Šta je novo?

Neo VS Xwave

Munja

Čuven
Učlanjen(a)
25.01.2003
Poruke
474
Poena
620
Ponuda dobrih a pristupacnih 5.1 zvucnika na nasem trzistu i nije neka. Pa posto izbir i nije bio prevelik, sveo sam ga Neo SW-V61 i Xwave Maestro II, oba modela su skoro identicna po izlgledu o performansama, znaci imaju 5 podnostojecih satelita, ogroman vufer sa integrisanim pojacalom i ugradjim FM tjunerom, sto je jako zgodna starcica.
E sad posto su oba brenda i Neo i Xwave sumnjivog i kvaliteta i porekla, tj. ne moze im se uci u trag, neki kazu da su nasi a da se prozivode po narudzbini u Kini, a neki negde kod nas....

E sad na netu nisam uspeo nista da nadjem o njima, a ni ovde na forumu se nisu bas nesto mnogo pominjali, obzirom da su se pojavili relativno davno, pre vise od godinu dana.

Ajde kad u toj klasi nema nista bolje za te pare (oko nekih 200 evrica), koje je manje zlo od ova dva. Znam da od ovih kung-fu zvucnika se ne moze ocekivati neki ekstra kvalitet, ali kad je tuga od trzista pa nema nista bolje,onda se mora izabrati od losijeg bolje!

Znaci sta kazete Neo SW-V61 ili Xwave Maestro II?
 
Treba da čuješ taj neo, nećeš verovati kako zvuči... ;)
 
Xwave Maestro II

Bas sam ih juce slusao, i ja ga NIKADA ne bih kupio. Moram priznati da je to najlosiji zvuk koji sam u zivotu cuo iz zvucnika te cene i tog gabarita.
Istina je da je muzika isla preko integrisane zv. kartice na ploci, ali slaba vajda. Bolji stereo zvuk ide iz gotovo svih 2.1 sistema 100e jeftinijih. Nisam slusao kako zvuci u 5.1 modu, interesantna mu je FM funkcija, mada se ni tu nije proslavio sa prijemom...
 
p.s.

P.M.P.O. Snaga 310 W
RMS Snaga 310 W :d
pakom.co.yu
 
Za koje je PMP i RMS snaga ista :D

U spec. pise za ovaj Neo SW-V61 230W RMS, a za XWave pise 300W RMS, e sad na izgled su skoro isti, stim da su ovi Xwave kao malo masivniji...

@EagleOne
Reci mi da li si uporedio Xwave sa Neom, koji ti bolje zvuci od ova dva sistema, i da li probao Xwave preko DVD Playera ili samo na kratko kod njih u prodavnici?
 
@Munja
Nisam slusao Neo, zaboravio sam da ti to napisem odmah u prvom postu.

Xwave Maestro II sam slusao kod druga, nije bilo mnogo prilike za detaljan test posto se selio. Pustali smo muziku sa notebook-a, mp3 i audio. Ne znam sta da ti kazem, ja se nisam odusevio. E, sada kakav je u poredjenju sa Neom, i kakav je u 5.1 modu, ne znam.

Mada malo kada razmislim i nije tako lose kao sto sam isprava napisao. Pogotovo uzevsi u obzir velki broj ulaza (ciji me nedostatak kod mnogih sistema maksimalno nervira), a mislim da ih je 4, i integraciju fm tuner-a, nije toliko lose.
 
Koliko sam na oko video kvalitet izdrade i Neo SW-V61 i Xwave Maestro II zvucnika je slican, kao i renome proizvodjaca. Nigde ne mogu da nadjem dimenzije Neo SW-V61 zvucnika gledao uputstvo koje dolazi sa zvucnicima ali tamo ne pise. A o maticnom sajtu proizvodjaca i Neo i Xwave ni traga ni glasa. Nisam mogao da cujem uzivo Neo kao ne mogu da povezu nemaju kabal, moraju da seku onih 30 metara koji dolaze sa zvucnicima. A po specifikaciji Maestro II su mnogo jaci od Nea pogotovo woofer,ali posto nisam cuo oba ne mogu da sudim o realnoj snazi i jednih i drugih.

E sad ostalo je skoro sve isto, samo sto mi se uospte ne svidja kod Neo SW-V61 zvucnika a to je sto ima samo 1 stereo audio ulaz, dok Xwave ima cak 4! Ovako sa 4 ulaza, moze da priljuci gotovo svaki uredjaj, dok sa jednim mora da se kombinuje u zavisnosti od toga koji je treenutno potreban!
 
Imam Xwave Maestro II i sasvim sam zadovoljan, sto se tice povezivanja sa DVD playerom i gledanja filmova. Sto se tice muzike, sve je to relativno. Mene cak i tu sasvim zadovoljavaju, mada u te svrhe koristim staro Pioneer-ovo pojacalo i JVC zvucnike (sve iz 1987 god. :,,: ) Naravno, postoje audiofili koji ce za 5.000 Eur pre kupiti zvucnike nego auto, i za njih ce ovo verovatno biti samo jos jedan kineski krs. Usput bih malo skrenuo paznju neupucenim potencijalnim kupcima da sve sto dolazi iz Kine ne mora obavezno biti lom. Bavim se sasvim drugom vrstom posla i moram reci da su u stanju da proizvedu fantasticno kvalitetnu stvar za male pare. Sve zavisi od fabrike u koju ovi nasi odu (WEG, Neo, XWave, Timeout, Jagger, Rang... i mnogi drugi). U svakom slucaju imaju vrhunske strucnjake za bilo koju oblast koju mozete da zamislite. Ja sam na primer pocetkom godine u Minhenu (u poznatom lancu robnih kuca za tehniku, zaboravih ime), kupio prijatelju DVD player za 22 Eur!!! (-16% porez!), koji fantasticno radi, cita bukvalno sve, i naravno 1 god garancije. Verovatno znate da je kineska firma Lenovo (znam zvuci k'o ime nekog sela u Srbiji), nedavno kupio i PC deo IBM-a i treci su proizvodjac PC-ja u svetu, a isto su poceli kao kineski "sh*t". Eto, malo "off-topic", ali mozda nekima bude korisno.
 
Nazad
Vrh Dno