Šta je novo?

Ugradio NEC 4550A a Chieftec napanje spalio !

mige

Slavan
Učlanjen(a)
17.09.2005
Poruke
2,651
Poena
390
Ubacio sam NEC 4550A u racunar, pokusao da dignem sva 3 opticka uredjaja sa Win-om ( SONY DVD ROM i ASUS CDRW)
Nikako nisam uspeo da dignem sva 3 uredjaja i ako sam odradio dzamperisanje . Kada sam pokusao DVD da stavim na /
granu gde je WD 0d 200GB prilikom podizanja sistema Chieftec od 360 W je prsnuo , i iz njega je poceo da izlazi dim !!
Sta mislite sto je doslo do paljenja napajanja ?
Dali je otishao samo strujni osigurac?
Dali mu ima spasa ?
:wall:
 
Meni je pre nekih godinu i po crko' Chieftec (ne mogu da se setim da li 350 ili 360 W), nichim izazvano, dakle iz cistog mira. Isto samo dim iz napajanja, tako da je cela soba bila u dimu. Sumnjam da se tako manifestuje samo osigurac... Moj je bio pod garancijom tako da ga nisam otvarao i dobio novi (posle mnooogo cekanja)...
Znam da ti nije nesto pomogao moj post, ali eto mog iskustva, tako da mozda crkavanje ne treba vezivati sa tvojom ugradnjom...
 
Poslednja izmena:
ako ima dima onda sigurno nije samo osigurac....
Dali vam je napajanje povuklo u smrt jos nesto od HW-a posto koliko sam imao iskustva kinezi u vecini slucajeva povuku i veci deo konfiguracije u smrt... ?
 
Meni se sa JNC napajanjima nikad nije desilo da spale jos nesto. Bilo je mozda 2 slucaja od 1000 da je izgorelo sve u racunaru, ali usled bas ekstremnih varijacija u mrezi.
Nisam bas poklonik popravljanja napajanja, pa bih ipak preporucio da uzmes drugo. Chieftec po mom misljenju i nije bog-zna-kakvo napajanje, posto sam relativno cesto vidjao slicne probleme.
 
Slazem se sa Manchom, mislim da je najbolje da kupis novo napajanje.
 
Kupio Cooler Master Extreme Power 430W (400W) i ubacio ga u svoje Chieftec kuciste !
Sta mislite o ovom napajanju ?
 
Pa kasno si se setio da pitas za misljenje :) Imas na Tom's Hardware veliki test napajanja (njih 26), cini mi se da je i to napajanje proslo testiranje pa pogledaj.
 
Ako je 360W puklo dobro da si uzeo 400W. Po optickom uredjaju povuce se oko 20-25W pri maksimalnom opterecenju, dakle verovatno sada imas 10-15W viska, pretpostavljam...?! To nije mnogo, nedovoljno osim mozda za jos jedan USB uredjaj pride... Zato nemoj dalje opterecivati masinu dodavanjem novih stvari bez da kupis jos jace napajanje...
 
Ako je samo napajanje prslo imaš sreće.
Nemoj popravljati napajanje, kupi novo ili ako je u garanciji nosi da ti zamene.

Moja ti je preporuka da uzmeš neko od 450W ili jače i da zaobiđeš Chieftec u širokom luku (lično nezadovoljstvo dotičnim napajanjem)

Pozdrav
 
Covek je vec kupio napajanje, zaobisao je Chieftec ali je uzeo 400W. :)
Trebalo bi da mu je to dovoljno (za sada)
 
mige je napisao(la):
Kupio Cooler Master Extreme Power 430W (400W) i ubacio ga u svoje Chieftec kuciste !
Sta mislite o ovom napajanju ?

Nakon što mi je pre dva meseca LC Power 550W Giant Silent 14 incha otkazao poslušnost , uzeo sam navedeno napajnje.
Imam subjektivni utisak da je kvalitetnije od LC-a (mada su naponi i na jedno m i na drugom skoro identični - dobri).
 
Nazad
Vrh Dno