, sto mi je nekad veoma potrebno, i uz sve to je jeftiniji od 930 bf-a koji nema pivot i podesavanje po visini, tako da mi je izgledao kao bolja kupovina.A tih 4 ms mi stvarno nije bilo potrebno, jer mi 8ms odradjuje savrseno posao.Nimsa neki hard core gamer, ali fear,cod2, quake,unreal je pustao odlicno
Nadam se da sam ti pogao
Podrav
 
Reci mi da li ti "bluruje" kad skrolujes tekst? da li si dobio dvi kabal uz njega i ako nije tajna koliko si ga platio?
hvala i pozdrav
 
Ne bluruje dok skrolujem,uostalom isprobaj ga u nekoj prodavnici.Pre mesec ipo dana , mozda malo vise, sam ga platio 375ePazi sada ne secam se se dal sam uz graficku dobio dvi kabl, adapter za analogni prikljucak,ili uz monitor....Ceo komp sam uzeo tih dana, pa mi se sve pomesalo od kablova, ali ja mislim da sam dobio uz monitor....
 
Imam i ja ovaj monitor,ekstra je,sve je perfektno,ja sam ga doduse prikacio na analogni izlaz,uz njega se dobija i dvi.razlika se maltene i ne primecuje,vec tri meseca i duze ga svakodnevno koristim skoro 24 sata na dan i ne umaraju se oci pored njega a i imas milion opcija za podesavanje slike,pregrst modova(ublazenu,sport) nesto slicno kao na novijim samsung TV prijemnicima,ako te jos nesto zanima slobodno pitaj...
 
I ja imam ovaj monitor već nekih mesec dana. Samo da pomenem da u paketu nisam dobio DVI kabal. Prilično sam zadovoljan ovim monitorom po pitanju kvaliteta prikaza, i brzine, dok je ugao vidljivosti mogao biti malo bolji.
Posebno treba ceniti sve mehaničke mogućnosti ovog monitora (podešavanje po visini, rotriranje u postolju, pivot). Nisam mogao da primetim nikakve anomalije u igrama, mada nisam ni probao mnogo igara.

Malo me je bilo čudno kada sam pročitao test ovog monitora u januarskom broju časopisa Digital!. Tamo su ga opisali kao spor monitor (kao primećuju se duhovi??). Ne znam odakle im to, gde god da sam našao opis ovog modela na netu, svuda je isticana brzina i perfomanse ovog modela.

Na istom testu je pored još nekih modela bio i 930BF, koji je istovremeno i pobednik testa. Tu je 930 odneo pobedu i u tačnosti prikaza boja i u bojem uglu vidljivosti, itd. To me je malo navelo da se zapitam da li sam dobro izabrao.

U svakom slučaju sam zadovoljan ovim modelom. Savetujem svima da probaju monitor pre kupovine, ili još bolje da ga uporede sa još nekim modelom, ako postoji mogućnost. Izgleda da ima dosta različitih mišljenja, a kome verovati?
 
I ja danas sedeo ispred njega malo duze i sasvim je solidan. Nista posebno, ali stvarno nije los.
 
Nazad
Vrh Dno