Šta je novo?

IQ test

I koji su vam results na ovom hrvatskom testu? :)

Meni sa 3 popijena piva :d 156 (znaci nerealno puno!), ali za oko 30 minuta. Jedino, ovo sigurno nije test kakav se polaze za prijem u Mensu, jer onaj prvi deo sigurno ne dolazi u obzir, vec samo prepoznavanja oblika tj. patterna i radi se 40 minuta, a ne 20.


BTW, ako vazi ono da samo 2% ljudi moze da ima veci koeficijent od 148, ja secem glavu. :trust: Ti testovi su totalna glupost:

1. Djavola nema veze sa iskustvom, tj. ono da se testovi ne uce - odradi par primera i vec znas sta otprilike da ocekujes.
2. Mnogo zavisi od raspolozenja i mentalnog stanja
3. Mislim da bi mi rezultat bio slabiji da nisam popio ova 3 piva, posto bih bio manje opusten. Generalno se uvek (i na ispitima i ranije na takmicenjima) zalepim za ono sto je najteze pa glavom u zid, umesto da odradim prvo ono sto znam. :S:


p.s. Sad cu da probam i onaj drugi link, samo da nije na danskom. :d
 
Onaj danski lici na pravu stvar. Ja sam upao u mensu kod nas i zaista je test na tom sajtu ok uradjen. Sto se tice rezultata on moze da varira i do -10% zbog losijeg raspolozenja (navodno to kazu).
 
Mensin test i jeste napravljen tako da SVAKO moze da ga resi,ali fora je naravno u vremenskom ogranicenju...I on meri urodjenu inteligenciju,tako da ne postoji nacin da se vezba...a da rezultat zavisi od koncentracije-zavisi...ja sam ga polagao u 7 uvece,posle cekanja od 4 sata u redu za prijavu...dodushe,polozio sam vrlo uspesno,ali mislim da bih bio i bolji...poz :D
 
Fora je u tome da ako radis nesto takvo prvi put u zivotu i ako si odradio par testova - velika razlika. Jednostavno znas sta da ocekujes. Ne kazem da neko ne moze da odradi i ako prvi put vidi, ali rezultat garant moze da bude i za >15 poena veci.


Kad bolje razmislim, na regrutaciji nas je bilo po 30 u grupi, i sa kim god da pricam kaze da je bilo max 7-8 iole normalnih ljudi u nijihovoj grupi i ostatak totalnih retarda. Mozda u tome lezi fora za ona 2%, mada je to ipak nerealno malo. Cini mi se da je to pre tako zato sto ljudi uopste ni ne rade taj test.


p.s. Juce nisam nista jeo ceo dan, pa me je ta beda od 3 piva 'ladno "uhvatila"... :d :p Ako ikad budem isao da polazem, obavezno cu da zveknem koje pivce! :p
 
Mislim da raspolozhenje nema uticaja uopshte... Taj danski test sam prvi put bio radio bolestan, bilo je oko ponocji, imao sam temperaturu, bolela me je glava i osecao sam se kao go*no, a test sam uradio sa rezultatom 117. Nekoliko meseci kasnije uradio sam ga zdrav i u razumno doba dana, rezultat - 114 :)

I mislim da greshite kada je u pitanju 'uchenje' testova... To je nemogucje, osim ako dobijete reshenja na kraju testa, a naravno necjete ih dobiti. Mozhesh da ochekujesh pitanje nekakvig tipa, ali to ti nishta necje pomoci ako ne razmishljash na pravi nachin...
 
Nisi dobro razumeo ono sto sam napisao...

Ne ucis testove, vec nacin razmisljanja prilikom resavanja istih... ;)
 
Average... 8/12 :d

Zeznuo sam se kod:
-baseball
-widow
-moses
-butcher

Ludo je... ;)
 
Hrvatski 153, danski 130.
Inace sam bio clan Mense 2000. i 2001. god, ali im vise ne dajem ni cent.
 
Ma ja sam hteo da se prijavim kad mi je drugar napunio glavu kako imaju neke povlastice, a onda kad sam video "koliko ima sati", odustao sam...


p.s. Ovaj danski je bogami "momacki" - 126, znaci ne bih upao u mensu... :)
 
Poslednja izmena:
Pitanje za one koji su polagali taj Mensin test kod nas...

Da li je laksi ili tezi od ovog danskog? Ako je tezi, onda sam glup... :d Oni zadnji problemi su me bas pomerili...
 
Ma nemoj da se sekiras, to ne znaci nista. Evo, mom cimeru radili test inteligencije u Petnici i imao je 70 kao rezultat (znaci jos malo pa debil), ja kad sam ga radio, imao sam 158. A eto ga danas zavrsio ETF ko od sale, radi decko pa razbija, a ja... pa recimo da se jos cimam po faksu ko poslednji ****** ....
 
Ovaj Danski test izbacuje rezultat u manjoj skali...

Nije mi bas jasno u kojoj (nisam se toliko udubljivao), ali po njoj je "Mensa level" granica na 130...

Znaci nije ni Bineova skala (granica na 133) ni Katelova skala (148)...



p.s. Naopako bre da se sekiram. :) Sekirao bih se da sam ispod 100, al' onda opet ne bih ni bio svestan toga. :d
 
Poslednja izmena:
Delija je napisao(la):
Pitanje za one koji su polagali taj Mensin test kod nas...

Da li je laksi ili tezi od ovog danskog? Ako je tezi, onda sam glup... :d Oni zadnji problemi su me bas pomerili...
Ja sam radio Mensin test proshle nedelje (09.10.05) u Bg-u. Test nije preterano tezak, samo zahteva vreme - ima 36 pitanja sa slikama, date 8 slike (3x3 -1) i jedna hvali. Ta jedna shto hvali, treba je naci medju jos 8 ponudjenih "mogucih reshenja". I sve ovo za 40 min, mizerno. Stigao sam do 31. pitanja uz to shto sam jedno pitanje preshkochio, ostala pitanja (slike) nisam ni stigao da pogledam. Nije teshko, nisam siguran da je tachan odgovor na jedno 2 pitanja, na ostala sam siguran. Videcu za koju nedelju, kad mi stigne rezultat poshtom, "koliki mi je" :)

Inache ove testove sa gorepomenutih linkova nisam radio, ne verujem im. Radio sam pre nekoliko meseci jedan test u flashu, rezultat 157 ;)
Mensa je mensa

Pozdrav,
Daniel
 
srkiller je napisao(la):
118 danski (8 minuta pre isteka)

Sad sam ga radio jos jednom natenane i iskoristio skoro svo vreme
i pokaza 130. :bottle: (136 na hrvatskom)

Inace, u zivotu nikad nisam radio te testove, nisam ni znao kako uopste izgledaju.
 
Poslednja izmena:
u svakom slucaju oni testovi sto ih daju pri regrutaciji nisu ni blizu mensinih. Ono sam resio za desetak minuta, nisam resio poslednja dva zadatka samo (iskreno, mrzelo me, zahtevali su bas da se cimam :) ) , a istina je da 80% grupe nije resilo sve zadatke i tacno se vidi po ljudima ko ce resiti ko nece. Intelekt je nesto sto jeste svima urodjeno ali nedolazi do punog izrazaja ako se ne vezba. Ocu da kazem da covek koji recimo iz neke bas velike zabiti, koji nije video TV nikada, nije bio u dodiru sa "modernim svetom" moze da ima potencial za "skor" od 150, ali ga nece imati zato sto nije upotrebljavao mnogo glavu. Isti taj lik samo prebacen recimo u BG koji je ziveo "standardnim" zivotom ce ostvariti mnogo vise. jednostavno, mozes da budes inteligentan kolko oces ako recimo ne znas da citas kako ces razumeti sta se od tebe trazi ? Ili ne daj Boze, sta ako si slep ? Kako da resis test ?
 
na ovom danskom sam imao 117,ali mi je ostalo vise od 30 min.probacu da ga uradim ponovo kada budem malo odmorniji.sad sam preskakako gomilu zadataka koji su mi se u prvom trenutku cinili teskim.
 
Delija je napisao(la):
Sekirao bih se da sam ispod 100, al' onda opet ne bih ni bio svestan toga. :d

Ovo si u pravu... Mada to i ne bi bilo lose - ne kazu dzabe "ala je lepo biti glup". :wave:
 
Izgleda da nisi kao klinja slucao Corbu: "O kako je lepo biti glup..." :d :p


BTW, za Mensin test kod nas za 156 poena (max koliko je "merljivo" bez dodatnog testa) je dovoljno tacno odgovoriti na 30/36 pitanja.



@SurvivoR
Komsija, aj' opici po ovom "danskom" testu, pa iz prve ruke da znamo odnos. ;)
 
Trbonja je napisao(la):
Evo, mom cimeru radili test inteligencije u Petnici i imao je 70 kao rezultat (znaci jos malo pa debil)
Ja mislim da je debil vec sa 90 a prosek je koliko se secam 110-120 tako nesto...
 
Poslednja izmena:
Ja sam prošle noći deprimiran + poprilično pijan (inače mi se retko dešava, baš sam zaista bio down, ljubavni problemi :S: ) uradio danski test za manje od 10 minuta (poslednjih 5-6 odgovora lupio bezveze, bilo mi mučno da dalje razmišljam) i dobio 116. E, pošto sam iskoristio manje od trećine vremena jel' može da se tih 116 pomnoži sa 3? :d

Moraću jednom da probam ozbiljno da ga uradim, baš me zanima šta će ispasti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno