Šta je novo?

Sampionski Sempron64 - 3165.5MHz - Skoro 100% OC, na -6C :D

svaka chast na rezultatu :banana:


jel bi mogao da postavis screenshot iz lukijinog a64info programtjitja,
da vidimo i ostale settinge za memoriju , htt divider i takoooooooo :D :D
 
Dekara svakacast. Sve cestitke da se vidi da na forumu imamo i sampione. :banana:
A nadam se bice ih i u drugim kategorijama kao do sada.
Misko ti se napostovao kao da si ti sampion na Sempronu 2800 :wall:
Pa jos delis savete Dekari a covek skroman a uradio nesto sto je za svaku pohvalu. :wall: :wall: :wall:

Dekara zasluzio si u profilu * kada neki tipovi sa dvadesetak postova dobiju * i to se zove demokratija i pravilna procena uzera.
Nije moje da sudim. Samo primecujem i komentarisem. :-devil-:
Pozdrav svima :)
 
astrolog je napisao(la):
Misko ti se napostovao kao da si ti sampion na Sempronu 2800 :wall:
Pa jos delis savete Dekari a covek skroman a uradio nesto sto je za svaku pohvalu. :wall: :wall: :wall:

Sta sam ja to napisao kao da sam sampion na Sempronu 2800?

p.s. Sampion sam ako se racuna Epox KDA3J i kod nas i na xtremu ;)
 
Poslednja izmena:
Misko je napisao(la):
Sta sam ja to napisao kao da sam sampion na Sempronu 2800?

p.s. Sampion sam ako se racuna Epox KDA3J i kod nas i na xtremu ;)


Misko i tebi svaka pohvala za postignuti rezultat na maticnoj ploci. :banana:
Izvini nisam imao tu informaciju. Inace podrzavam svaki uspeh clanova bench kluba kao da je moj. ;)
 
Ploca je tak sad pocela da radi kako treba, pojma nemam sta sve nisam izmenjao u BIOS-u, ali sad je ok, od Dekare me deli ~85Mhz-a, sto nije neuhvatljivo. Mislim jako je tesko to dostici bas zajebano ali probacemo. Pozdrav.

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=43273
 
Poslednja izmena:
Svaka cast, em Sempron, em fudbal, ma bre mi smo sampioni :D
 
A nikad nisam mislio da ce Sempron biti neki procesor :d
Well done...
 
Ocekujem nocas jos bolje rezultate, kad malo zaladi.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast jos jednom! Ma ovi sto se na xtremesystems forumu pokusavaju "takmiciti" sa tobom koriste phase change hladjenje, sta bi tek bilo da si imao neki bolji kuler (a ne BOX!!! - neverovatan OC sa BOX coolerom) ili mozda jedan takav sistem... ne da bi konkurencija pala u bedak, negooo... :D
:wave:
 
GoranM je napisao(la):
Svaka cast jos jednom! Ma ovi sto se na xtremesystems forumu pokusavaju "takmiciti" sa tobom koriste phase change hladjenje, sta bi tek bilo da si imao neki bolji kuler (a ne BOX!!! - neverovatan OC sa BOX coolerom) ili mozda jedan takav sistem... ne da bi konkurencija pala u bedak, negooo... :D
:wave:


Hvala, hvala ali......... nije kraj.......nastavice se...... ;)
 
GoranM je napisao(la):
Svaka cast jos jednom! Ma ovi sto se na xtremesystems forumu pokusavaju "takmiciti" sa tobom koriste phase change hladjenje, sta bi tek bilo da si imao neki bolji kuler (a ne BOX!!! - neverovatan OC sa BOX coolerom) ili mozda jedan takav sistem... ne da bi konkurencija pala u bedak, negooo... :D
:wave:

Izgleda da ja pricam siptarski :), mozez da stavis dry ice i nista ti ne bi pomoglo, ni jedan jedini MHz ne bi dobio, vrucina nije problem ovde verujte mi. Pogotovo sto je max vcore u BIOS-u 1.85, ajd da stavljamo 2+ onda ok al za ovo nema potrebe za jacim od box-a.
 
Nedjo pazljivije citaj, Dekara je vec registrovan, imas ovde njegov WR http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=59753 , inace ovaj prvi lik iz linka sto si dao nema Sempron 64 :smash: vec obican (opet nisi pazljiv ;)) znaci ne bx jezgro, a sobzirom na to decko ima extra rezlutat. Ovaj sto je terao S64 3000+ je odradio vcore mod do 2.6?!?!? ovaj je ludji od mene definitivno :):):). i opet i on ima extra rezltat s obzirom da je to radio na Chaintechu, a i odradio Super pi na toj frekf, sto je respect.
 
Poslednja izmena:
Thredove na Extremu pratim vec duze vreme pa i thread World record database i mogu reci da je do pojave Dekare i njegovog rezultata jedini Sempron u tabeli bio Sempron 2800+ (ne 64) a da su se nakon toga pojavili jos i rezultati Semprona 2600+ i 3100+ . Naravno, bilo je pre toga validacije na CPU-Z sajtu ali jednostavno niko te rezultate nije prijavljivao na Extremu pa samim tim ih nije ni bilo na listi svetskih rekorda. Odgovor na pitanje zasto je ovo tako mozda lezi u cinjenici da su svi bolji svetski overclockeri u daleko boljoj finansijskoj situaciji od nas i da sebi uvek mogu priustiti najbolji hardware pa im jednostavno osakacene verzije procesora poput Semprona ili Celerona nisu interesantne za overclock jer bi i pored veceg takta ovi procesori dali relativno slabe rezultate u svim benchmark programima.
Druga stvar je da se na Extreme Systems moze registrovati svako i nisu svih 20.000 clanova Extreme Systems foruma Extremni overclockeri pa otud i thredova poput ovog sa linka koji je postovao Nedjo gde covek prijavljuje rezultat od 2500 Mhz i hvali se svetskim rekordom.
Kada smo vec kod toga, ko zna koliko jos svetskih rekordera ima i na ovom forumu a da toga nisu ni svesni. Evo gledam World record database tabelu i vidim nema rezultata za razne varijante 286, 386, 486,Pentium 1, 2, 3, K6... pa navalite svi vi koji jos uvek cuvate navedene procesore, mozete postati svetski rekorderi... (ovo me podseti na coveka koji se hvalio kako je osvojio drugo mesto u karateu, samo sto je zaboravio da kaze da je u toj kategoriji bilo svega dva takmicara).

Dakle Gorane, da je bilo ko od ljudi sa Extrema koristio phase change sistem hladjenja
ostavio bi Dekarin rezultat daleko iza sebe ali niko od boljih overclockera sa Extrema
se nece truditi oko osakacenog Semprona.

@Misko
Da je Dekara koristio DryIce ili phase change sistem hladjenja ostvario bi daleko, daleko
bolji rezultat i to sa istim naponom sa kojim je ostvario i ovaj rezultat.
Upamti da se u svetu overclockinga cene procesori koji sa sto manjom voltazom postizu
sto vece taktove i takvi primerci i postizu vrhunske rezultate a da si ikada imao prilike
da hladis procesor na temperaturama ispod nule shvatio bi o cemu pricam.

Za kraj bih samo upozorio sve vlasnike Venice ili San Diego procesora da ne preteruju sa podizanjem voltaze ako zele da sacuvaju svoje procesore.
Na sledecem linku imate odlican overclocking guide A64 procesora:
http://www.hardforum.com/showthread.php?t=888001
a evo citata o Max voltazama za A64 :
Stock: +0.1v
Good Air: +.15v to +.2v
Water: +.2v
Phase Change: wtf are you reading this for if you have phase?!

Na Extremu ima zanimljiv thread pod nazivom:
"Would 1.700V be safe on a 3000+ for 24/7 use?" na sledecem linku:
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=68737
a evo i jednog citata iz ovog threada:
"I see one running prime95 + spi 32m one day @ 1.7v
When he puts it at 1.75v only run prime95 for 2 or 3 hrs and bye bye baby.
I think that 1.75v is highly dangerous for air/water on venice core".

Poz.
 
2 Moso
Jbt decko, bas si nadmen.

Dekara(i Misko) ima strava skor i svaka mu/im cast!
 
Hoce li neko da promeni naziv threada? Ipak je covek poboljsao svoj WR. :)
 
Tony je napisao(la):
2 Moso
Jbt decko, bas si nadmen.

Dekara(i Misko) ima strava skor i svaka mu/im cast!


Niko ovde nije osporio Dekarin rezultat, naprotiv, ako se vratis na pocetak threada videces da sam mu medju prvima cestitao i da se covek na moj predlog i registrovao na Extreme Systems. Da si malo pazljivije citao moj post, shvatio bi da se prvi deo mog posta odnosi na likove sa Extrema koji su zapoceli thread na linku koji je dao Nedjo i koji se hvale svetskim rekordom od 2500 MHz.

Drugi deo mog posta koji se odnosi na hladjenje i voltaze je krajnje dobronameran i napisan kao upozorenje za sve one koji bi da dizu voltazu procesora u nebesa.

Uzgred, zbog takvih kao sto si ti je mozda i najbolje da covek samo radi i cuti i ne deli svoja iskustva sa ostalim clanovima foruma.
 
Moso je napisao(la):
Thredove na Extremu pratim vec duze vreme pa i thread World record database i mogu reci da je do pojave Dekare i njegovog rezultata jedini Sempron u tabeli bio Sempron 2800+ (ne 64) a da su se nakon toga pojavili jos i rezultati Semprona 2600+ i 3100+ .
Dakle Gorane, da je bilo ko od ljudi sa Extrema koristio phase change sistem hladjenja
ostavio bi Dekarin rezultat daleko iza sebe ali niko od boljih overclockera sa Extrema
se nece truditi oko osakacenog Semprona.

Sta bre pratis dugo? Mozda za venice, secas da nisi ni znao da ima Semprona64 u database-u pa kad sam ti ja rekao da ima ti kao u je pa nisam skoro proveravao, a rezultat je stajao i stajao :smash:

Moso je napisao(la):
@Misko
Da je Dekara koristio DryIce ili phase change sistem hladjenja ostvario bi daleko, daleko
bolji rezultat i to sa istim naponom sa kojim je ostvario i ovaj rezultat.
Upamti da se u svetu overclockinga cene procesori koji sa sto manjom voltazom postizu
sto vece taktove i takvi primerci i postizu vrhunske rezultate a da si ikada imao prilike
da hladis procesor na temperaturama ispod nule shvatio bi o cemu pricam.

Iskreno nisam probao DI niti PC, al na ~3ghz cooler je ladan nije cak ni mlak kad se slika, cisto sumljam da bi imao mnogo bolje rezlutate. Koja je razlika dal je proc na 30C il na -30C kad mu je max daleko daleko iznad toga. ponavljam opet ovo nisam proverio, samo nagadjam.
 
nema veze sto je na vazduhu. sve preko 3GHz je odlican rezultat. Naravno da bi PC hladjenje popravilo OC za 300-400Mhz, ali fascinira koliko je visoko otisao taj Sempron64 sa !! B O X !! hladjenjem.
 
Misko je napisao(la):
Sta bre pratis dugo? Mozda za venice, secas da nisi ni znao da ima Semprona64 u database-u pa kad sam ti ja rekao da ima ti kao u je pa nisam skoro proveravao, a rezultat je stajao i stajao :smash:

Iskreno nisam probao DI niti PC, al na ~3ghz cooler je ladan nije cak ni mlak kad se slika, cisto sumljam da bi imao mnogo bolje rezlutate. Koja je razlika dal je proc na 30C il na -30C kad mu je max daleko daleko iznad toga. ponavljam opet ovo nisam proverio, samo nagadjam.


Lepo sam napisao "do pojave Dekare i njegovog rezultata jedini Sempron u tabeli je bio 2800+ (non 64)" a Dekarin Sempron 2800+ 64 je prvi Sempron 64bit koji je ubacen...

Misko, Misko...
Ovo sto si napisao je u najmanju ruku smesno i pokazuje koliko je veliko tvoje
neznanje o overclockingu i ne zasluzuje cak ni komentar ali odgovoricu ti prostim primerom iz licnog iskustva:

Elem, moj max. clock na vazduhu kojim sam prestigao Mihaila je bio 3044Mhz (kasnije sam poboljsao taj score na 3082Mhz) i odradjen je na voltazi od 1.56v sto sam i postovao u threadu Sampionski Venice (naravno, "cooler nije bio cak ni mlak"- kako kazes) .
Da si malo pazljivije citao moj thread "Venice DryICE session vol2." video bi da sam sa suvim ledom pri istoj voltazi od 1.56v poterao procesor na 3320Mhz i ko zna koliko bi jos veci score bio sa ovom voltazom da je container dobro nalegao.
Koliko su vazne sto vece MINUS temperature najbolje ilustruje cinjenica da se najbolji rezultati postizu kaskadnim sistemom hladjenja od -100c a svi AMD overclocking fanovi proklinju AMD zbog tzv. "cold bug-a" koji ne dozvoljava AMD procesorima da rade pod temperaturama od -192c pa se iz tog razloga i ne koristi tecni azot za hladjenje AMD-a.
Da nije cold bug-a, siguran sam da bi AMD FX mogao lako iznad 4.5GHz.

Stvarno nemam nameru da ulazim u polemiku sa tobom i siguran sam da imas dobre namere ali moram upozoriti manje iskusne clanove foruma na tvoje pogresne i opasne stavove da samo povecanje voltaze donosi veci clock.

P.S. Ko sto Gidra85 kaze "cooling is everything"

Poz.
 
Moso je napisao(la):
Lepo sam napisao "do pojave Dekare i njegovog rezultata jedini Sempron u tabeli je bio 2800+ (non 64)" a Dekarin Sempron 2800+ 64 je prvi Sempron 64bit koji je ubacen...

Moram da te demantujem, istine radi, ~10 dana pre mene Hugo je objavio svoj rezultat upravo sa sempronom64 2800+.
Samo ne vidim koja je uopste svrha pokretanja price KO je prvi postovao Sempron64 rezultate, malo smo se pohvalili na extremu, oni se malo cudili, Hugo se malo iznervirao i to je to.
:wave:
 
Aaaaa, evo ga i Misko na 3015MHz!

Cestitam!
 
Moso je napisao(la):
Lepo sam napisao "do pojave Dekare i njegovog rezultata jedini Sempron u tabeli je bio 2800+ (non 64)" a Dekarin Sempron 2800+ 64 je prvi Sempron 64bit koji je ubacen...

Pa nije vidis u tome je problem, prvi je onaj holandjanin koji je tu stajao ko zna koliko dugo :smash: onda ga je dekara osisao, a sad sam ga i ja oprao.

Moso je napisao(la):
Misko, Misko...
Ovo sto si napisao je u najmanju ruku smesno i pokazuje koliko je veliko tvoje
neznanje o overclockingu i ne zasluzuje cak ni komentar ali odgovoricu ti prostim primerom iz licnog iskustva:

Dal znam da overclockujem il ne znam s ovim rezlutatom sam drugi na svetu.

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=44007

DryIce nisam probao, a nisi ni ti na S64. To sto pravis poredjenje sa venicima nema veze sa zivotom. Svaki venice bi sa boxom na burnu otisao u par. parcad na 1.934V moj S64 se nije ni zagrcnuo. Moja pretpostavka je da ne bismo daleko dogurali ni sa DI ako sam pogresio ok, evo ja sam za ako hoces da mi pozajmis DI sistem ja cu ga na keca montirati na mojeg S64 pa da vidimo mozda si ti a mozda sam ja u pravu. Ovako samo nagadjamo. Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno