Šta je novo?

Da li neko zna sta se ovde desava?

twister

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2001
Poruke
1,756
Poena
660
Zamislite 2 sledeca momenta:

1. momenat: trenutak kada vam monitor ode u stand by mod

2. momenat: trenutak kada pomeranjem misa monitor izlazi iz stand by moda


E sad, zamislite oba momenta da se dese odjednom i to u trajanju 1-2 sekunde. Znaci "kao" ulazak u Stand by, na trenutak se zacrni ekran, onda se ponovo vrati (uz onaj "cak" kada odlazi i vraca se iz Stand by-a)

Monitor je CRT 21" (bilo osvezenje na 120 Hz, smanjio na 100 Hz i opet isto)
graficka GeForce2 Ti 32 Mb


512 Ram
Barton 2500+
Abit NF7-S
Hitachi 160 Gb SATA


Mislim da ima neke veze sa grafickom ili monitorom, ali ne znam sta. Da li neko zna?
 
Ако монитор одлази регуларно у stand-by ( након задатог времена ) онда је могуће да ти је пацов покварен и да није потпуно миран.
Да ли ти се стрелица миша појављује из чиста мира на екрану док гледаш филм или нешто слично?
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio na odlazak u regularno vreme. Znaci dok sasvim normalno radim (a uglavnom koristim misa, tastaturu samo kada je potrebno ili zbog nekog shortcut-a) desi se opisana situacija.
Mis je obican USB Optical Logitech M-UV69 (sasvim dobro radi).
 
Nisi rekao rezoluciju monitora. Mozda graficka ne podrzava rezoluciju ili osvezavanje monitora koje si ti podesio.
 
Mozda je najbolje da pocnes od samog pocetka a to je struja. Proveri da li je dobro naboden kabl i kako stoji u uticnici / produznom.
 
Ili drugi kraj, koji ulazi u monitor, meni se isto desavalo na CRT, malo je ispao kabl i desavalo se na tren da monitor ode u standby.
 
@M-tech: 1024x768 @ 120 Hz

@WD40: svakog dana kada zavrsim sa radom iscupam 'lopov' (na koji je vezano sve od racunara sto zahteva napajanje) iz struje. Isto tako, naravno, kada sledeceg dana hocu da koristim racunar, vratim 'lopov' u struju. A ovo se desava vec nekoliko dana.

@illidan: Oba kraja kabla na sebi imaju (kako da kazem) srafove koji sluze bas da se osigura da ne ispadnu. E, ja sam ih bas osigurao. Znaci nema sansi da ispadnu.

Ima li neko jos neki predlog?
 
twister je napisao(la):
@illidan: Oba kraja kabla na sebi imaju (kako da kazem) srafove koji sluze bas da se osigura da ne ispadnu. E, ja sam ih bas osigurao. Znaci nema sansi da ispadnu.
Na jednom kraju kabl ulazi u uticnicu za struju ili produzni, a drugi u monitor, nema nikakvih srafova (mislio sam na kabl za napajanje, nadovezano na prethodni post, a ne na VGA kabl). Znaci proveri taj kabl :)
 
OK :) Proverio sam i nije to. Stoji vise nego dobro.
 
Verovatno monitor ne podnosi variacije napona...kod nas je kriminala razlika izmedju napona.Verovatno bi ti pomogao obican stabilizator od nekog starog TV-a.
 
Pa do skoro se ovo nije desavalo. Nema sansi da je ranije napon bio u redu.
 
Nazad
Vrh Dno