Šta je novo?

Ati tray tool & Asus x700 256 DDR

tw1sted

Slavan
Učlanjen(a)
29.06.2004
Poruke
100
Poena
319
posle oc graficke (core 440, mem 300) poceo da zakucava masinu. Svaki put kada hocu da startujem ati tray zakuca mi mashinu FULL :wall: (xp, sp2). Sada mi se to desava i sa ati ccc. Jel ima neko resenje, a da nije ubijanje xp-a ili nosenje graficke kod ortaka?

I ako moze savet za dobar oc tuner sem rive i ati tray-a.
 
ATi Tray je najbolji
deinstaliraj i njega i drajvere
pa instaliraj ponovo
I dobro se uveri da si obezbedio stabilne klokove
 
probao na dve x700 do sada
pustim ati tool da sam detektuje max clock,pre toga podesim na min artifact....na gigabyte x700 pronadje max kao 455/267,ali masina posle blokira...pa sam mu spustao klokove i tek stabilno na 440/260
na msi rx700 max 430/260
jednostavno bedan o/c i nisam ni radio testove
malo mi je cudno da si ti toliko postigao,pogotovo za memoriju...jel to
x700le...sta ti kaze att,koliko ti ima aktivnih pipeline...na sajtu pise kao 8
 
staxm je napisao(la):
probao na dve x700 do sada
pustim ati tool da sam detektuje max clock,pre toga podesim na min artifact....na gigabyte x700 pronadje max kao 455/267,ali masina posle blokira...pa sam mu spustao klokove i tek stabilno na 440/260
na msi rx700 max 430/260
jednostavno bedan o/c i nisam ni radio testove
malo mi je cudno da si ti toliko postigao,pogotovo za memoriju...jel to
x700le...sta ti kaze att,koliko ti ima aktivnih pipeline...na sajtu pise kao 8


Ima 8 aktivnih pipeline-a, a prvi o/c memorije je bio na 262, medjutim neki lik na netu je postigao ovaj klok sa identicnom asusovom karticom, pa reko sto da i ja ne probam da vidim kako radi, medjutim istog momenta mi je zakucao mashinu, i kao sto pise gore i svaki put posle toga kada sam hteo da podignem bilo koju ati aplikaciju. Nego kada budem resio ovu situaciju koji je stabilan klok za svaki dan?
 
pa nadji max koji moze,pa smanji za 10-ak %
 
staxm je napisao(la):
jel to
x700le...sta ti kaze att,koliko ti ima aktivnih pipeline...na sajtu pise kao 8


Jeste le, zasta je ta oznaka?


Inace reinstalirao sam drajvere i ati tray tools, sada me je pustio u overclok, stavio sam mem na 260 (core 450) prvi put i radio je bez problema, probao sam malo po malo i stigao sam do 287 i tu pocinju isti problemi, tako da sam batalio ati tray.
Preporucite neki tuner sem ati tray-a posto ocigledno nece da radi kod mene kako treba, ili je kako kaze staxm da graficka jednostavno nije za o/c.
 
ostavite se corava posla. karta ocigledno nije sposobna za neki veci OC. cak i kad bi je zvizuo na te vrednosti dobio bi ubrzanje od 10%, sto sigurno nije vredno da arcis masinu i kartu.
 
Ma nabavi omega drivere... novi su ti 2.6.83 a evo i linka http://www.omegadrivers.net/... meni sada radi sa 2.6.75a... ove nove nisam probao sa njima imas isto Ati tray tools ali je nesto izmenjene... meni kada stavim Ati tray tools i obicne catalyst nece ni da meri kolika je frekvencija gpu-a i mem... a ovako radi super sa omega 2.6.75a...
 
Stavi nove omega drivere, al ta karta nece vise od 500 za memoriju(+-5%). Tako da nemoj da se bakces.Za sada ce ti sve raditi besprekorno na njoj.
 
Imam MSI RX700 i sa Riva Tuner sam odradio oc na 450/270 i kartica radi stabilno bez ikakvih zakucavanja. To sam rucno podesio i radi besprekorno.

Srdacan pozdrav svim forumasima
 
Moj His x700pro radi na 450/500 pa i tvoja moze vise sigurno iako #le#.
 
Stefane to su dva potpuna razlicita modela u razlicitim price kategorijama,tako da nije sigurno koliko moze taj Le primerak da ide.Sve zavisi od tipa memorije koji je stavljen a i od srece prilikom kupovine.
 
Poslednja izmena:
Abit rx700le-guru, @460/330. stabilno (3d markovi)
Btw, kartica ima pasivne hladnjake na memoriji i light-show! :banana: Najludja kartica na trzistu!
 
Pa jeste to ali bas da nece memorija na 300 malo cudno zar ne.
 
Dobar je novi Att, ima kao dodatak plugin hdd temp.
 
Nazad
Vrh Dno