Šta je novo?

DTK napajanje

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
382
Poena
320
Skoro sam kupio napajanje DTK model PTP-4007p pa me interesuje zna li ko ovaj model i kakav overklok mogu sa njime da radim imam Richarda na 2500+
 
Zavisi sta jos imas od komponenti u sistemu ali 99% ce odraditi posao.
 
Kluzo je napisao(la):
Skoro sam kupio napajanje DTK model PTP-4007p pa me interesuje zna li ko ovaj model i kakav overklok mogu sa njime da radim imam Richarda na 2500+

To je sasvim solidno 400W ATX1.3 napajanje, za glavu i ramena bolje od mnogih "kung-fu" 400W. Ne bi trebalo da ono bude ogranicavajuci faktor za overclock bartona...
 
Trebalo bi da bude sasvim ok.Ipak je u klasi ozbiljnih napajanja ima 2kg :) Mislim da nijedno kung-fu nikako ne moze da se poredi sa njim.
 
Ja imam DTK 300W napajanje, i puno kućište komponenti, i radi bolje i stabilnije od "kung-fu" od 400W.
Možda zato što ima 2kg i realnih 300W , ali nisam imao nikakvih problema sa njim.
 
Imam potpuno isto napajanje (dtk ptp-4007p) jedno godinu i po dana.
Od komponenti:
4pca3+, 3.0C @ default, dvdrw, cdrw, 2 hdd-a, ti4200, live5.1, 1gb ddr, 2 fan-a.

Ako je verovati epox-ovom USDM programu, napajanje daje oko 11.4V na 12V grani. To je granica. Pokusam li da dodam jedan jaci 120/38mm fan od 107cfm komp se slogira. :)
 
Dtk bi moralo biti u najgorem slučaju u klasi chieftec-a. Veliki broj chieftec modela ima na kutiji odštampano Made by Delta (aka Dtk) for Chieftec.

Ne bi bilo neverovatno da su neki modeli i potpuno identični.
 
Sta se bakcete sa DTK i ostalim King Kong napajanjima, nedavno su pale cene Tagana iz stare serije, 380W kosta 4500 din a 480W kosta oko 6500 din. Jeste da su ATX 1.3 ali vrede svaku paru.
 
E sad, jedno malo pitanje u vezi sa ovim napajanjem, dakle DTK PTP-4007P...
M_M, kažeš da se radi o ATX1.3 napajanju? Ja ti verujem, ali nigde na netu nisam mogao da nađem specifikacije ovog napajanja. Imam ga nekih mesec dana i jedino što sam uspeo da provalim to je da postoji konektor od 24 pina na njemu, takođe postoji i dodatni +12V 4 pina. Da li je ovo dual rail, i ako jeste, zašto ne postoje vrednosti struje za napone +12V(1)i +12V(2)? Struje su sledeće:

+5V 35A
+12V 20A
-5V 0,5A
-12V 0,8A
+3,3V 22A
+5VSB 3A

Da li moja ploča Asus P5WD2 sa pentium 4 630(2MB keša), 1GB RAM (2x512) i GF6600GT može da radi sa ovim napajanjem?
 
Trebalo bi da radi bez ikakvih problema.
 
marko81 je napisao(la):
E sad, jedno malo pitanje u vezi sa ovim napajanjem, dakle DTK PTP-4007P...
M_M, kažeš da se radi o ATX1.3 napajanju? Ja ti verujem, ali nigde na netu nisam mogao da nađem specifikacije ovog napajanja. Imam ga nekih mesec dana i jedino što sam uspeo da provalim to je da postoji konektor od 24 pina na njemu, takođe postoji i dodatni +12V 4 pina. Da li je ovo dual rail, i ako jeste, zašto ne postoje vrednosti struje za napone +12V(1)i +12V(2)? Struje su sledeće:

+5V 35A
+12V 20A
-5V 0,5A
-12V 0,8A
+3,3V 22A
+5VSB 3A

Da li moja ploča Asus P5WD2 sa pentium 4 630(2MB keša), 1GB RAM (2x512) i GF6600GT može da radi sa ovim napajanjem?

Prvo jesi li siguran da je 24pin konektor? Inace dodatni +12V 4 pina postoji kod mnogih ATX1.3 napajanja.

Elem, u sledecem dokumentu imas sve sto napajanje treba da zadovolji da bi bilo ATX 2.0 (odnosno 2.01, 2.1 ili 2.2) kompatibilno.

http://www.formfactors.org/developer/specs/ATX12V_PSDG_2_2_public_br2.pdf

Koliko vidim tvoje to ne zadovoljava, cak i da ima 24pin konektor (a za to ionako postoji adapter 20->24 pin).

Sto se tvog prvog pitanja tice, verujem da ce raditi u toj tvojoj konfiguraciji, ali nemoj da se zanosis nekim velikim OC-om...

P.S. Evo i specefikacije tvog napajanja
http://www.dtk-shop.de/productpdf/PTP-4007P.pdf419a1e3004ef9.pdf
 
Poslednja izmena:
sve DTK komponente su zlatna sredina,nw=everujem da cesh imati bilo kakvih problema bar ne sa tvojom konfiguracijom
Poz
 
Poslednja izmena:
M_M je napisao(la):
Prvo jesi li siguran da je 24pin konektor? Inace dodatni +12V 4 pina postoji kod mnogih ATX1.3 napajanja.

Potpuno siguran, upravo sam proverio. Hvala na korisnim linkovima, posebno na onoj ATX2.0 specifikaciji. Specifikacija za ono napajanje DTK ne važi za ovo moje :) Možda je u pitanju neki hibrid ili klon, ko će ga znati.... Na njemu piše oznaka PTP-4007P i stoji da je 400W ATX, ali samo to i ništa više. Takođe struja za +12V nije ta, u pdf-u stoji da je ta struja 15A, a kod mene je ta struja 20A. Uporedio sam pinout na main power konektoru sa pinoutom koji sam našao u onom PDF-u (ATX2.0 specifikacija) i sve se slaže. Dakle 24 pina od kojih su 4 razdvojiva a na ta 4 pina su +5V, GND sa jedne strane i +12V, +3,3V sa druge strane. Da li si na ovo mislio kada si rekao "adapter"? Trenutno ne koristim ova 4 pina jer napajanje šljaka sa matorom ATX pločom kojoj maltene ne treba ni onih dvajes' pinova :d Pored ovog (main power)konektora, postoji još jedan +12V, 4 pina.
Dakle, sad jedno bonus pitanje ;)
Kada budem ugradio novu ploču (onaj Asus), da li treba da priključim svih 24 pina ili samo 20? Da li priključiti onaj +12V 4pinski konektor na ploču ili ne? To je u principu to, mada mi i dalje nije jasno koje razlike treba da postoje između dva napajanja da bi se jedno zvalo ATX 1.x, a drugo ATX 2.x... Jedino što sam uspeo da nađem u onoj specifikaciji je da za napone +12V1 i +12V2 mora postojati posebno električno kolo, ne mogu ići iz jednog, kao što je možda kod mene slučaj.
Hvala svima na odgovorima!
 
Kao sto vec rekose, napajanje nije 2.0 sto bi i utvrdio sa atx 2.0 plocom, jer dodatna 4 pina ne bi mogla da se iskoriste na naponskoj jedinici zbog drugacijeg rasporeda zaobljenih ivica na konektoru. Inace sto se tice snage moze opusteno da gura navedenu konfiguraciju i pos OC-om.
 
E, ovako... Slučajno na raspolaganju imam tu ploču. Ono što nemam a što ću nabaviti ovih dana su procesor i memorija. Probao sam 24pina i svi dolaze na svoje mesto. Ta 4 pina "viška" imaju napone kao što sam napisao u postu iznad, dakle ne radi se o +12V 4pinskom konektoru koji takođe postoji na napajanju, a koji sigurno ne bih mogao da nabodem u main power konektor :)
Dakle, mogu da se iskoriste.
 
Ma nemoj mnogo da brines, sve bi trebalo da radi sa novom plocom. Naravno, pored 24-pinskog, moraces i taj dodatni 4-pinski 12V konektor da ubodes u plocu da bi sve radilo.

Cudno kod tog napajanje je jedino sto ima identicnu oznaku modela kao vec postojeci, ali drugacije karakteristike i konektor... Mada je i postojeci model sa weba nesto sumnjiv, jer moj drugar ima 300W DTK (dobijen sa DTK kucistem, kod zvanicnog DTK distributera, dakle sigurno nije falsifikat), i znam pouzdano da ima specifikovano 18A na +12V. Oznaka je cini mi se PTP-3007P
 
Poslednja izmena:
Čoveče božji, to je dosta ampera. Evo pred sobom gledam u moje staro DTK napajanje koje je ćeralo nasviranog Socket A Semprona sa giga rama, mnogo PCI kartica, 2 IDE harda, 2 optike (DVD rezalo i DVD čitalo). :d

Elem, evo specifikacija:

DTK PTP-2048
+5v 16A
+12v 6A (svega 6A, nije greška)
+3.3v 12A

I ništa nije zasmrdelo, sve je radilo besprekorno, sa vrlo stabilnim naponima. Ja se sad pitam da li su ove nove vrednosti što lupaju po aktuelnim napajanjima uopšte tačne? Moj novi chief od 420W nije nešto značajno teži (btw ovo DTK je teško ko tuč, da ubiješ čoveka sa njim), a cifre na njemu su dosta veće.
 
Nazad
Vrh Dno