Šta je novo?

Silent Hill za PC

S-man

Slavan
Učlanjen(a)
29.08.2005
Poruke
473
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC CC 120 RGB
Matična ploča
MSI B450 TOMAHAWK MAX
RAM
32 GB DDR4 G.Skill
GPU
ASRock RX 6700 XT 12 GB
Storage
512 GB KINGSTON A2000 M.2, 1 TB Samsung Evo 870, 1 TB Samsung Evo 870, 512 GB Patriot P210S512G25, 480 GB Biostar SSD
Zvuk
Mercury 2.1, HyperX Cloud II
PSU
FSP HydroG Pro 1000W
Kućište
MS Black Widow
Monitor
AOC 24G2, Dell P2414H
Miš & tastatura
Genesis Xenon 800, Redragon Kumara
Ostale periferije
xbox gamepad
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nabavio sam Silent Hill za pc. Igra je konvertovana od Konami-a i sve normalno radi. Znaci igra se instalira kao i sve druge. Dosta je dobro. Grafika je u odnosu sa Play Stationa dosta isciscena i ubacena je opcija za snimanje pozicije u svakom trenutku. Presao sam bio sve Silent Hill-e sem jedinice, i jedinica je za sada jako dobra. Silent Hill 2 i 3 su odlicni, dok Silent Hill 4 i nije nesto. Jel jos ko igrao Silent Hill za PC? Kakvi su vam inace utisci ukupnom serijalu Silent Hill-a?
 
Upravo sam kupio Silent Hill 3 i jedva cekam da ja instaliram,batlaim zenu i pocnem da igram.
Utisci slede ubrzo.
 
Don't get me started. Silent Hill 1 i 2 su odlične igre, jedne od retkih koje su me baš oduševile i čvrsto držale od početka do kraja. Nastavke još nisam počeo da igram, čekam dok budem imao više vremena.
Izvrsna priča, u stilu Twin Peaks, ali u horor verziji. Jako puno simbolike u svemu, što ovu igru pretvara u pravo umetničko delo. Šteta samo što su igru radili japanci, pa je virtuelna gluma u njihovom stilu (pogledaj originalni japanski Ring i Dark Water pa će ti biti jasno šta hoću da kažem). Utisak kvare i nelogične zagonetke i itemi koji su tu više da bi se ispoštavala pravila horror survival žanra nego što su stvarno potrebni. Recimo u drugom delu moraš da upotrebiš otvarač za konzerve da bi otvorio konzervu u kojoj ćeš naći sijalicu?! Mislim stvarno...
Ali ukupno gledano, igra je zaista nešto posebno
 
Poslednja izmena:
Meni je SH4 bolji od trojke. Po meni ima bolju pricu.
 
Ja jedino SH4 nisam presao a necu ga ni preci,imam kuci DVD probao sam dva puta ali ne ide.Ocajna kamera,jos gore kontrole i frustrirajuci sistem borbe su uspeli da me odvrate od igre iako sam SH fan.Kec mi je ubedljivo najbolji.
 
Nabavio sam Silent Hill za pc. Igra je konvertovana od Konami-a i sve normalno radi. Znaci igra se instalira kao i sve druge. Dosta je dobro. Grafika je u odnosu sa Play Stationa dosta isciscena i ubacena je opcija za snimanje pozicije u svakom trenutku.
TOO MI KAZI!
Igrao sam SH1, SH2, SH4...najvise mi se SH2 svideo(jedno 6-7 puta sam ga prelazio)...mada sh1 i sh4 nisam presao...ali mi je drago sto su izbacili sh1 za PC :banana:
piramid me je istraumirao...peti put kad sam igrao sam resio da se izlecim:S:...to sam uradio u prvom hotelu, tamo kad se pojavi piramid iza resetaka...tu sam ga zagledao...i tamo kad se prvi put boris protiv njega sam ga posmatrao i video da nije tako opasan kao sto izgleda...


:wave:
 
Kao ljubitelj ovog serijala, da i ja kazem koju... :d

Drug iz igraonice mi je preporucio SH2 i rekao da cu imati totalno drugi pogled na svet igara kada je budem presao. Pritom me je upozorio da je prvih pola sata igra totalno smoran (istina) i da ni pod razno ne prekidam igranje. Posto sam presao igru, imao sam kez na faci narednih par meseci :d Igra je jednostavno majka za horor atmosferu i ja tako nesto nisam video jos od igranja Phantasmagorie 2. Nekako sam je zavrsio bas u trenutku kada je izlazio SH3, tako da sam se odmah nadovezao na pricu. Cak sam bio i primoran da kupim jacu graficku (sa pixel shaderima), da bih uopste mogao da je igram :) SH3 je po meni imao nesto slabiju pricu i na tom polju nije ostavio neki utisak, ali ga vadi mnogo bolja grafika, atmosfera i bolje kontrole (zajedno sa kamerom). Nikada necu zaboraviti vizuelne efekte u "alternativnoj" bolnici. Ma... pixel shaderi su majka :smoke: SH4 me nije toliko odusevio. Igra je ultra kratka, jos se sve lokacije prelaze po dva puta. Tu sam stigao do glavonje i nisam mogao da ga predjem, posto sam uleteo sa malo energije, a izabrao sam u startu najtezi nivo. Ali recimo nemam zivaca da ga igram opet kao sto sam prethodna dva dela presao po 3-4 puta. SH1 jos nisam probao, mada imam ovu PC verziju vec par meseci. Skoro sam nabasao na walkthrough za prvi deo u video formatu. Neki lik ga igrao na PS-u, to grebovao sa TV-a i okacio na net. Utisci kao i uvek... totalno bolesna igra!!! :D

Znaci igru preporucujem svima. Posle sat vremena igranja, svako moze da se navikne na malo neobicne kontrole i ludu kameru koja seta okolo...
 
patton mozes li molim te da posaljes link sa tim video walkthrough-om. Tnx!
 
S-man je napisao(la):
Nabavio sam Silent Hill za pc. Igra je konvertovana od Konami-a i sve normalno radi. Znaci igra se instalira kao i sve druge. Dosta je dobro. Grafika je u odnosu sa Play Stationa dosta isciscena i ubacena je opcija za snimanje pozicije u svakom trenutku. Presao sam bio sve Silent Hill-e sem jedinice, i jedinica je za sada jako dobra. Silent Hill 2 i 3 su odlicni, dok Silent Hill 4 i nije nesto. Jel jos ko igrao Silent Hill za PC? Kakvi su vam inace utisci ukupnom serijalu Silent Hill-a?

Silent Hill 1 (i slovima JEDAN) NEPOSTOJI za PC ! :trust:

Ako postoji zamolio bih vas da mi nadjete link na Internetu gdje moze da se naruchi... :wave:
 
Poslednja izmena:
A1200 je napisao(la):
Silent Hill 1 (i slovima JEDAN) NEPOSTOJI za PC ! :trust:

A sta je onda ovo sto mi uveliko igramo? :) Postoji naravno! Navodno Konami je zbudzio sve data fajlove iz PS verzije (sto se jasno vidi kada se instalira igra) i jednostavno portovao samo glavni kod igre. Pitam se samo sto to nisu uradili godinu dana posle izlaska igre za PS, nego smo morali da cekamo ovoliko dugo, da bi oni odradili posao za koji je potrebno nedelju dana. Bitno je da smo docekali... ,)
 
patton je napisao(la):
A sta je onda ovo sto mi uveliko igramo? :) Postoji naravno! Navodno Konami je zbudzio sve data fajlove iz PS verzije (sto se jasno vidi kada se instalira igra) i jednostavno portovao samo glavni kod igre. Pitam se samo sto to nisu uradili godinu dana posle izlaska igre za PS, nego smo morali da cekamo ovoliko dugo, da bi oni odradili posao za koji je potrebno nedelju dana. Bitno je da smo docekali... ,)

Pa jel to ZVANICHNO ? I kad je izashla ta PC verzija ?...nema bre nigdje na Internetu... ,)

Kao shto rekoh link molim za PC verziju koja moze da se KUPI. :)
Link ga ORIGINALU SLICI, ili bilo shta.... :crash:

PS Prije ce da bude da je neki pirat nabudzio ps emulator zajedno sa ps verzijom.

PS2 Kao dokaz dajem link svih ZVANICHNIH verzija Silent Hila na SVIM formatima:

http://felixmcli.org/silenthill.shtml#versions
http://z-o-g.org/gallery2/silenthill/shboxes
 
Poslednja izmena:
A1200 je napisao(la):
Pa jel to ZVANICHNO ? I kad je izashla ta PC verzija ?...nema bre nigdje na Internetu... ,)

Kao shto rekoh link molim za PC verziju koja moze da se KUPI. :)
Link ga ORIGINALU SLICI, ili bilo shta.... :crash:

PS Prije ce da bude da je neki pirat nabudzio ps emulator zajedno sa ps verzijom.

PS2 Kao dokaz dajem link svih ZVANICHNIH verzija Silent Hila na SVIM formatima:

http://felixmcli.org/silenthill.shtml#versions
http://z-o-g.org/gallery2/silenthill/shboxes

Idi na http://www.silentscape.tk/ i tamo ces videti, ima cak i neki patch da se skine.
 
A1200 je napisao(la):
E jesi mi dao link svaka ti chast...taj link ima veze sa Silent Hilom koliko ja sa Zimbabveom... :)

Pa Silentscape studio je konvertovao Silent Hill sa Play Stationa na PC, i www.silentscape.tk je njihov sajt. Silentscape studio je u nekoj saradnji sa Konami-m, zato i pise kad pocinje igra Konami Silentscape studio.
 
Poslednja izmena:
S-man je napisao(la):
Pa Silentscape studio je konvertovao Silent Hill sa Play Stationa na PC, i www.silentscape.tk je njihov sajt. Silentscape studio je u nekoj saradnji sa Konami-m, zato i pise kad pocinje igra Konami Silentscape studio.

Ovde *ebe lud glupog sigurno... :d

CHOVECHE jesili ti BIO na stranici www.silentscape.tk ???????
To je E-COMMERCE stranica NEMA VEZE SA IGRAMA A KAMOLI SA SILENT HILOM !!!

KAPISH ! :wall:

Elem, odgovor sam nashao sam:
-------------------------------------------------------------------------
Yes DJC is right. Basically what they did is illegal. They wrote their own config frontend for ePSXe and included the iso image of Silent Hill in the release. As far as i know, Silent Hill 1 was never released as freeware by Konami.

So i guess this is only worth something to those who want to play SH1 on PC without having to tinker with settings of ePSXe or to get illegal copy of SH1.

As far as seeding on bittorrent goes, yes it seems there are problems with sources... i got stuck at 99.9% and kicking me back to 99.6% whole day, saying hash check failed, but then it got finalized somehow. i'm seeding it for the others, but i won't be doing it for long, since this is pretty much useless to me.
--------------------------------------------------------------------------

http://forums.adventuregamers.com/printthread.php?t=2029

PS Ignorance is bliss... ;)
 
A1200 je napisao(la):
Ovde *ebe lud glupog sigurno... :d

CHOVECHE jesili ti BIO na stranici www.silentscape.tk ???????
To je E-COMMERCE stranica NEMA VEZE SA IGRAMA A KAMOLI SA SILENT HILOM !!!

KAPISH ! :wall:

Elem, odgovor sam nashao sam:
-------------------------------------------------------------------------
Yes DJC is right. Basically what they did is illegal. They wrote their own config frontend for ePSXe and included the iso image of Silent Hill in the release. As far as i know, Silent Hill 1 was never released as freeware by Konami.

So i guess this is only worth something to those who want to play SH1 on PC without having to tinker with settings of ePSXe or to get illegal copy of SH1.

As far as seeding on bittorrent goes, yes it seems there are problems with sources... i got stuck at 99.9% and kicking me back to 99.6% whole day, saying hash check failed, but then it got finalized somehow. i'm seeding it for the others, but i won't be doing it for long, since this is pretty much useless to me.
--------------------------------------------------------------------------

http://forums.adventuregamers.com/printthread.php?t=2029

PS Ignorance is bliss... ;)

Na stranici www.silentscape.tk pise sledece:

This site will remain closed for now. However, if you would like to contact me about a technical problem or question about Silent Hill 1 PC, then send me an email at [email protected] and I'll get back to you.

You can sign the guestbook by clicking here.




October 3, 2004



-Silent Hill v1.2.1 Patch Now Available-

The v1.2.1 patch is complete and is now available. Make sure you already have the game installed before installing this patch. You can download it by clicking below:



-Download v1.2.1 Patch-
[filesize: 32MB]



I've created the installer so that it can be used multiple ways. Like normal, it can be used as a patch to update an existing installation of Silent Hill. Or, you can use it to install the game from scratch, however, you must already have a legal ISO image of the original Playstation version of Silent Hill.



Changes in v1.2.1:
-Fixed bug with "Use External Configuration" option not working

Changes in v1.2:
-Ability to map custom controls
-All settings are now configured through the launcher
-Framerate Limiter On\Off function.
-Ability to specify the Max FPS (or use the auto setting)
-Added a new Silent Hill intro video to the launcher
-Game launcher now runs in full-screen mode
-New background music and graphics for launcher
-Enhanced user interface for launcher
-Readme can be read from within the game launcher

I think you will be quite pleased with the v1.2.1 patch. Download and try it out right away.




E sad da li su oni to uradili ilegalno to je njihova stvar, meni je bitno da je dobro odradjeno, da igram Silent Hill na PC-u! Dobro radi, grafika nije mutna ko sto izgleda na Play Stationu, isciscena je, ima opcija save game. Sasvim dosta da se uziva u odlicnoj igri!!!!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena:
ja imam spremne slike(slike grada) za attachment...ali nikako da proradi...
p.s. da li zna neko kad izlazi film?

:wave:
 
bilo bi ekstra da odrade remake prvog dela
 
Gde skinuti Silent Hill 2?
 
nigde,skini ps2 iso i čačni emulator,720p sa scanlines-ima i ne previše soft filtera i izgledaće kako treba i na 65 inča oledu.imaš widescreen hek ako ti smeta 4:3.jeste onaj komjuniti pec ispeglao dosta toga,ali prosto senke nisu još na tom nivou,a razloga nema da se ne igra kako su zapravo i dizajnirali igru,SH2 tako radi i na digitronu.
 
sh2.jpg
 
15 godina... Opasan si nekromanser.:d
 
Silent Hill 2: Enhanced Edition je verzija koja je ispeglala i poboljsala mnoge stvari, evo u poslednjem patchu su konacno dodate soft shadows:

 
^ ko ce ovo sve instalirati :)

@ppredrag ma nije, nego da ne otvaram temu :type:
 
nije uopšte teško,samo skidaš i kopiraš,jedino treba da se promeni singl kor afiniti na bilo šta sa defaulta da se izbegne stutter.moram da priznam da izgleda jaaaako zanimljivo,moram oet da podesim filtere na emulatoru pa izvučem definitivne zaključke,ali rekao bih da je ova verzija sad definitivna za displeje sa rezolucijom većom od 1440p.za 1080p je tu negde (to ću da poredim) a za 720p i 480p rekao bih da je emulator bolje rešenje,zbog filtera,mada treba reshade detaljno da se pročačka.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno