Šta je novo?

Sapphire X800 GTO² feat monteboy

monteboy

Slavan
Učlanjen(a)
26.07.2004
Poruke
3,039
Poena
410
malo je dosadno postalo pa rekoh da iskoristim vrijeme malo za OC , mozda nekome posluzi i ovdje na forumu :D

maksimalno sto sam mogao na stock voltazi da izvucem je bilo 540 Core i 590 mema (Default 400 , 500) vise se nije dalo izvuci iz mog primerka stoga sam bio prinudjen odraditi po koji mod



Na slici se vide VGPU , VDD i VDDQ modovi , koristio sam spiralne potenciometre zbog manje osetljivosti kao i lakseg lepljenja na kartici.

Memorija je hladjena dodatno Revoltec'ovim masivnim bakrenim hladnjacima:



montirano na ploci bi izgledala ovako :



posto zokis nije mogao da saceka da zavrsim ovaj post evo i prvog rezultata :

102919 pojena u Aquamark3 :
http://it-group-montenegro.org/download/OC/X800GTO2/AquaMark3.htm

Core : 650
Mem : 651

pozdrav mom drugu CYK'u

Sjutra ce panuti i ostali Benchmark rekordi za X800 seriju 3dmark05, 3dmark03
 
Poslednja izmena:
Lep rad.Kad ce biti koji rezultat?
Pozdrav
 
Nice work :)
 
Cwelle je napisao(la):
Sweeet :)

Gde ima da se kupe ti bakarni hladnjaci?

stvarno neznam da ti kazem za SCG !

Mogu ti samo dati savjet ukoliko ih nabavis da pripazis kod montaze istih na sledece stvari :

* lepilo koje je na njima je po mom mishljenju slabo da bi drzalo za duze vrijeme :
ja sam ga ocistio alkoholom i onda ispolirao povrsinu da bi na kraju kao lepak koristio dvo komponentno Zalman lepilo.

* pri montiranju hladnjaka na chip pripazi da nema kontakta na okolnim SMD elementima jer su hladnjaci dosta veci nego sami BGA chip.

* sa montiranih 8 hladnjaka imam osecaj kao da je kartica duplo teza toliko o masivnosti istih , resenja iz kuce Zalman ili Termaltake izgledaju prosto smijeshno u odnosu na ove Revoltec monstrume :)
 
Poslednja izmena:
Joj nemogu ni zamislit sta bi bilo da ja napravim mod na svojoj, ovako sa zrakom ide na 595/575 pa pretpostavljam da bi sa vodom i modom isla u nebo ;)
 
SrkyOS je napisao(la):
Joj nemogu ni zamislit sta bi bilo da ja napravim mod na svojoj, ovako sa zrakom ide na 595/575 pa pretpostavljam da bi sa vodom i modom isla u nebo ;)

Ti imas X800 GTO sa 2.0ns chipovima na kartici za razliku od GTO² koja ima 1.6ns memu tako da sumnjam da bi iz meme mogao nesto mnogo vise da izvuces od tih 575 predpostavljam da bi i sa povisenim naponom bio kraj na 600-610

pogledaj na futuremark kako se kotiraju X800 GTO voltmodovane graficke pa uporedi sa GTO² i bice ti jasno.

Samo veci taktovi memorije daju znacajan benefit u benchmarkovima , 10 Mhz +-
na GPU ne znace ama skoro nista.
 
Poslednja izmena:
Monteboy, ima neki tutorijal za GTO modele? Konkretno za Sapphire Fireblade. Ide mi na stock kuleru 620 za core i 618 za memoriju za svaki dan. Nije los primerak kartice, pa uz neki voltmod bi terao jos.

Kolike su ti temperature?
 
Kisa je napisao(la):
Monteboy, ima neki tutorijal za GTO modele? Konkretno za Sapphire Fireblade. Ide mi na stock kuleru 620 za core i 618 za memoriju za svaki dan. Nije los primerak kartice, pa uz neki voltmod bi terao jos.

Kolike su ti temperature?
EXTRAAAAAA!!!!!
 
Kisa je napisao(la):
Monteboy, ima neki tutorijal za GTO modele? Konkretno za Sapphire Fireblade. Ide mi na stock kuleru 620 za core i 618 za memoriju za svaki dan. Nije los primerak kartice, pa uz neki voltmod bi terao jos.

Kolike su ti temperature?

Tutorial za X800 imas ovdje nije ni kod Fireblade nista drugacije :
http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/voltmods/112/2

temperatura ne prelazi 31 stepen u full loadu na 1,7V.
 
monteboy je napisao(la):
malo je dosadno postalo pa rekoh da iskoristim vrijeme malo za OC , mozda nekome posluzi i ovdje na forumu :D


Na slici se vide VGPU , VDD i VDDQ modovi , koristio sam spiralne potenciometre zbog manje osetljivosti kao i lakseg lepljenja na kartici.


montirano na ploci bi izgledala ovako
:

posto zokis nije mogao da saceka da zavrsim ovaj post evo i prvog rezultata :

102919 pojena u Aquamark3 :
http://it-group-montenegro.org/download/OC/X800GTO2/AquaMark3.htm

Core : 650
Mem : 651

pozdrav mom drugu CYK'u

Sjutra ce panuti i ostali Benchmark rekordi za X800 seriju 3dmark05, 3dmark03
Lepo lepo nema sta, nego aj se ti malo odmakni pa to slikaj, da bolje sagledamo te modove ;) (Zivo me zanima koliko je sad hladna voda u Minhenu) :eyebrows:
Ajde provrti 3d01 bas me zanima cifra. :wave:
 
monteboy je napisao(la):
Ti imas X800 GTO sa 2.0ns chipovima na kartici za razliku od GTO² koja ima 1.6ns memu tako da sumnjam da bi iz meme mogao nesto mnogo vise da izvuces od tih 575 predpostavljam da bi i sa povisenim naponom bio kraj na 600-610

pogledaj na futuremark kako se kotiraju X800 GTO voltmodovane graficke pa uporedi sa GTO² i bice ti jasno.

Samo veci taktovi memorije daju znacajan benefit u benchmarkovima , 10 Mhz +-
na GPU ne znace ama skoro nista.

Znam da memorija igra glavnu ulogu ali mislio sam da bi mogao izvuci jos koji Mhz na GPU no i nije toliko potrebno, ovako je i predobro za karticu od 230€.
 
monteboy je napisao(la):
evo uspio sam da probijem 8100 u 3dMark05

Core 672
mem 648

poz...

Majcice mila pa to cepa 7800GT...
Klokovi su ti stvarno bruka.
 
Sovica je napisao(la):
Majcice mila pa to cepa 7800GT...
Klokovi su ti stvarno bruka.

upravu si prosjecna 7800GT ima 3mark05 skore oko 6800 pojena
 
Hoce li pasti 40k u 3do1?
P.S. Imas jos malo vremena :smoke:
 
Brooka!!! Svaka cast na lepo odradjenom volt modu i jos boljem hladjenju.
 
Sve si se izbrukao kako kazu ovi iz beograd, sve si se izbrukao. Osramotio si se!
 
mogao bi da napises i gde koji elemnt ide ... sa semom naravno:) inace veoma lepo....
 
Nabrijano pa nasvirano, bravo!!! :Klanjanje

:wave:
 
Kisa je napisao(la):
Ipak nisu panuli. :) Inace, extra sve odradjeno.

nisam mislio na svetske nego na domace , ali nema veze nisu ni svetski daleko :)
 
nisu svetski za x8xx seriju ali mislim da za ovu kartu svakako jesu.Pogotovo ovaj novi rez od 8143 :wave: :zgran: :)
 
monteboy, to su ti 100% stabilni klokovi? ...ili samo za testove? Koliko ti se greje memorija?

Rezultati su stvarno odlicni za kartu od ~250 evra (+-). Nevazno da li je modovana ili ne. Ujedno time mislim i na GTO modele!

Dugujes nam jos 2003 i 2001. poz
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno