»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 63

Tema: Preporucite mi dobar unimer i gde ga mogu kupiti

Member Avatar korisnika Gadjan
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        1.482
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel E7200 & Thermaltake Silent Tower
        • MoBo: Asus P5QL-E
        • RAM: 3 GB DDR2
        • VGA: 8500 GT/HD 2400 Pro
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: 3x1 TB
        • OPT: NEC 3540A; Lite-On SHD-16P1S
        • SND: Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
        • INET: DSL
        • Ostalo: SkyStar HD2
      3. Pa ja nemam pojma... Meni treba da proverim ima li negde 5 ili 9 ili 12 volti... u utičnici koliko imam u selendri gde je očajna struja, zujalica mi najviše treba za testiranje kablova, merenje struje koliko vuku neki mali uređaji, lampe itd.
        Evo ga pretpostavljam taj sa crvenim žigom na koji misli, samo taj je više nego duplo skuplji

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_d...x?item=0540002

edit:

Evo našao sam par pa ću neki od ovih da kupim. Koji da izaberem ili je isti đavo?

http://www.baku.rs/index.php?route=p...product_id=415
        http://www.kupujemprodajem.com/Unime...7031-oglas.htm
        http://www.kupujemprodajem.com/DIGIT...4166-oglas.htm
        http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=17870
        Menjao Gadjan : 03.05.2017. u 15:01

Member Avatar korisnika bmibmc
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.559
        Ako mislis na WOMAX crveno napisano, to je WobyHaus robna marka. Ne verujem da je na to mislio.

Ja sam mislio na ovaj http://www.kupujemprodajem.com/DIGIT...4166-oglas.htm
        Ovaj iz Kelca ima lik u autodelovima i pipalice su dno.
        Ove ostalo nisam video...

Member Avatar korisnika Gadjan
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        1.482
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel E7200 & Thermaltake Silent Tower
        • MoBo: Asus P5QL-E
        • RAM: 3 GB DDR2
        • VGA: 8500 GT/HD 2400 Pro
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: 3x1 TB
        • OPT: NEC 3540A; Lite-On SHD-16P1S
        • SND: Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
        • Ostalo: SkyStar HD2
      7. Taj najjeftiniji ću i da uzmem, najbliže mi je. Pa ubuduće ako mi stvarno bude trebalo onda neki ozbiljniji. Hvala.

Neki stručnjaci su vezali ruter na napajanje od video nadzora (jer nema blizu štekera za adapter i to im je zgodno) koje je 12v a ruteru treba 9, jedan nam je već bio crkao možda je zbog toga... I ovaj često brljavi. Ali vezano je nekako čudno, i na napajanje i na signal kamere, možda stvarno razlika napona jeste 9 v nemam pojma moram da izmerim baš me zanima kakav je to budž.
        Menjao Gadjan : 03.05.2017. u 16:18

VIP member Avatar korisnika NShappy
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        2.618
      9. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K, hlađen nekim CoolerMaster tornjem sa ventilatorom i rebrima
        • MoBo: Asus P8 P67-M PRO
        • RAM: 2x4GB Kingmax
        • VGA: Radeon HD5670
        • MON: Samsung 971p
        • HDD: Samsung 850EVO, 120GB + Samsung F3 1TB
        • OPT: Neki Samsung
        • Case: Neki Chieftec
        • SND: Naim NAC-N 172 XS + NAP 155 XS, Neat Motive 2
        • LAP: Fujitsu Lifebook
        • TV: Sony KDL-43W805
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Konfekcija, uglavnom Logitech, Kinezi...
      10. Meni je kroz ruke verovatno prošlo najviše unimera od svih korisnika ovog foruma. Bilo ih je od 300din do 3000€, pa da kažem štogod.
        Bilo je na forumu još tema o unimerima gde mislim da sam pisao.

Kao prvo, uzmi unimer koji ima auto range. Auto range je mnogo teže spržiti, i lakše se očitavaju.

E sada, koliko vidim, njih nema za ispod 2-3kdin. Ovo je najjeftiniji koji vidim sada na brzinu: http://www.kupujemprodajem.com/Digit...s.htm#photoBig

Drugo pitanje, koji je dobar od tih jeftinih? Pa ko to bre zna?!? K'o da pitaš "koji miš od 350 din je najbolji". Niko to ozbiljno ne testira i ne poredi, niti gleda razlike između primeraka, niti serije "istog" modela (a kao "isti model" se iz godine u godinu rade po različitim garažama u Kini, i od različitih komponenata). Ti neki Mastech su bili dobri, ali vidim da i tu sada ima smeća i dobijaš mačku u džaku.

Mislim, za 600-700-800din, naravno da to može biti mačka u džaku, ali niko ti ne može reći koji od njih je baš ono prst u pekmezu. Neki rade korektno, neki baš i ne, neki brzo posle kupovine završe u kanti za đubre.

Meni je jedan skupi Fluke od 4 kupljena tada u paketu, odmah iz kutije bio neispravan (preklopnik u jednom položaju nije radio). Ali taj je odmah zamenjen novim od strane Fluke-a. Ostalih 15-ak Flukea rade bez greške. Čak i kada padnu sa 3-5 metra na beton.

Jedan skuplji no-name je radio korektno, dok nisam primetio da 10A područje greši preko 30%. Sva ostala merna područja su radila dobro. Onda smo u radnji gde je kupljen probali još dva ista, i svi su grešili na 10A području. Kaže prodavac, "ma prodali smo 20-ak, niko se nije žalio". Pa naravno, 10A područje ljudi koriste jako retko, većina nikada. A i tada, retko ko primeti tu grešku u merenju ako nema sa čime da poredi.

Bla.bla.bla... Kupi bilo koji, gledaj da ima zujalicu, pa koristi dok i ako radi. Ako ne, ili traži pare nazad, ili baci, i kupi drugi (drugačiji). Princip valjan za svu ostalu prejeftinu no-name kinesku lelektroniku.

Member Avatar korisnika bmibmc
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.559
        Mozda i ovaj video kao doprinos temi

Od istog coveka se isplati pogledati i ostale snimke (vezano i nevezano za unimere)

Ovo sto rece NShappy za serije/garaze je upravo ono sto i odbija ljude od ozbiljnog koriscenja kineza. Jednom serijom budes odusevljen, a onda onaj preduzetnik iz Kine promeni fabriku i uprska...

Member Avatar korisnika OA5599
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        692
        Citat Citiram korisnika: NShappy Pogledaj poruku
        Jedan skuplji no-name je radio korektno, dok nisam primetio da 10A područje greši preko 30%. Sva ostala merna područja su radila dobro. Onda smo u radnji gde je kupljen probali još dva ista, i svi su grešili na 10A području. Kaže prodavac, "ma prodali smo 20-ak, niko se nije žalio". Pa naravno, 10A područje ljudi koriste jako retko, većina nikada. A i tada, retko ko primeti tu grešku u merenju ako nema sa čime da poredi.
        Zato se merna oprema ispituje na tačnost merenja i mora da zadovolji klasu tačnosti koju proizvodjač deklariše. Takvi multimetri dolaze sa sertifikatom o ispitivanju koji obično važi 2 godine.
        Sve ostalo bez sertifikata može da bude u klasi tačnosti a i ne mora. Što bi ovi naši iz Zavoda za Mere i Dragocene metale okarakterisali kao Indikator a ne Merni uredjaj.

Fluke je dosta izvikan i skup kod nas, bolji su Keysight (ex Agilent) - em su jeftiniji, em su brži u update-u vrednosti na displeju, em imaju istu robusnost kao i Fluke.
        Fun fact: Multimetar je pravi naziv za uredjaj, a unimer je potekao od Iskrine oznake Unimer za multimetar pa se to odomaćilo kod nas, isto kao i Hilti za uradni čekić ili Flekserica za brusilicu.

Od kineskih nek uzme najjeftiniji i koji mu se svidi na oko, svi su shit ali njemu za njegovu namenu i ne treba bolji.

Member Avatar korisnika sam633
        Na forumu od
        Nov 2011
        Poruka
        3.496
        Citat Citiram korisnika: OA5599 Pogledaj poruku
        Fluke je dosta izvikan i skup kod nas, bolji su Keysight (ex Agilent) - em su jeftiniji, em su brži u update-u vrednosti na displeju, em imaju istu robusnost kao i Fluke.
        Tu je i Brymen.
        Igoritza:"Necu se ja vala ovde vise nikad registrovati."

Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        2.618
      15. Moja mašina
      16. Ok, brojni su kvalitetni proizvođači mutimetara. Chauvin Aronux, Megger, Gossen Metrawat, Metrix, ima jakih Japanskih brandova... Neki ih rade sami, nakima rade drugi ali rade to jako dobro. Itd...
        Tu možemo daleko da širimo priču. Koji od njih je najbolji, slična priča k'o Intel/AMD, Zvezda/Partizan i da ne nabrajam ostale dileme.

Ni jedan valjan nije jeftin. Fluke je skup kod nas, ali kada se nađe po normalnim eBay cenama, vrlo često je to "prst u pekmezu".

Što se kalibracije tiče, ona je više da se zadovolji zakonsko pravna forma o validnosti merenja. I jaaako jako podiže cenu instrumenta ako je zahtevamo odmah od proizvođača. Kada kalibracija uđe u priču, cene rastu geometrijskom progresijom, i startuju uglavnom sa 4-cifrenim iznosima, u € naravno.

Kada nemamo pravnih problema, kalibracija (praktično, samo provera tačnosti od strane Zavode za mere...), nije nam neohodna. Još nisam video da neki bolji instrument nije prošao kasniju kalibraciju. Fluke-i prolaze i posle 10-ak godina starosti. Kineski no-name nisu nikada ni nošeni na proveru, ne pričamo o njima. To jesu indikatori.

Od povoljnijih kod nas dostupnih brandova, za široku upotrebu, nešto se dojmim da je Sanwa sasvim ok za cene koštanja. Brand je japanski, naravno pravljeno u Kini, ali ovo što sam probao, radi sasvim dobro i dovoljno je robusno. Ovaj je 50-ak eur kod nas. Vrlo vrlo dobar za te pare.

Benning me je razočarao.

.
        .
        .

E, da spomenem vrhunski feature koji sam video samo na Gossen Metrawat-ima. Kako vrtite preolopnik za izbor merenja, otvori za ubadanje pipalica se otvaraju i zatvaraju, ne daju da pogrešno ubodete pipalice. I dalje, ne možete vrteti preklopnik ako su pipalice u neodgovarajućem priključku. Vrh!
        Menjao NShappy : 09.05.2017. u 14:05

Member Avatar korisnika a c a
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        5.242
      18. Moja mašina
        • CPU: Athlon II X4 620 Propus unlock@Deneb
        • MoBo: FOXCONN A88GMV
        • RAM: 2x4 GB DDR3 Kingston HyperX 1600 Mhz
        • VGA: ATI 4250
        • MON: Samsung 913V
        • HDD: WD5000AAKX, WD20EZRZ
        • OPT: Pioneer 108D, LiteOn iHAS122
        • Case: CM 690 II A & Antec TP Trio 550W (Seasonic)
        • SND: int. 7.1
        • LAP: Asus X501A
        • TV: Samsung 32F5000
        • Ostalo: Canon LBP-1120, HP Scanjet 3970, Canon A60
      19. Sanwa ima i kopija kod nas, ali lako ih je prepoznati, po ceni

Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        2.618
      21. Moja mašina
      22. Hm! Biće da je ova Sanwa što čačkam original, zaista je dobra, a ove što vidim cene kod nas su onda kopije?!?

Jesil' siguran u tvrdnju? Vidim 771 i kod Japanaca, na njhovim sajtovima, oko 6000jena, što dođe 50-ak €. Slično cenama kojekuda.
        A opet, ima ih i za skoro 180€.

Member Avatar korisnika a c a
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        5.242
      24. Moja mašina
        • CPU: Athlon II X4 620 Propus unlock@Deneb
        • MoBo: FOXCONN A88GMV
        • RAM: 2x4 GB DDR3 Kingston HyperX 1600 Mhz
        • VGA: ATI 4250
        • MON: Samsung 913V
        • HDD: WD5000AAKX, WD20EZRZ
        • OPT: Pioneer 108D, LiteOn iHAS122
        • Case: CM 690 II A & Antec TP Trio 550W (Seasonic)
        • SND: int. 7.1
        • LAP: Asus X501A
        • TV: Samsung 32F5000
        • Ostalo: Canon LBP-1120, HP Scanjet 3970, Canon A60
      25. Imao sam tu kopiju, veruj mi, plaćena je neke smešne pare, zaboravio sam.

Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        2.618
      27. Moja mašina
      28. A koliko košta ta kopija? Mislim na 771. Ovi kod nas su 50-60eur (ne znam šta su). Vidim isti model na Japanskim sajtovima, 60-80$.
        Ovaj što sam malo koristio, stigao je u paketu sa nekom drugom opremom, ne znam mu cenu.

Ima Sanwa i one kompakt džepne modele za male pare, što se poklanjaju inžinjerima na prezentacijama skuplje opreme. Ne mislim na njih.

Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        2.618
      30. Moja mašina
      31. Imam u blizini radnju gde ima izloženo nekoliko Sanwa multimetara. Bio da pogledam, i rekao bih da su sasvim dobri i da nisu spomenute kopije. 771 je ponajbolje uopšte što sam video među instrumentima, a da je ispod 100€. Košta oko 50-ak € kod nas.

772 je isto to, ali true RMS, ako nekome i to treba. Uz cenu od 90-ak eur.

Ima i 770, ko ne treba da meri struje veće od 400mA. On je 35eur. Možda ponajbolje za sve osim energetičara.

Sanwa kao proizvođač spominje da postoje kopije, ali se to vidi iz aviona. Drastično su lošije urađene, i kopiraju ih ih samo po osnovnom dizajnu a ne i po funkcijama. K'o i Fluke kopije. Vidiš da je fake kad' ga gledaš sa terase. Praktično, samo jedan analogni model je urađen da se fake ne prepoznaje baš odmah. Tako da bih rekao da je ovo kod nas, u poznatijim radnjama što se bave elektronikom, original.
        Menjao NShappy : 16.05.2017. u 14:03

Member Avatar korisnika hedgehog
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        655
      33. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 4300 Black Edition + NH-C12P SE14
        • MoBo: ASRock 970 Pro3 R2.0
        • RAM: Exceleram Rippler 2x4GB 1600MHz CL9
        • VGA: XFX Radeon HD 5750 512Mb GDDR5
        • MON: Dell P2417H
        • HDD: 500GB WD Caviar Blue
        • OPT: Optiarc DVD-RW
        • Case: Cooler Master Elite 334 Black + Corsair VX 450W
        • SND: nista spec.
      34. Trebao bi mi neki multimetar za merenje napona akumulatora, nekih malih baterija, otpora kod grejaca i slicno, uglavnom nista bas profi. Da li bi tu radio posao neki kinez za 500 ili vise dindzi, ili da da uzmem pomenuti Sanwa 770? Nekako mi mnogo para za tako nesto, a i nema je bas za manje od 40e. Dakle to bi bila neka preciznost od 0.1V...
        Svako bira kako živi, ili nosiš Note 7........................... ili ideš u školu.

Member
        Na forumu od
        Oct 2016
        Poruka
        306
        Ovaj je grozan meni polideo kroz 3meseca poceo da pokazuje umesto 1.5v 3i nesto na 12v 17 poludeo totalno za mlao da bacim adapter za laptop zbog njega
        http://www.kupujemprodajem.com/UNIME...1183-oglas.htm

Trenutno imam ovaj radi mi vec godinu dana bez problema + ima ono pistalo da testiras da li je zica cela
        http://www.kupujemprodajem.com/UNIME...ilter_id=24745

ja iskreno ne bi bacao 100e na profi opremu , sem ako mi bas ne treba ili ako nisam pun $$$$$$$$
        Menjao poopBot : 21.05.2017. u 13:50

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •