Šta je novo?

Sampionski Sempron64 - 3165.5MHz - Skoro 100% OC, na -6C :D

Jedno pitanje pošto nisam baš iskusan u OC-u: da li ovoliki napon (1.8V) može da ošteti procesor (meni je sada 1.45V)?
 
kole89 je napisao(la):
Jedno pitanje pošto nisam baš iskusan u OC-u: da li ovoliki napon (1.8V) može da ošteti procesor (meni je sada 1.45V)?

Naravno da moze da osteti, ali kao sto rekoh ovaj rezultat je samo za slikanje, inace za svaki dan ga drzim na ~320 na 1.4V, verujem da je do 1.5V bezbedno sa box coolerom, a moze i vise ali mora se obezbediti bolje hladjenje od box-a.


Hvala svima na cestitkama... :smash:
 
Haha, 0.3mhz ispred drugoplasiranog, svaka cast :D

Inace, +15% napona je ja mislim skroz bezbedno i sa boxom...
 
Bravo Dekara majstore.
 
svaka cast. aj sad stavi neko bolje hladjenje pa povecaj svoju prednost u odnosu na drugoplasiranog :)
 
Kada vec imamo sampionskog Venice-a da imamo i sempron-a ;)[/QUOTE]

Ovo se odnosilo na mene :D
Cestitam na rezultatu, vrlo impresivno za Semprona 2800+ i box cooler, samo tako nastavi... :wave:
 
Dekara je napisao(la):
Naravno da moze da osteti, ali kao sto rekoh ovaj rezultat je samo za slikanje, inace za svaki dan ga drzim na ~320 na 1.4V, verujem da je do 1.5V bezbedno sa box coolerom, a moze i vise ali mora se obezbediti bolje hladjenje od box-a.
Hvala na odgovoru. Mene sada muči ovo kung-fu napajanje od "300W", ali pošto ga uskoro menjam, videću granicu mog semprona :D

Čestitke i od mene ;)
 
Moso je napisao(la):
Ovo se odnosilo na mene :D

Tako je, ne sumnjam da cete u nekoj narednoj sesiji prestici tih 36xxMHz. :smash:

@All
cheers
 
Svaka cast momci...
Jeste radili Pi - test sa overklokovanim sempronom? Cisto radi uporedjivanja sa Athlon 64 seriom.
 
Svaka cast za rezultat! Ako ti zatreba nesto kako bi postigao jos bolji score slobodno me kontaktiraj ;)
 
Dekara je napisao(la):
Naravno da moze da osteti, ali kao sto rekoh ovaj rezultat je samo za slikanje, inace za svaki dan ga drzim na ~320 na 1.4V, verujem da je do 1.5V bezbedno sa box coolerom, a moze i vise ali mora se obezbediti bolje hladjenje od box-a.


Hvala svima na cestitkama... :smash:

Price za malu decu, kako moze da ga osteti 1.8, moj se na 1.934V krckao i krckao i nista radi kao sat. Neverovatno sta je moguce izvuci iz box cooler-a i semprona64. Mislim da ce zimus limit biti pa negde oko ~3.2 sto je 100% OC sa box coolerom respect.
 
Poslednja izmena:
Dekara druze, pa ja sam tek sada video da si ti u stvari oborio svetski rekord za Sempron 2800+ procesore, cestitam jos jednom i registruj se na Extremu i postuj rezultat pa neka te ubace na tabelu svetskih rekorda jer za sada u njihovoj tabeli ne postoje rezultati svetskih rekorda za Semprone ali postoji za Celerone pa sto ne bi i za Semprone.
Poz.
 
Dekara je napisao(la):
Naravno da moze da osteti, ali kao sto rekoh ovaj rezultat je samo za slikanje, inace za svaki dan ga drzim na ~320 na 1.4V, verujem da je do 1.5V bezbedno sa box coolerom, a moze i vise ali mora se obezbediti bolje hladjenje od box-a.


Hvala svima na cestitkama... :smash:

Nego ne razumem nesto ako ploca moze 376 za slikanje za HTT sto ga drzis na 320? Nestabilan je za sve preko toga ili? Daj poigraj se jos malo sa tom plocom pa da vidim dal i da prelazim ako je plafon 320 za stabilan rad onda mi se i ne isplati da prelazim.
 
AUUUUUUUUUUUUUUUU CARE!!! Svaka cast. Sta li bi radio sa DryICE hladjenjem???
 
Svaka cast..cestitke i od mene
 
Bravo majstore! Mislim da bi neko vrhunsko napajanje dodalo jos malo poboljsanje, a za hladjenje ako imas vremena sigurno ima ljudi na benchu koji mogu da svrate sa nekom opremom da se zabelezi jos vise.
 
zokis je napisao(la):
AUUUUUUUUUUUUUUUU CARE!!! Svaka cast. Sta li bi radio sa DryICE hladjenjem???


Pa nista isto sto i sa boxom, mislim malo je nelogicno ali je tako u praxi, procesoru za slikanje nista ne smeta box, i dalje je temp dalekoooo od max dozvoljene, ja sam na box-u isti proc przio na [email protected] i nista, na boxu moze sigurno (za slikanje) do 2V, sve preko toga bi ga ubilo bilo ga hladio DICE-om ili boxom.

Ovde je jedino ogranicenje ploca, znaci za visi scor (stabilan rad) bi trebalo nju modovati, i pruziti joj bolje hladjenje SouthBridge-a.
 
Poslednja izmena:
Najpre hvala svima na cestitkama :smash:

Nisam rekao da ploca nije stabilna preko 320, nego da nije stabilna preko 320 na default-u.
Ploca je tek 2 dana kod mene tako da nisam stigao da isprobam sve varijante. Odradjen je SuperPi i CineBench2003 na 8x350 i rezultate imate u thread-ovima za SuperPi i CineBench2003 u OC sobi, druge testove nisam radio...

Napajanje je malo tanko za ovu kombinaciju, posto software(speedfan, smartguardian, bios) prijavljuju
~4.9V za +5V,
~11.8V za +12V, pada do 11.7 pri opterecenju i
~3.2V za +3.3V ali nisam proverio unimerom, nemam ga trenutno pri ruci.
Drzim ga trenutno na ~320 zato sto mi je i vise nego dovoljno.

Hladjenje, sve ovo radi(8x320) sa box coolerom i AS5 pastom i temperatura posle ~10 sati OCCT testa nije presla 40C a S&M long test je uspeo dodje do ~42C, cooler je mozda malo mlak na dodir, dok se southbridge dosta vise greje pa treba razmisliti o malo kvalitetnijem cooler-u za southbridge.
Cela masina se nalazi u JNC(built by China) kucistu, i za potrebe testa je samo skinuta stranica i uperen jedan ventilator :eyebrows: da hladi masinu :crash: .

Doci ce vremenom i bolje kuciste i hladjenje, a bogami i napajanje a taman ce dotle da zahladni napolju pa cemo videti.

I jos jedna stvar, posto ploca malo undervoltuje a max. za napon na proc. je 1.85V to je realno 1.8-1.81V.

Na koliko moze da se przi kingmax hardcore, naravno samo za potrebe testa?
:wave:
 
Poslednja izmena:
Dekara je napisao(la):
Najpre hvala svima na cestitkama :smash:

Nisam rekao da ploca nije stabilna preko 320, nego da nije stabilna preko 320 na default-u.
Ploca je tek 2 dana kod mene tako da nisam stigao da isprobam sve varijante. Odradjen je SuperPi i CineBench2003 na 8x350 i rezultate imate u thread-ovima za SuperPi i CineBench2003 u OC sobi, druge testove nisam radio...

Napajanje je malo tanko za ovu kombinaciju, posto software(speedfan, smartguardian, bios) prijavljuju
~4.9V za +5V,
~11.8V za +12V, pada do 11.7 pri opterecenju i
~3.2V za +3.3V ali nisam proverio unimerom, nemam ga trenutno pri ruci.
Drzim ga trenutno na ~320 zato sto mi je i vise nego dovoljno.

Hladjenje, sve ovo radi(8x320) sa box coolerom i AS5 pastom i temperatura posle ~10 sati OCCT testa nije presla 40C a S&M long test je uspeo dodje do ~42C, cooler je mozda malo mlak na dodir, dok se southbridge dosta vise greje pa treba razmisliti o malo kvalitetnijem cooler-u za southbridge.
Cela masina se nalazi u JNC(built by China) kucistu, i za potrebe testa je samo skinuta stranica i uperen jedan ventilator :eyebrows: da hladi masinu :crash: .

Doci ce vremenom i bolje kuciste i hladjenje, a bogami i napajanje a taman ce dotle da zahladni napolju pa cemo videti.

I jos jedna stvar, posto ploca malo undervoltuje a max. za napon na proc. je 1.85V to je realno 1.8-1.81V.

Na koliko moze da se przi kingmax hardcore, naravno samo za potrebe testa?
:wave:

Ok pogresno sam te razumeo, pa ajd uzecu i ja ovih dana 350 je vece od 340 :smoke:

Da li si stavljao AS5 na SouthBridge?

Na koliko V Kingmax? pa na max, kako drugacije? (ako mu je max 3.2) Ustvari kazi koje cipove ima Kingmax, koliko ja znam jedino su hynixi osetljivi na visok napon.
 
Kingmax ne bi trebalo prziti na preko 2.8V jer pri toj voltazi svaki moze da ostvari maximum! Oni koji su bili kod mene su radili na plafon 275 1T na 2.8V, nikakvo povecanje voltaze nije pomoglo ni jedan jedini Mhz, a probao sam do 3.2V...

Svaka cast za rezultat! ;)
 
Misko je napisao(la):
Da li si stavljao AS5 na SouthBridge?

Ne, samo na cpu, za sada ;)

Kingmax ima hynix D5 cipove na sebi i Ja sam ih przio na 3V za onaj SuperPi rezultat, a za svaki dan radi na 2.8V.

Ne znam da li ste primetili u CineBench2003-u rezultat mog semprona64 i Ji4tze-ovog venice-a na 2800MHz, prakticno isti rezultat ~66.6S, zanimljivo.
 
Dekara je napisao(la):
Ne, samo na cpu, za sada ;)

Kingmax ima hynix D5 cipove na sebi i Ja sam ih przio na 3V za onaj SuperPi rezultat, a za svaki dan radi na 2.8V.

Ne znam da li ste primetili u CineBench2003-u rezultat mog semprona64 i Ji4tze-ovog venice-a na 2800MHz, prakticno isti rezultat ~66.6S, zanimljivo.

Ako ima hynix cipove onda 2.9V eto radi sigurnosti (zbog overvolta) nista ne pomaze veca voltaza, a i osetljivi su. Na 3.5V ko zna sta bi im se desilo, a lupam OCZ ili G Skill prodaje neke kojima to preporucuje na samom sajtu :).

Sto se tice perfomansi bice jos da i Sempron brze radi :) (zbog veceg overclocka) govorim o proseku i box ladjenju ;).
 
Nazad
Vrh Dno