Šta je novo?

amd athlon x64 3000+

Wahad

Slavan
Učlanjen(a)
22.09.2005
Poruke
3,995
Poena
410
Interesuje me dokle bi mogao da guram ovaj procesor:
AMD Athlon x64 3000+(1.81gHz) Venice DH-E6

Trenutno mi je na 2106 (9x245)
Voltaza na procesoru je trenutno oko 1.52v
Imam plocu MSI K8N Neo4-FI

Treba mi savet da ga ne bi sprzio posto sam nov u overclockovanju procesora.

Hvala :) !!!
 
Ne bi trebao da ides vise od toga jer je on i ovako veoma jak procesor,uopste ti ne treba klok.
Kondenzatori u njemu polako izumiru od kloka, pa sad ti vidi...
 
Uplink je napisao(la):
Ne bi trebao da ides vise od toga jer je on i ovako veoma jak procesor,uopste ti ne treba klok.
Kondenzatori u njemu polako izumiru od kloka, pa sad ti vidi...

:zgran: Kondenzatori? Polako izumiru, od clock-a? Ne treba mu clock? Inače, kršiš copyright, avatar je KIBLA's property.

Wahad je napisao(la):
Interesuje me dokle bi mogao da guram ovaj procesor:
AMD Athlon x64 3000+(1.81gHz) Venice DH-E6

Trenutno mi je na 2106 (9x245)
Voltaza na procesoru je trenutno oko 1.52v
Imam plocu MSI K8N Neo4-FI

Treba mi savet da ga ne bi sprzio posto sam nov u overclockovanju procesora.

Hvala :) !!!

Ne Athlonx64, nego Athlon64. x86-64, odnosno x64 instrukcije, ako si na to mislio. Uz adekvatan RAM sinhrono, sasvim sigurno bez njega asinhrono, navedeni procesor stabilno može, sa BOX coolong-om do 2500MHz. Može i više, ali, neophodan je dodatan U, eventualno, alterantivni cooling.
Jesi li ti rekonfigurisao U na 1,52V? Ako jesi, vrati na default, jer za Venice nije neophodna dodatna voltaža na tim frekvencijama.

Za Uplink, eksperta u overclock-u, poseti http://www.it-group-montenegro.org/toplist/.
 
Poslednja izmena:
idavik je napisao(la):
Kondenzatori? Polako izumiru, od clock-a? Ne treba mu clock? Inače, kršiš copyright, avatar je KIBLA's property.
otkud znas da je kopirajt usera KIBLA's? To sto ga i on ima, ne znaci da je njegov! Tvoja volja je da ga obavestis, pa nek se oni dogovore. :)
 
Ako nekom smeta avatar promenicu ga,mada nisam video da ga jos neko ima??
Idavik--Sta se cudis da kondenzatori izumiru??Raspitaj se malo po sevisima....pa ti si indijanac nisam ja rekao da ne moze da ga klokuje mnogo,nego mu jednostavno to ne treba,njegov procesor je jak i bez kloka....... :banana:
 
Poslednja izmena:
Uplink je napisao(la):
Ako nekom smeta avatar promenicu ga,mada nisam video da ga jos neko ima??
Idavik--Sta se cudis da kondenzatori izumiru??Raspitaj se malo po sevisima....pa ti si indijanac nisam ja rekao da ne moze da ga klokuje mnogo,nego mu jednostavno to ne treba,njegov procesor je jak i bez kloka....... :banana:

Kondezatori koji izumiru?
Da se raspita kod servisera?
Matori ovo je jedan od jacih postova ove godine. :D
Wahad udari search nacices sigurno puno postova koji ti mogu pomoci na forumu i ne brini za izumiruce kondenzatore.
Za pocetak spusti voltazu to je jako puno za venice na tom clocku.
Pa onda spusti HTT na recimo 3X i lagano podizu FSB za 10-ak mHz i testiraj stabilnost, pa kad system postane nestabilan ti blago podigni voltazu pa testiraj ponovo, ne zaboravi na tajminge neznam koju memoriju imas, OC je sport koji zahteva puno vremena testiranja i strpljenja.. Gledaj da ti temeratura pri full loadu ne prelazi 50-ak stepeni.
Ne brini nista neces spaliti, dobro se informisi na forumu pa kreni, niko ti nemoze reci dokle ces stici
Pogledaj sticky siguran sa da ce ti pomoci
 
Poslednja izmena:
NTMcse-Sta ne verujes?Pa pricao sam sa nekim serviserima,oni ne lazu (valjda)...
 
Uplink je napisao(la):
NTMcse-Sta ne verujes?Pa pricao sam sa nekim serviserima,oni ne lazu (valjda)...

Uplink opusti se, nisam bas siguran da su svi serviseri jaki sa kondenzatorima, citaj malo pre nego sto postujes, pa cemo porazgovarati ozbiljno kroz koji mesec oki?
 
Poslednja izmena:
Objasnite mi vi strucniji onda zasto moj Barton 2500+ vise ne moze da se klokuje na 2.20Ghz ni sa voltazom od 1.80V,menjao sam i plocu i kulere itd.Odnesem ga u servis i kazu mi da od dugog klokovanja kondenzatori umiru/crkavaju kako god....???????
 
Uplink je napisao(la):
Objasnite mi vi strucniji onda zasto moj Barton 2500+ vise ne moze da se klokuje na 2.20Ghz ni sa voltazom od 1.80V,menjao sam i plocu i kulere itd.Odnesem ga u servis i kazu mi da od dugog klokovanja kondenzatori umiru/crkavaju kako god....???????

Ok pobedio si, 2500 barton za pocetak nije isti procesor nije ista tehnologija i ne moze da se poredi sa Venice Core-om.
Drugo 2200 za bartona uopste nije lose da te podsetim da je najaci barton koji izasao bio 3200+ koji je radio na 2200 Mhz.
U to vreme negde sam imao Barton 2500 M sa jako dobrom plocom jako skupom memorijiom i jako dobrim hladjenjem (Thermalright) ima stabilan clock ako se dobro secam od 2600 Mhz koji Mhz gore dole a za show sam negde isao oko 2.7Ghz i sve to sa procesorom koji je na default taktu radio na oko 1.4V ako se dobro secam te mi je prostor za OC bio mnogo veci.
Moj prvi barton 2500 je isao negde kao i tvoj na oko 2250Mhz max.
Nadam se da sam ti odgovorio na pitanje ako ne proveri to sto pricam kod servisera :D :D
 
Kisa je napisao(la):
otkud znas da je kopirajt usera KIBLA's? To sto ga i on ima, ne znaci da je njegov! Tvoja volja je da ga obavestis, pa nek se oni dogovore. :)

Apropo avatara...

Svoj avatar sam promenio jer member Shang Tsung ima isti motiv, u drugoj boji (njegov je umirujuć).
KIBLA, koliko mi se čini, je jedini na forumu, koji ima takav avatar. Pošto je Uplink, sigurno ne znajući, kao što nisam ni ja znao, postavio veći korišćen motiv, javno sam ga obavestio. Njegova je odluka šta će učiniti, a koliko vidim, promenio ga je, ali opet krši copyright. Avatar već koristi member Zveki.

Nikome ne smeta avatar, samo budi originalan...

Uplink je napisao(la):
Objasnite mi vi strucniji onda zasto moj Barton 2500+ vise ne moze da se klokuje na 2.20Ghz ni sa voltazom od 1.80V,menjao sam i plocu i kulere itd.Odnesem ga u servis i kazu mi da od dugog klokovanja kondenzatori umiru/crkavaju kako god....???????

i

**AMD Barton 3200+ (2.25Ghz)**Asus A7V600-X****Asus nVidia FX5700TD/128DDR**Maxtor 80G 8MB****2x Kingston KVR 512MB**Samsung SyncMaster 795MB**

Zar nisi naveo da procesor ne možeš overclock-ovati više ni na 2200MHz? Zašto ti onda u signature-u stoji navedeno?

AMD Athlon XP (Barton core) je model procesora izrađen u 130nm postupku, bez SOI, odnosno DSL tehnologije. Venice core je izrađen u 90nm, SOI, DSL. Dekriptovano i analizovano, niži default U, viša overclok margina, od korisnički značajnih informacija.

@Uplink, na forumu nema vređanja. Druže, matori, brate, kako god ti odgovara, Indijance ostavi kući.

Ključno je da su "serviseri" u "pravu", ali, sva je prilika, loša, po tebe, doduše, da si pogrešno razumeo. Mislili su na kondenzatore, odnosno elektrolitske komponente na mainboard, odnosno sistemu istih oko socket-a (regulacija U, prevashodno).

Ukoliko overclock-uješ na mainboard, odnosno i chipset-u kojima raspolažeš, a koji, nemaju kvalietne elektrolitske komponente (ono što tvoji "serviseri" nazivaju kondenzatorima) mogućnost za prevremenu penziju su velike. Ergo, mainboard ti je druškane, zreo za banjsko lečenje.

Pošto tvoji "serviseri" nisu pogrešili, nema potreba za mojim objašnjenjem nekih tehničkih detalja, koji ipak podrazumevaju određeno grijanje stolice, odnosno poznavanje elektrotehnike, druškane.

Uzgred, čudi me da niko ne prokomentarisa. Mislio sam prokužićete. Moj zgran za kondenzatore nije se odnosio na nemogućnost da isti prave problem, već fakat da se u procesoru ne nalaze kondenzatori, već integrisana kola...
 
Poslednja izmena:
@ Uplink, obrati paznju na recnik i stav... indijanac i te fore ne prolaze ovde.
@ all - pozeljno je drzati se teme koja je nazalost prezvakana vec zilion puta i pokretac treda nije koristio search u sobi OC.
@ wahad - upotrebi search foruma i vidi koliko je desetina tredova pisano na ovu temu.
 
Idavik-Uspeo sam da podignem na 2.20 ali je max. nestabilan-sto pre svakako nije bio radi ocajno ni jednu igru ne mogu da pokrenem ako je klokovan.Brate oni su mi pricali bas za kondenzatore u CPU,nisam pogresno shvatio....Ali koliko ja vidim oni nemaju pojma pa loze klince...Izvini brate
 
Uplink je napisao(la):
Objasnite mi vi strucniji onda zasto moj Barton 2500+ vise ne moze da se klokuje na 2.20Ghz ni sa voltazom od 1.80V,menjao sam i plocu i kulere itd.Odnesem ga u servis i kazu mi da od dugog klokovanja kondenzatori umiru/crkavaju kako god....???????

Hahahahhahah... idavik sta je ovom coveku... kako mozes da kazes ovima iz servisa da si klokovao uopste, pa svaki serviser ce to da ti kaze da bi sebe zastitio mislim i ja bih ti to rekao... sta ako ti ode cpu ili nesto drugo od klokovanja i sta onda serviser treba da ti to uracuna u garanciju... ovo je stvarno najbolji post.... hahahahhahahah


Venice moze dosta da se klokne... evo ja sam moj podigao na 2550 i nece dalje pa da ga ubijes ali nemogu vecu voltazu da stavim od 1.55... na default 1.45 nece da se pokrene... a na toj mikrostarovoj se stavi modovan bios i voltaza moze dosta da se podigne i ja mislim da ima ona nova setovanja memorije kao kod DFI... evo ja samo da mogu da dignem voltazu, stavio bi ga na 2700 za svaki dan... a da i memorija je dosta vazna... moja nece preko 245mhz... a ako je stavim manje onda mi radi ispod 200mhz pa onda vise gubim nego sto dobijam kada kloknem CPU na 2600mhz a na 2700 bi dobio isto kao sad i plus bi mi HTT bio na skoro 1000mhz
 
raven2005 je napisao(la):
Hahahahhahah... idavik sta je ovom coveku... kako mozes da kazes ovima iz servisa da si klokovao uopste, pa svaki serviser ce to da ti kaze da bi sebe zastitio mislim i ja bih ti to rekao... sta ako ti ode cpu ili nesto drugo od klokovanja i sta onda serviser treba da ti to uracuna u garanciju... ovo je stvarno najbolji post.... hahahahhahahah

Prvo,nisam ja rekao serviseru firme kod koga sam kupio CPU,vec imam dosta prijatelja servisera.Prerano se smejes, a nisi u toku!!!!!!!!!!! ,)
 
2206 greska na pocetku. Kada smanjujem HTT jedan lik mi je rekao da pazim da mi ukupni proizvod bude oko 1000 (ne vise). Kada bi ga smanjio na x3 da li bi osetio nesto slabije preformanse ili tako nesto. Cuo sam da E6 revision je slab za overclock u ondosu na E3 koji moze da dodje cak i to 3000 mhz.
Ako bi smanjio voltazu onda je nestabilan tj restartuje se na nekoliko sata. Sa ovim podesavanjima sam ukljucio Prime95 test 14 sata i nije nasao ni jedan problem/gresku. Znam da kada sam pokusao sa manjom voltazom 64bitni Windows nije hteo ni da se startuje. Sada sa ovim podesavanjima nisam ni probao. Da i procitao sam da se E6 "zaglavi" (ma sta to znacilo) izmedju 2200-2400mhz. Temperatura je max45stepena.
 
Ne brini za performance ako HT sputis na 3x.
U svakom slucaju na default clocku to nije mnogo bitno.
Neznam da li si najbolje razumeo sta sam hteo da ti kazem ali da jos jednom ponovim ne postoji nacin da ti bilo ko kaze dokle ce proceosr da ide to moras sam da probas.
I jos jednom da se ponovim prelistaj topics na forumu nacices puno korisnih informacija.
Potpuno je neozbiljno licitirati u napred.
Naravno da postoje bolje i losije revizije ali to nije zakon ima u svemu tome i dosta srece.
 
Uplink je napisao(la):
Objasnite mi vi strucniji onda zasto moj Barton 2500+ vise ne moze da se klokuje na 2.20Ghz ni sa voltazom od 1.80V,menjao sam i plocu i kulere itd.Odnesem ga u servis i kazu mi da od dugog klokovanja kondenzatori umiru/crkavaju kako god....???????
Tebi su verovatno oslabili kondenzi na ploci, pa se sad zato slabije overklokuje...
Nema toga u procesoru, samo na ploci.



P.S. Idavik, jel' u redu sad? :)
 
Poslednja izmena:
CAR je napisao(la):
Tebi su verovatno oslabili kondenzi na ploci, pa se sad zato slabije overklokuje...
Nema toga u procesoru, samo na ploci.

P.S. Idavik, jel' u redu sad? :)

Uplink je napisao(la):
menjao sam i plocu i kulere itd.

Pa eto, nije u redu, čovek menjao i ploču...
Ajd recimo da je napajanje, jel' sad u redu? :)
 
Covek postavi pitanje, a onda umesto da mu se odgovori dodje do prepucavanj...
Koje napajanje imas??? To je jako bitno za OC
 
Nazad
Vrh Dno