Šta je novo?

freeware lista programa

mega cloud

https://mega.co.nz/

copy

https://www.copy.com/page/home;section:landing

ne znam kakvi su im desktop klijenti, posto ih ne koristim, nego ide direktno...jedino za dropbox koristim desktopm varijantu, ali on mi sluzi samo za privremeno cuvanje i prebacivanje podataka, zbog malo prostora koji daju. postoji i spider oak, ali kod mene je pravio problem, cim bih ga instalirala poceo bi da mi usporava windows.
 
Meni je libre office ruzan i dosta veliki, mada ima jedan plus od mene jer postoji verzija od 64 bita. Ja koristim bivsi Kingsoft office, mislim da se zove WPS office. Ima besplatna verzija ali ja koristim onu pro jer imam aktivaciju i tada program izgleda lepo, isto kao microsoft office, zauzima oko 300MB na disku, ali postoji samo verzija od 32 bita

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Posto vidim da su Ummy krenuli da naplacuju, jel ima neka dobra alternativa za skidanje videa na youtube-u?
 
Pa imas onaj dvd video soft, idi na njihov sajt, pa imas poseban program za skidanje sa yt i odmah konvertujes usta zelis.
 
Imas plugin za Firefox, Easy Youtube Video Downloader, skidas direktno sa stranice ispod samog videa. Jedina mana je sto najvise podrzava 1080p, za vise koristi Flashgot plugin.
 
Trenutno na poslu baratam sa dosta slika. Probao sam da nadjem programcic koji ima opciju da odradi resize grupe slika na unapred zadatu vrednost. Svi imaju opcije podesavanja po rezoluciji, ali meni treba da zadam 1,5Mb ili 2Mb i da sve slike budu iste velicine.

Zna li neko koji program ima tu opciju ?
 
Probaj Irfan Viewer. Ima brdo opcija za resize

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Da li je neko koristio advanced system care i driver booster? razmisljam da skinem za optimizaciju W10 zbog gaming moda, vidim da ga ljudi koriste ali ne znam koliko je dobro pošto je windows 10 sam po sebi dovoljno dobar, ali sam mislio da malo rasteretim ram zbog boljeg gaming užitka.
 
RAM rastereti tako što ćeš pogasiti nepotrebne procese. Ako je taj advanced system care IOBIT-ov proizvod, onda ga batali (znam za par slučajeva da gde je izazvao probleme). A što se tiče drugog programa, drajvere instaliraj/apdejtuj na uobičajen način.
 
jeste iObit. pretpostavio sam da vise stete nego sto koriste al svakako da pitam. Znači što manje tih gluposti za optimizaciju, samo regularne stvari
 
Pa to je neki generalni savet. Šta znam, ja sam ranije voleo da ekperimentišem, i najbolje mi se pokazao paket TuneUp Utilities. Nikad nigde nije napravio neku štetu. Npr. redovno koristim TuneUp StartUp Manager i TuneUp Process Manager. E sad, optimizacija, znaš kako, ranije je to imalo smisla, malo RAMa, pa se dovijaj kako znaš... U suštini, ako imaš vremena, probaj, najgore što može da se desi je da moraš iznova da instaliraš sistem i moliš boga da si bekapovao sve podatke :D
 
Pa dobro, to je uvek opcija i zadnja solucija :D gotivim da probam te programe koji ce malo da ubrzaju i optimizuju računare. npr probao sam malo na W8.1 ovaj iObitob asc zato sto ima neki game mode gde poobara ostale procese koji rade u pozadini i naovdno boost-oje računar i delovalo mi je d apomaže ali ne znam da li vrši posao na ovom OS. Ali sam za vikend presao na W10 i žao mi da ga odmah pretrpam sa nekim glupostima kad je već čist kao suza :D
 
Treba mi besplatan DVD rezač, da od iso fajla narežem butabilni, instalacioni, DVD za Win 7. Juče sam skinuo ImgBurn, sa zvaničnog sajta, i najgrdje sam se zarazio. Desetak različitih žgadija mi je stiglo u paketu. Morao sam novi Wndows da instaliram. Imate li šta da preporučite?
 
Subtitle and Video Renamer
https://sourceforge.net/projects/subvidrenamer/

Super programčić za menjanje imena video fajlova i prevoda. Koristan kada npr. imate 20 epizoda serija i 20 titlova u jednom folderu, pa treba da imaju iste nazive zbog automatskog učitavanja prevoda.
 
Poslednja izmena:
Juče sam skinuo ImgBurn, sa zvaničnog sajta, i najgrdje sam se zarazio. Desetak različitih žgadija mi je stiglo u paketu.
ImgBurn ништа не инсталира без питања, ако си изабрао да инсталира све комплет или си прихватио неки од понуђених додатака, није он крив.
За такве једнократне потребе ваљда има неки програм интегрисан у ОС који толико може да одради. ImgBurn је за озбиљија резања али то углавном више нико не ради.
 
@calexx
Jesam ja bio brzoplet, a mnoge opcije su bile sakrivene, ali nisam prihvatio sve. Nesto sam ipak uocio na vreme, i odbio da instaliram. Medjutim, dobio sam neki dodatak za rudarenje sto mi je drzao zauzece procesora na 100%. To nikako nije normalno. No, nema veze. Hteo sam da samo da podelim utisak... 20 godina se nisam ovako nasadio. I to od programa sa reputacijom.
 
+1 za CDBurnerXP, mada ni sa ImgBurn nisam imao nikakvih problema.

Sent from Xperia T
 
Audio Switcher
https://audioswit.ch/er

Programčić za prebacivanje između audio devices, sa tri klika se postave hotkeys. Idealan za ljude koji često prebacuju između slušalica i zvučnika, na primer.
 
Има ли неко препоруку за неки једноставан а бесплатан ПДФ едитор? Неки који није триал или да се неке функције плаћају већ да је скроз бесплатан? Гуглао сам мало али нисам нашао ништа да ваља..

Sent from Galaxy S8
 
Nazad
Vrh Dno