Šta je novo?

Novi-stari dobri MS Natural

Ripper

Čuven
Učlanjen(a)
25.07.2000
Poruke
1,290
Poena
650
A kad će kod nas da se pojavi "Microsoft® Natural Ergonomic Keyboard 4000" ? Deluje mi moćno... A i lepša je u crnoj boji od stare Natural Multimedia! Šta ću navikao sam na Natural, tj izlomljene, pa to ti je... :smash:
 
Ista stvar, navik'o i ne menja mi se.

Ima li ko informacija o pojavljivanju ove tastature u domaćim prodavnicama?
 
To i Laser Explorer, kad će?
 
laser mislim da sam video u onoj knjizari na platou :)
 
Da, ali Laser 6000, to nije explorer, nema tastera sa strane, nema tilt levo i desno i nema explorer oblik i veličinu, što je najbitnije...
 
Microsoft® Natural Ergonomic Keyboard 4000 ima mali ENTER taster :wall:, sto je po meni ravno katastrofi.
Ko to moze da podnese, svaka mu cast. Ja ne...
 
sve ms natural tastature imaju mali enter
 
Sad ja baš htedoh da kažem :) Al 4000ke nema pa nema...
 
Ma to za mali Eneter sam se tripovao pre ko lud,a onda som kod burazera osetio sve chari MS Natural-a i totalno zaboravio da je mali :)
 
svi su kukali kako ne mogu da se naviknu na mali enter. kucamo 200 na sat sms na telefonima, a treba nam enter velik kao pola dlana? mislim, wtf...
 
pozdrav braco ! :)

imam wireless dekstop pro i bas sam se navikao na veliki delete i raspored drugih tastera oko njega a oni se vratili na staro (a i nekako mi prirodniji taj raspored od klasicnog). jedino sto mi smeta je nedostatak insert-a ali dobro... uglavnom , natural linija tastatura je neprevazidjena i fenomenalna i dalje mi nije jasno zasto ih tako malo ljudi kod nas koristi.
ono sto su trebali kod nove da urade je da vrate primarne funkcije f.tastera na normalu(ali malo sutra) a i mogli su da ubace tockic umesto ,recimo, zoom slider-a ali dobro , i ovo je bolje nego nista :) a mozda ce to urade kod bezicnog modela - ali malo sutra :(
uglavnom samo neka traje ova tastatura !! nema joj zamene ... odavno je vec poznato : da m$oft pravi software kao hardware gde bi mu bio kraj :)

poz svima
 
Poslednja izmena:
ima fix koji vraca f tastere na normalu (tj obrce funkciju flock tastera)... ja bih nervni slom dobio bez toga...
 
Ja imam jednu MS Natural tastaturu i mogu reci da je to najgora tastatura na kojoj sam ikada kucao. Iako je originalna (ima i MS hologram and stuff) tasteri su takvo sr*nje da je to uzas. Imam osecaj kao da kuckam po kartonu jaja :) Ne znam kako ste se vi navikli i kako vam je ta tastatura super, ali meni je to neopisivo s....

Svejedno, ovaj novi model deluje vrlo zanimljivo :)
 
Lupash kutija, svaka MS tastatura je bolja od Logi tastature *(kvalitetnija u SVAKOM smislu) iz istog cenovnog ranga... za misheve možda jeste obrnuta situacija, pošto mislim da su exploreri znatno manje kvalitetni nego običan MX518, a ne neki laserski ili iz G serije..
 
byMaX je napisao(la):
Lupash kutija, svaka MS tastatura je bolja od Logi tastature *(kvalitetnija u SVAKOM smislu) iz istog cenovnog ranga... za misheve možda

Ni MS me nije specijalno dojmio, ali stoji da su Logitech tastature golo go*no :( Posedujem njihov Internet Navigator (jedina krštena tastatura sa našim slovima koja se tada mogla naći) i sve je radilo OK dok pre par meseci ne reših da je očistim. To se svodilo na skidanje i pranje tastera i usisavanje tastature (znači bez ikakvog rasklapanja, vađenja folije ....) Kada sam sve završio i vratio tastere, tastatura je počela da daje u pojedinim situacijama vrlo jak otpor i čak zaglavljuje. Znači ne mogu da verujem da se to dešava na tastaturi te cene i takvog proizvođača. Pa bolje da sam uzeo najveći dreš od 5€ i bacao ga svakih 6 meseci :crash:

Za miševe, svaka im čast, maltene 10 godina cepam 2 njihova miša, ali Logitech tastatura ponovo - teško.
 
Furam MS Natural Keyboard Elite toliko godina da ni sam ne znam, nema mulitimedije, samo najosnovnije i mogu reci da je tastatura vrh. Ni jedan taster se nije izlizao iako je rad na njoj i te kako intenzivan. Tasteri se ponasaju identicno od kad sam kupio tastaturu.
Mis Logitech MOuseMan Wheel , jos jedna dugogodisnja mrcina (velike sape imam sve ostalo mi je malo).
Za mene nema bolje kombinacije.
 
danijel00 je napisao(la):
ima fix koji vraca f tastere na normalu (tj obrce funkciju flock tastera)... ja bih nervni slom dobio bez toga...

znam i ja bih, a i ja ga koristim ali samo za f tastere. PrtScn i Pause mi rade normalno (bez fiksa) posto mi trebaju i jedne i druge funkcije na njima a odgovarajuci fiks za njih stavi samo na jednu od funkcija ...

*off topic:

inace i ja bih dodao da m$oft nudi bolji odnos cene i kvaliteta , kod tastatura, u odnosu na Logitech-a (i u skupljim a i u jeftinijim kategorijama). recimo probao sam (na kratko) logitech-ovu verziju ergonomske tastature i ona sama nije ostavila los utisak(microsoft mi je ipak delovao ergonomskije) ali su recimo mmedia tasteri bili mali i od gume a sama tastatura je bila znacajno skuplja od microsofta ! Logitech-ovi misevi deluju kvalitetnije , mada mislim da je najjaca microsoftova kategorija bezicnih miseva (intellimouse explorer~40€) bolja kupovina od nekog logitech-a koji moze da se kupi za te novce (naravno ovde mislim na mainstream , all-around miseve). microsoft ima i bolje opcije u driver-ima (moze svakoj aplikaciji da se dodele drugacije funkcije za tastere/tockic, ima accelerated scrolling).

poz

PS samo da naglasim: ja jako NE volim microsoft kao fenomen/monopolistu/firmu ali eto...
 
Poslednja izmena:
byMaX je napisao(la):
Lupash kutija, svaka MS tastatura je bolja od Logi tastature *(kvalitetnija u SVAKOM smislu) iz istog cenovnog ranga... za misheve možda jeste obrnuta situacija, pošto mislim da su exploreri znatno manje kvalitetni nego običan MX518, a ne neki laserski ili iz G serije..

Ti ne citas sta ja pisem - rekao sam da se meni LICNO ne dopadaju MS tastature, sto ne znaci da nisu kvalitetne. Ako se tebi ne dopada nesto u crvenoj ali dopada u plavoj boji, ne znaci da je crvena boja generalno, gde god da se koristi, sranje.

Meni prosto se dopada osecaj pod prstima kod MS tastatura i kraj. A nisam cak ni spomenuo Logitech tastaturu (nisam ni pomislio na nju) mada na poslu imam onu FlatX koja je sasvim ok. Pored nje imam i Dell tastaturu koja je zaista nesto neverovatno dobro, sigurno najbolja na kojoj sam kucao.
 
jedina dell tastatura koja mi se svidja, minimalizam...
 

Prilozi

  • dell_keyboard.jpg
    dell_keyboard.jpg
    21.9 KB · Pregleda: 123
Upravo o toj i pricam :)
 
Kuti, rekao si najgora tastatura na kojoj si kucao, mojne se sad vadiš... i meni se gomila toga ne svidja, pa ne govorim da su te stvari najgore sa kojima sam imao iskustva...
 
PretendeP je napisao(la):
...jedino sto mi smeta je nedostatak insert-a ...
Jedan od razloga zašto sam ostao na Natural Keyboard Elite, pošto mi je on neophodan u TC-u :type: a koliko vidim na 4000-ki su tasteri iznad kursorskih normalni, što je savršeno. I dalje čekamo da se ovo nađe kod nas u prodaji.
 
Poslednja izmena:
Razmisljam da dovucem jednu iz usa... valjda ce preziveti put |>
 
Ajde da dovučemo malo više komada ako je cena OK... ? :)
 
byMaX je napisao(la):
Kuti, rekao si najgora tastatura na kojoj si kucao, mojne se sad vadiš... i meni se gomila toga ne svidja, pa ne govorim da su te stvari najgore sa kojima sam imao iskustva...

Nisam mislio da je generalno najgora :) mislio sam licno meni najgora jer mi prosto ne odgovara. Ocito je da ona dobra cim je toliki broj ljudi koristi, samo meni ne odgovara.
 
Pera je napisao(la):
Jedan od razloga zašto sam ostao na Natural Keyboard Elite, pošto mi je on neophodan u TC-u :type: a koliko vidim na 4000-ki su tasteri iznad kursorskih normalni, što je savršeno. I dalje čekamo da se ovo nađe kod nas u prodaji.

i meni isto nedostaje bas samo zbog tc-a :( uglavnom ovi drugi tasteri (veliki delete , home end, pgup pgdwn) mi se ustvari svidjaju , nekako mi je i logicniji takav raspored (home-pocetak reda, end-kraj reda, a veliki delete kao nekada veliki enter :) )

poz
 
byMaX je napisao(la):
Lupash kutija, svaka MS tastatura je bolja od Logi tastature *(kvalitetnija u SVAKOM smislu) iz istog cenovnog ranga... za misheve možda jeste obrnuta situacija, pošto mislim da su exploreri znatno manje kvalitetni nego običan MX518, a ne neki laserski ili iz G serije..
Bash tako!
Logitech ima bolje misheve,a MS bolje tastature i u to sam se 100% uverio.Pre sam govorio kako Logi. ima sve najbolje dok prvi put nisam seo za neku malo ozbiljniju MS tastaturu nekako su mi tasteri imali lep hod onako bash kako treba!
 
Ripper je napisao(la):
Ajde da dovučemo malo više komada ako je cena OK... ? :)
Pazi, to je kabasta roba, ne znam kako bi preko grane išlo... Jedino da pošiljalac napiše da košta manje od 100 USD... a jedna je oko 40 dolara...
 
Nazad
Vrh Dno