Šta je novo?

krajnje glupo pitanje

duigor

Slavan
Učlanjen(a)
25.12.2004
Poruke
219
Poena
330
da li je materijal snimljen na dv kasetici u digitalnom il analognom obliku.
 
Ok. nije mi bilo najjasnije da li snima u analogni format na traci pa se posle prebacuje u digitalni format na komp. malo mi je cudno bilo da se na traku snima u digitalnom formatu, sobzirom na potrebna premotavanja.
 
Stvarno pitanje kao sto si sam rekao :D

A inace, sto da ne :) Magnetna traka koja je u DV kaseti, je traka k'o traka, isto kao sto i hard disc upisuje na magnetnu podlogu u digitalnom obliku, tako i to. Sada, sto se premotava, nema veze, sve dok se fizicki ne osteti.
Vec se od nedavno prodaju i kamkorderi koji upisuju na DVD. Mada sigurno, u ne tako dalekoj buducnosti, da ce se to svesti na cisto upisivanje u memoriju. :trust:
 
Najpreciznije je reci da se na analogni medijum upisuje analogno modulisan digitalan (diskretan) signal.
Dakle, sve vezano za upis i citanje je analogno, kao i kod analognog videa - upisuje se na traku, skladisti i cita analogni signal, ali koji u sebi nosi digitalne informacije.
Ili jos prostije - na traci jeste analogni signal, ali mu je tumacenje digitalno.
 
predpostavljam da bi u slucaju da se signal direktno reze na neki dvd ili hdd u kameri bio kvalitetniji. i mogucnost manipulacije sa njim bi bila u realnom vremenu bez premotavanja i sl.
 
Nazad
Vrh Dno