Šta je novo?

NFS Most Wanted......

Moj ortak je nabavio full verziju.Igra je pojam.Sta vise reci.
 
OC_Face je napisao(la):
Peti sam na crnoj listi.I do sada je najbolji prvi lamburgini(extra se cuje).Korveta je jadna.A sto se tice zahtevnosti nemoguce je da sve na maxu radi sa gf4.Nemoguce.
Radi i izgleda kao NFS2SE (ma ni tako realno)...
 
Phe... generalno igra je dobra. Konacno su vratili bezanje od policije i tu se otprilike spisak zavrsava. A mislim i da je vozni park bio bolji u prethodnoj verziji.
Svejedno, posle Need For Speed 2: Hot pursuit, bezati od policije u nekom vrlo nabudzenom automobilu je vrlo zanimljivo... i nerealno, pogotovo kada prodjete kroz benzinsku pumpu i ne bude vam nista ;)
Fizika je ocaj, i dalje ne razumem kako se to auto sam od sebe zaustavi posle 4 s pri brzini od 200 km/h obicnim pustanjem gasa???? Smesno. Da ne pricam da je ulazenje u krivinu pri mokrom asfaltu i brzini od 200-250 km/h zanimljivo koliko i ubacivanje krompira u dzak. Otprilike je toliko i izazovno.
Grafika je ok, zvuk je ok, sve je to vec dobro razradjeno ali ovo su krucijalni propusti koje nisu smeli sebi da dozvole. Tako da... ovo je obicna arkada i nikako simulacija voznje.
Mislim da nista specijalno nije donela ova verzija NFS serijala. Mozda ga je cak i unazadila.

Tehnikalije: meni igra radi odlicno u 1280x1024 sa svim ostalim setovanjima kakva su bila.
 
Gallardo je bas zakon.Sto se tice fps-a, meni na X850XTPE stoji na 35 frejmova.Normalno sve na max 1024x768.
 
Ja ne mislim da je fizika ocaj.
Odnosno, fizika nije tacna, ali oni nisu to ni hteli.
Igrica je, kao i bas svaka druga voznja, vrlo "zahtevna" po pitanju covekovih refleksa. Pa cak i vise bas zato sto je jos i brza i nerealnija.
Za sve vas sa tim ocenama da je igrica losa i to, setite se da na omotima tih poslednjih nfs izdanja stoji oznaka 2+ ili 3+......mislim, nekako mi je cudno da kritikujem kao nerealnu igricu napravljenu za osobe starije od 2 god.:)

P.S. Jedan drugar, s kojim sam bas puno vozio u mrezi NFS5 PU, i koji je generalno bio bolji od mene, a ja sam bio u samom vrhu u tom cafeu, mi je, kada je izasao sledeci, 6 deo, po pitanju toga koja je realnija, PU ili HP2 rekao da je realniji HP2 - zato sto se automobili prave da budu takvi i teze da budu i brzi i startniji i okretniji i laksi i sve ostalo i u smislu da su najbolji automobili danas bas takvi :) Meni je tada bilo cudno: kako da jedan tako dobar vozac moze da izvali takvu glupost. To je bilo pre 5 godina, a bas me zanima da li taj drugar ima jos uvek isto misljenje.
Poz:)
 
Agr3ssor je napisao(la):
@leksa

Jos nisam probao doticnu igru ali sve ostale novije naslove jesam, a ono sto sam primetio da na 1280 i na vecim rezolucijama 256-obitne se uopste ne zakucavaju niti imalo koce i pri stavljanju sve na high

Cudan je ovaj NFS, treba testirati ATi vs. nVidia na njemu... Eno vidis, X850XT PE ima 35 frejmova u 1024 sve na max... Kod mene ne pada ispod 32... A X800 vanila je u pitanju.. Leksa ima isti "problem", ne moze iznad 1024...

Danas sam probao i na 6600, A64 2800+, 512MB... 800x600, ali znaci sve na LOW, ide lepo... Cim se neki detalji povecaju, stuca...

Definitivno cudna igra sto se zahtevnosti tice, meni sve, ali sve ostale koje igram klize u 1280 sa AA...

Opet napomena, sa ovim izbacujem ~9000 3D Marka 03 (sa setupom sa kojim igram igru) ali opet nece preko 1024 da ide kako treba...
 
Meni u 1024 setovanja na pola pravi gluposti. Ne znam da li je do graficke (9600 pro) ili je mozda do rama 512MB zato sto inace ide dobro ali malo po malo trokira a zato vreme hard krlja samo tako (verovatno swapuje a meni hard disk pun ko oko). Proc je Barton @2800+. Da li neko ima slicnih problema?
 
Nabavio Sam Full Verziju.

Mislim Sta Reci,
Igra Je Extra, Malo Previse Svetla Za Moj Ukus,
Atmosfera Je Brza, Zahtevnost Srednje Visoka.
 
@Prescott:
A Jel Ti Nije Nesto Neobicno U Ovom Mom Postu?
Elem, nemoj kucati velikim pocetnim slovima, nekad se stvarno zapitam odakle nekome takva ideja. A jos i koje je cimanje, ja kad bi hteo ispizdeo bi posle deset sekundi

A igra meni nije losa, nisam vise ni ocekivao do klasicnog NFS-a
 
fizika nije tačna? ok, ali da bi bilo zanimljivo, ne treba praviti nerealno teške protivnike i policiju koja je uvek za petama, već naći balans između realne i arkadne fizike, kao npr. u FlatOut-u koji je ekstra zabavan...
 
Slazem se sa byMAX-om ,flat out ima bash odlicnu atmosveru...nego tesko da se to moze sve uskladiti kako treba...
 
M3 je napisao(la):
...nego tesko da se to moze sve uskladiti kako treba...

Moglo bi da se uskladi kad bi se programeri malo vise pobrinuli oko toga, ali se oni izgleda vise brinu o tome da svake godine obogate NFS serijal sa jos jednim clanom, a pritom da se i oni jos vise obogate. :smackbum:

Pozdrav. :wave:
 
igra je stvarno fenomenalna....nisam ranije komentarisao jel sam sve cekao sad cu da predjem....i ostane mi jos razor...al ajd :) malo me nervira sto su izbacili detalje undergrounda 2 ali sta je tu je...oni valjda znaju sta rade....sve u svemu super....
 
Za sada sam 14. na Black listi. Igra mi se mnogo vise svidja nego Underground 1 i 2, koji sam igrao al mi se nije nesto puno svideo.
 
zEx I XtC je napisao(la):
igra je stvarno fenomenalna....nisam ranije komentarisao jel sam sve cekao sad cu da predjem....i ostane mi jos razor...al ajd :) malo me nervira sto su izbacili detalje undergrounda 2 ali sta je tu je...oni valjda znaju sta rade....sve u svemu super....
Bitno je da su ostavili providne "zidove" da se slučajno ne skrene sa puta... :wall:
 
Ja cu probati da je predjem sa Golfom GTI :)
Trenutno sam 11 na Black listi
 
Trenutno sam drugi na black listi.Najveca laz u igri jeste ta sto panduri prelaze preko eksera kao preko stiropora, a meni se naravno probuse gume.Zeznuta je peta vatrica.
 
Pitanje za one koji su isprobali vise automobila.
Koji auto je najstabilniji?
Znaci ne koji je najlepsi, nego koji se najbolje ponasa na putu?
Trenutno sam 14 na black listi i normalno nude mi se nova vozila.Sta izabrati? Za sada vozim Lexusa.
 
Posto vidim da se pisalo o GF4 Ti i njenom radu u NFSMW,a ja sam vlasnik iste,evo kako meni radi.
Grafika:Asus GF4 Ti 250/513 znaci sve na defaultu.
Barton 2600+/2300MHz,768Mb memorije 2,5-3-3-11.

Resolution 800X600,Level of detail = 75%.
Fraps mi pokazuje od 17-33 frejma. Najcesce oko 25.
 
zokis je napisao(la):
Posto vidim da se pisalo o GF4 Ti i njenom radu u NFSMW,a ja sam vlasnik iste,evo kako meni radi.
Grafika:Asus GF4 Ti 250/513 znaci sve na defaultu.
Barton 2600+/2300MHz,768Mb memorije 2,5-3-3-11.

Resolution 800X600,Level of detail = 75%.
Fraps mi pokazuje od 17-33 frejma. Najcesce oko 25.
Identicno tome samo u 1024, ako bih stavio 800x600 onda imam ~25-45, prosek oko 35, 4ti 300/650 MHz, u 640 klizi ali ko jos igra u 640...
 
u mom malom barebonu u kojem je P4 2.4 northwood C,1gb ram-a i medionom 9600TX frame rate ne pada ispod 40, 1024* sve sem fsaa u full-u. kod burazera na T'bred-u@2300mhz, 1gb i 5900ultra prosek frejmova je oko 30, sva setovanja ista ...

cudno zar ne ? :)
 
Bitno je da su ostavili providne "zidove" da se slučajno ne skrene sa puta...

da, da, da

Pitanje za one koji su isprobali vise automobila.

probao sam vecinu...sem bmw-a :) (ono na pocetku ni ne racunam) :) i ono lamborghini murcielago mi je na max tuniran...tako da snjim peglam....sad idem bas da pikam i da vidim zadnju animaciju :)

Najveca laz u igri jeste ta sto panduri prelaze preko eksera kao preko stiropora, a meni se naravno probuse gume

krastavac brate....panduri su cudo... :)
 
Smejurija od senki

Jesam li jedini ovde koji deli probleme s "pola interneta" ili mi je nešto promaklo u ovih 200 i kusur postova?

Elem, preturajući po internetu sam ustanovio da ATI kartice 9600, 9700, 9800 i poneka X800 u kombinaciji sa drajverima ver. posle 5.6 ima ovakve lepe efekte. O skokovitoj grafici da i ne pričam. Negde ide 70+ FPS, a onda padne na 3 FPS.

A ovde možete da vidite kako lepo izgleda overbright efekat. Što reče jedan moj drugar, ko da je pala atomska bomba. Sjaj asfalta je naročito lep "dodir realnosti". Ja ne znam, jel u americi liju staklo umesto asfalta?

Imam i jedan problem s volanom. Ne dozvoljava mi da dodelim funkciju pedali za kočnicu, tj. ne mogu da prešaltam u rikverc. Ovo je radilo u NFSU2, šta su tu imali da popravljaju? Ako resetuješ auto dok te policajci jure, momentalno si uhapšen.

Svaki dodir sa zidom vuče nos prema zidu, tako da završavate okrenuti 90° ka zidu šta god pokušavali. Ovo je oduvek bio feature NFS serijala.

Šta da kažem? Ovo je samo ukratko, ono što sam mogao da se setim na brzinu i što me najviše nervira u igri. A toliko sam ga željno iščekivao...

P.S. Jel neko zna u čemu je fazon što po završenoj trci učesnici ostaju da se muvaju po okolini? Jel treba da ih bijem, da ih jurim, šta da ima radim?
 
BS problem!

Izgleda da sam ja prvi koji ima veliki problem sa NFS MW, imam Athlona 1700+, Asus 6200GE, 1GB DDR i nema teorije da odigram duze od 2 min. a da mi ne izbaci plavi ekran sa raznim greskama (najcesce nv_4.dll ili dlx...ili sta vec), prebacio sam na minimum sa rezolucijom 640x480 i opet isto, desava mi se da me izbaci iz menija u Windows, ma katastrofa)...E sad ja sam promenio 4 drajvera, podesavao karticu sa max na min, ma sve sve...i ponestalo mi ideja. Ima li neko ideju sta da radim???
 
evo igrica taze predjena... :) znaci kraj je extra...necu da odajem tajnu videcete....poz

p.s. bmw nije nista posebno cak je i jadniji od vecine automobila....cista reklama za bmw
 
Leite_Ribeiro je napisao(la):
Izgleda da sam ja prvi koji ima veliki problem sa NFS MW, imam Athlona 1700+, Asus 6200GE, 1GB DDR i nema teorije da odigram duze od 2 min. a da mi ne izbaci plavi ekran sa raznim greskama (najcesce nv_4.dll ili dlx...ili sta vec), prebacio sam na minimum sa rezolucijom 640x480 i opet isto, desava mi se da me izbaci iz menija u Windows, ma katastrofa)...E sad ja sam promenio 4 drajvera, podesavao karticu sa max na min, ma sve sve...i ponestalo mi ideja. Ima li neko ideju sta da radim???

koju maticnu imas i koje drajvere za nju koristis (ovo je meni nekad bio problem npr.)
 
Nazad
Vrh Dno