Šta je novo?

Koju memoriju..

U osnovnoj varijanti ima 2 MB memorije direktno zalemljene za plocu... a ako nabavis onu expanzionu karticu, mocices da je natreas da jede 72-pinske SIMM module (kao za 486 ili Pentium I racunare).

Koristan link: http://amiga.resource.cx/mod/a1200.html
 
Oh, nisam se dobro izrazio, znam da koristi 2Mb na ploci, nego koju memoriju mogu da koristim da bi prosirio osnovnu memoriju, tj dal mogu i kako da koristim neku memoriju od PC racunara?
 
Pa napisao ti je covek. Treba ti neka turbo kartica. Heh, nekada davno sam imao Blizzarda sa mocnih 16MB i Motorolom 68030. To je bila masincina :D
 
Ma divno, znam da treba turbo kartica :p ,ali gde da je nadjem u Jugi a:wall:? Mislio sam dal moze onako ko u PC gurnes samo memoriju i ako moze koju...
 
aegis1 je napisao(la):
Ma divno, znam da treba turbo kartica :p ,ali gde da je nadjem u Jugi a:wall:? Mislio sam dal moze onako ko u PC gurnes samo memoriju i ako moze koju...

Pa, onda malo lepse formulisi pitanje sledeci put :d

Mozda nadjes polovnu cak i kod nas.

A oko guranja memorije u Amigu ... jesi li ti nekada otvorio tu tvoju amigu. Sve bi ti se samo kazalo ;)
 
E upravo malo pre, posto sam napisao post ;)
Dobro jel znas gde ima da se kupi prosirenje za A1200 na ovim prostorima
 
A600 i A1200 su prilicno razlicite masine - tj 16/32bit ... i ne koriste identicna prosirenja.

sto se tice kupovine hardvera: kod nas se tesko bilo sta nalazi, u povoju je otvaranje online AmigaHW prodavnice ... dotle ostaje AmigaKit ili ebay npr...

A600 i A1200 'bi trebale' da mogu da se prosire preko PCMCIA porta klasicnom PCMCIA memory card (2 ili 4MB) ... stim sto je to prilicno sporo resenje za A1200 jer je PCMCIA u Amigama 16bit

p.s. CardBus kartice ne rade u Amigama...

p.p.s. Ex ta A600... nju bih bas voleo da imam u kolekciji :)
 
Poslednja izmena:
jel moze jedan sticky ovde sa oglasima? verujem da ih nece biti puno a u standardnim oglasim se izgube za tili cas. ovde ce ionako svratiti samo oni koje interesuje stari ;) hardware pa ce zavitiri i u oglase...

ja sam npr. davao oglas da kupujem A1200 ali ko ce to snimiti u sumu PrC komponenti na benchu.. ovako neka stoji moj oglas pa mozda ga neko i snimi za 5-6 meseci... ja se ne zurim ;)

i da...

...btw kupujem Atari TT ;)
 
Ne, nema izdvajanja - oglas je oglas, ma sta da se kupuje i zna se gde mu je mesto.
 
Poslednja izmena:
jel moze jedan sticky ovde sa oglasima? verujem da ih nece biti puno a u standardnim oglasim se izgube za tili cas. ovde ce ionako svratiti samo oni koje interesuje stari ;) hardware pa ce zavitiri i u oglase...

ja sam npr. davao oglas da kupujem A1200 ali ko ce to snimiti u sumu PrC komponenti na benchu.. ovako neka stoji moj oglas pa mozda ga neko i snimi za 5-6 meseci... ja se ne zurim ;)

i da...

...btw kupujem Atari TT ;)


sta ce ti sticky? dovoljno je samo da u ovom delu foruma stavis oglas:) ovde ionako ima toliko malo postova da nemas problema da neko ko dodje ovde nece videti:)

e sad mene zanima onako informativno,,koliko bi je platio? i uopste ako je moguce to odrediti koja je realna cena za tako nesto?
 
nemam pojma... iz dosadasnjeg iskustva:

Atari F030 sam platio 100e. pre par godina ali buduci da je on uvek bio skuplji :) od Amige1200 za Amigu1200 bi platio manje.

Znam da je jedna A1200 sa turbo kartom, gfx kartom, kucistem, HDom otisla za oko 300evra ovde u srbiji....

dakle, sto se mene tice ovo su realne cene :) dao bih 79,95evra za A1200 golu ili jos bolje 300 evra za A1200 + turbo + gfx + periferije ;)

Atari TT sa original 19" bw monitorom bi platio ne znam ni sam koliko...! interesantna tema... idemo u "cena retro racunara" ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam Amigu 600 kupio preko ebay-a za 30 eura.
 
Nazad
Vrh Dno