Šta je novo?

dobre slusalice/bubice za mp3 player

4veske: ne radi se tu o "pun si para" vec o tome da li hoces da slusas muziku kako dolici il' ces da kupis konfekcijsko g*vn* od 600 dinara i da zamisljas da slusas muziku. kvalitetne stvari jednostavno kostaju vise, ako ti znas stvarno dobre in-ear sluske za manje pare, umesto sto kritikujes mogao bi da napises gde i koje..

4anubis: nemam pojma... ako neko zna - neka napise
 
hmmmm ne znam to je dosta bitna stavka kao i frekvencijski opseg ja cu videti da uzmem taj koss pa cu javim kakve su...
 
anubis:
gde kupujes koss (i koji?)
i po tvom sudu, koliko impedansa utice na kvalitet?
meni se cini da utice jedino na praznjenje baterija, zbog struje i sl.. (a kazu da pod odredjenim uslovima, nisam tacno siguran kojim, moze da rikne i pojacalo u playeru sa kog slusas muziku - ako je impedansa pojacala na odredjen nacin, nisam siguran koji, jaca ili slabija od impedanse mikrofona/slusalica koje prikljucis na njega.......
ko se razume neka razjasni
frekventni opseg je sjajna stvar, pod uslovom da se proizvodjaci striktno i drze onog sto napisu na kutiji, a u praksi uglavnom nije tako, zato je bolje citati sta su napisali oni koji su slusalice probali ili jednsotavno sam probati pa onda odluciti. Ja nisam u mogucnosti da licno isprobam sve te slusalice pa se zato oslanjam na ono sto su drugi pricali/rekli o istim...
:D
 
koss the plug u hg spotu u bg kosta 27E e sad dosta je bitna impedansa a to sto si ti napisao je vezano za hifi jer cisto sumnjam da moze bilo sta da rikne zbog sluski na mp3 plejeru jedino ako je plejer neki krsh. ne mogu da ti kazem dok ne kupim kako rade ali sve nekako ja licno ne bi dao za sluske 4000 din. ne kazem da su lose te apple in ear al 4k je mnooooooogooo bate. Ne znam onaj philips 9500 kakav je i koja mu je spec. ali svi ozbiljni proizvodjaci vode racuna da to sto napisu i jeste tako
 
da li ti stvarno mislis da na slusalicama pise da je frekventni odziv membrane na driveru od 6hz do 23khz.. zar stvarno verujes da malecka membrana moze da vibrira na 10,20hz???

hehehe

nema sanse
 
Ako su to te slusalice na koje sam se ja nameracio, ne znam oznaku, ali su za Sony P. Portable, znaci in-ear, i tri gela (da ne kazem gumice) za razlicite veliccine usne suplje...

Ima ih u knezu u Platou, ili ti IPS-u, pored HiFi centra, kod Kolarca...
Ko zna razumece... cena je oko 1500 din...

U prolazu ispod robne kuce na terazijama, tamo gde se prodaju diskovi i razne konfekcijske stvarcice imaju da se kupe neke TDK ako se ne varam koje imaju jeftinije pakovanje i isti fazon, mada meni izgedaju prilicno kvalitetno i cena je vrlo primamljiva, nesto preko 800 din...

Ako je neko probao doticne sluske neka javi utiske... mislim i na sony i na tdk...

Pozdrav i lepo je vratiti se na forum :)
 
Ne mora da znaci da ce zvuk biti "mnogo bolji", verovatno samo drugaciji. Cresyn ( www.cresyn.com ) uopshte nije naivna firma, u oblastima gde su dobavljive se smatraju veoma dobrima (za cenu naravno).
Evo ja kupih sennheiser mx 550 i... katastrofa, dakle zvuk je "drugaciji" al u losijem smislu po pitanju basa, sa njima se bas ili necuje ili je mrmljiv i tvrd i zvuci malo plasticno (kao kada stavite zvucnik u plasticno kuciste(veoma su lagane!)) tako da smeta, ostatak zvuka (da se tako izrazim) je prihvatljiv. Oblik mi odgovara i dizajn tako da ne znam sta da radim, kad sam ih cuo odmah sam rekao ovo ide u prodaju (potpuno razocarenje), one zvuce bolje od nekih starijih bubica koje imam ali od cresyn axe 599 po pitanju basa nemaju sta da traze. Videcu da cresyn prbacim u starije philips (koje mi leze u uhu) mislim da ce moci da se uglavi pa da cujem kako zvuci ako ne izgubim na zvuku ovo razocarenje ce da leti!

Dodao bih da je testirano na vise izvora zvuka, i jos da sam probao u 4audio mx 500 koje mozda onako na blic zvuce nesto bolje od mx 550 al su mi neudobnije i koss koje nisam mogao da naguram u uvo (a ni prodavac) jer je sunjer mnogo velik tako da sam njih otpisao ali po zvuku su bolje od sennheisera (mislim na bas)
 
ja sam kupio "sony nx1" u tehnomanije...
ne pitajte za cenu, reci cu samo da je bilo vise od 3000 a manje od 4000
:D

e sad komentari u vezi zvuka...
cuje se bolje od svih dosadanjih slusalica/bubica koje sam probao u smislu kvalitet basa na "normal" bez budzenja ekvilajzera, visoki tonovi su cisti, terce pevaca su onako prodorne pune energije......

ne mogu da kazem da nisam zadovoljan, jedino imam osecaj da za procentualno vecu kolicinu novca (posto je prvobitni budzet bio oko 1500-2000) nisam dobio u istom procentu neko subjektivno poboljsanje zvuka. To je verovatno i nemoguce...
jer kod muzike i muzickih uredjaja koliko sam dosada imao iskustva sa zvucnicima, do jedne granice zvuk raste kvalitativno i to je ta neka prosecna cena... preko tog prosecnog kvaliteta za 1% bolji zvuk treba dati 10% vise para i tako dalje.... sto vise ides u smislu kvaliteta, za malo bolji kvalitet se pucaju MNOGO vece pare..

izgleda da je to i ovde slucaj, sta sam trazio to sam i dobio... ali i dalje mislim da je cena mogla da bude i manja... mada odlicno zvuce...
 
2 xWolf: Kako su se pokazale slushke posle "uhodavanja"?

2 OKAC: Shta si na kraju pazario?

Poz:wave:
 
pa zar nisam napisao gore
i posle uhodavanja
pa ono... bas se cuje cini mi se prodornije nego pre ne toliko u smislu jacine koliko u smislu dubine

visoki tonovi su ostali isti... i tako to...

vec sam rekao zadovoljan sam, samo mislim da za pare koje sam dao u nekoj normalnoj zemlji gde je ponuda bolja mogao sam kupiti i (malo) bolje, odnosno sa druge strane... zao me je sto slusalice nisu bile malo jeftinije
:D
 
Jedno pitanje...

da li je neki od doticnih kosovih modela navedenih, onaj model .. krastavac ne znam oznaku... nista osim kao izgleda i "deep ear bass"... extra su ruzne, ali ako se cuju dobro... 2300 din.. life time waranty.... bas bi ih pazario... koje su jos dobre sluske na ovaj fazon.. znaci in ear...

ali kao neko zna nesto o ovima to bi bilo idealno :)))
 
@ Scorpio(DDMF)!
Na kraju sam isto kao i na pocetku jos nisam prebacio cresyn u kuciste philipsa koji mi lezi u uhu, a ovih sennheiser mi je stvarno zao zbog oblika i izgleda (ne volim svemirske,upadljive ,sarene...) ali sam razocaran zvukom, ajde sto nema bas nego kad ih pojacas leva slusalica pocne prva (dva stepena vol. gore) i desna pocinje da lupa ne da krci nego da tako glasno lupa da u bucnom autobusu moras svaku pesmu da samanjujes/pojacavas (vol-bas efects-eq) zasebno, od prilike da membrana toliko seta da kad natrci neka niska frekvencija lupi o zicanu (spoljnu) zastitu i to toliko glasno puca da nemam reci, toliko iritirajuce...sa drugim slusalicama u istoj situaciji one jednostavno krce i vidis ne moze vise, smanjis, ne obracas paznju!

I dalje sam u nekoj potrazi al ne vidim nista svetlo po pitanju bubica za 20-30 evra sledeci korak od toga je Shure-Akg-Etymotic koje su mnogo skupe a i ruzne (za mene) tako da :wall:

Evo odlicnog site/foruma koji se bavi slusalicama http://www6.head-fi.org/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=2 tu sam nasao i slicno misljenje po pitanju MX550 :mad:
 
2 CamBiel : To su verovatno Koss The Plug...

2 OKAC: Nisam ni pretpostavljao da MX-550 imaju toliko losh kvalitet izrade (i zvuka) :zgran:

Sto se tice "transplatacije", ko zna kako ce to ispasti (razlicit promer drivera, drugi kabinet), mozda je bolje kupiti neshto novo? :-devil-:

BTW: "Welcome to Head-fi, sorry about your wallet!" - Ovo mu dodje zvanican pozdrav :D

Gledaj da se dugo ne zadrzavash na istome, ume da koshta :S: :-devil-:

Poz:wave:
 
Poslednja izmena:
Evo da se ogradim da ljudi ne misle da su Sennheiser mx550 toliko lose, dao sam dvojici prijatelja da ih cuju jedan je imao kontakt sa bubicama (nekim hama-panasonic itd jeftinim modelima) dok drugi nije, obijica su se odusevili i basom i ostalim tonovima, prvom nije bitan zvuk vec nesto da se cuje dok drugom je i do 2/3 vol. zvuk vec bio preglasan, sto ce reci stvar je u tome ko kakve zahteve ima i sta je cuo/slusao pre toga! Dakle one zvuce bolje od vecine konfekcije (pretpostavljam) koje se dobijaju uz raznorazne izvore zvuka tako da prvo ih cujte pa onda kupite, "vase uvo je presudno" staro je pravilo! :,,:
BTW: "Welcome to Head-fi, sorry about your wallet!" - Ovo mu dodje zvanican pozdrav
Da odlican je, pocelo je to sa gradnjom hi-fi/end stuba a kasnije sa kompjuterom i oko njega....UFFFF! :bottle:
 
Ja sam uzeo pre 2-3 nedelje philips model he 280 (ili 230 ne secam se .. izgbio kutiju) ~900 din i nisam zadovoljan..bas neki cudan itd. Nije bilo drugih tj onih crvenih in ear sto ih toliko hvale :(
 
Zamolio bih moderatore da merge-uju ovaj thread sa thread-om:
Bubice sa ekstra bass -om, koje? i molim vas da napravite sticky.
da ne bi dolazilo upravo do ovih situacija sa vise thread-ova potpuno iste tematike. i ono , po meni, jos vaznije : sama tema je sigurno jako korisna i trazena (kod nas i dalje ne mogu da se probaju sluske pre kupovine tako da je iskustvo drugih iz prve ruke nezamenjivo).

poz

ps u doticnom thread-u su ljudi prakticno pricali o svim dostupnim bubicama kod nas , ne samo o onima sa basom, kao sto kaze title thread-a, tako da bi u principu bilo ispravno da se promeni i sam title thread-a.
 
zakljucak je odavno jasan
sto se ponude u srbiji, odnosno po Beogradu tice
ako hocete iole kvalitetniji zvuk sa slusalicama "za poneti"
NE KUPUJTE MODELE ISPOD 2000 DIN.

ovi gore su vec stvar licne prirode, ali treba razmisliti o "in ear" modelima
:D
 
Nazad
Vrh Dno