Šta je novo?

SONY DVD ARCHITECT muke!

irac

Čuven
Učlanjen(a)
13.01.2003
Poruke
149
Poena
619
Hristos se rodi!, pozdrav svima.

Evo ja danas isprobavam SONY DVD ARCHITECT i ne da me zeza pa to ti je, u stvari ja nikako da skontam neke stvari.

dve stvari bi voleo da naucim da uradim sa njim:

1. Da napravim projekat u kome ce biti samo jedan video fajl (recimo ispracaj u VJ) i hocu da napravim od tog video fajla chaptere na svakih recimo 15 minuta (4 chaptera) i svaki chapter bi naravno bio mala ikonica animirajuca na podlozi (backgroundu ) menija, i to je to.

Ja startujem, odaberem Single movie, odaberem video snimak koji ce da bude ukljucen, odaberem INSERT INTRODUCTION MEDIA, i kliknem dva puta na ime video snimka, pomerim klizac na timeline gde hocu, kliknem 2x napisem chapter 1,2,3,4 itd i dalje ne znam.kako da linkujem chaptere da budu meni buttons? Kako da to izgleda ovako na kraju: narezan DVD ubacim u DVD rom, sam se startuje onaj INTRO meni i posle ostane background sa 4 buttona - ona 4 chaptera koja sam odabrao i klikom na neki, skaces na tu cenu...

2. kako da od 2 razlicita video snimka, napravim glavni meni, koji ce da sadrzi 2 button-a od kojih svaki predstavlja nezavistan snimak i klikom na neki od njih ulazis u meni tog snimka u kome ima 4 button-a napravljena od izabranih chaptera.

Eto to, odprilike bi skontao ali ili nemam zivaca ili mi jednostavno ne ide, molim iskusnije za pomoc.

PS. Nigde nisam video u odabiru audio formata da ima podrsku MPEG Layer 2 audio, jer ja DV konvertujem preko tMPGenc a on podrzava samo pCM i MPEG Layer 2.

Da li cu moci da koristim MPEG2 fajl kompresovan pomocu TMPG a da ga DVD Arch. ne rekompresuje ili cu morati da ceo DV fajl od 13gb ubacim u DVD ARCH pa ce ga on kompresovati?(Ako je drugo potvrdno, koliko to traje i jel dobar rezultat)


Pozdrav svima i hvala unapred
 
1. vj? zar to jos postoji?
desni klik na film u levom gornjem radnom delu i insert scene selection menu. on automatski onda izabere chaptere.

2. kada uradish scene selection movie, samo drag and drop na glavni meni i to je bas to.
 
Irac javi mi se na PM da razmenimo telefone pa natenane da ti objasnim. :D
 
Nazad
Vrh Dno