Šta je novo?

Dual chanel RAM + koji RAM?...

Shobe

Slavan
Učlanjen(a)
16.09.2005
Poruke
871
Poena
330
Zelim da kupim dva modula od po 256MB da ih postavim u dual chanel mod, ali me zanima sledece: da li se u ovaj mod mogu staviti samo memorije sa naznakom "2x256MB...in pair" ili je moguce staviti dva pojedinacno kupljena (ista) modula? Ja sam cuo da moze i ova druga varijanta, ali da nije 100% sigurno da ce i raditi u dual rezimu..Da li je, ako ih kupim "in pair" , veca verovatnoca da ce raditi u doticnom rezimu?

Ovo pitam jer se dvoumim oko (za sada dve opcije):

1. Transcend
TS512MDDR400K DDRAM 2x 256MB KIT (In Pair) Dual Channel PC-400
2. Samsung
DD256-3200SA DDRAM 256MB 184pin PC-400 x2

s tim sto bi me eventualno ova druga varijanta izasla 16 evra manje ...

Sta znaci ona oznaka KIT?
Imate neke bolje predloge?

Hvala...
 
Ako ti pare nisu problem TRANSCEND je topla preporuka.
 
Kad se prodaju uparene to bi trebalo da znaci da su testirane za rad u DC mada ni to nije 100% garancija. Na kraju se sve svede na srecu. Kupovanje pojedinacno nemora biti lose ali bi valjalo da su bar od istog proizvodjaca. Kod mene su u racunaru 256+256 naspram jedne 512 i to radi u DC. I sto je jos ludje sve su NCP i setovanje je na 2-3-3-5 i sljaka samo tako.
 
Ok, hvala, zanima me jos jedna stvar...
Trenutno imam u masini Samsung 256 MB PC400 ram.Da li bi ako, recimo, stavim dva modula u dual rezim, mogao da iskorisitm i ovu "staru" memoriju (naravno ako se odlucim sa Samsung), pa tako dobijem na kvantitetu, ili to moze dovesti (nekako) do loseg kvaliteta i predstavlja rizik?

Drug mi je rekao da nije lako naci pravi (identican) "par" (starom) memorijskom modulu posle duzeg vremena (godinu dana), tako da mi je preporucio da kupim dva nova, i izbacim stari.Sve i da to ucinim, ja bih voleo sa iskoristim nekako i stari (ako je moguce).Prvo sam mislio da kupim samo jedan nov Samsungov (onaj koji sam naveo) pa da ga sparim sa ovim starim, ali nisam siguran da li su oni potpuno isti..(Jesu li?)
 
Poslednja izmena:
kada kupujes dual kit one moraju da rade u dc. u suprotnom vrati memoriju i trazi drugi kit jer to proizvodjac garantuje i tretira se isto kao da si dobio i neispravnu memoriju.

a sto se tice razlicitih modula tu nemas garancije. meni evo rade u dc dva modula od potpuno drugacijih proizvodjaca, drugacije brzine... tako da moze a i ne mora da radi.
 
E, hvala, sad je mnogo jasnije!

p.s. Dok si ti pisao, ja izmenio malko poruku, a da li bih mogao da ubacim i staru memoriju? (vidi prosli post)
 
Poslednja izmena:
Pomalo je lutrija da li ce moduli razlicitih proizvodjaca/brzina/kapaciteta raditi u DC. Meni recimo ova kombinacija radi u DC:

256 MB Kingston DDR333
256 MB Corsair DDR400
512 MB Kingston DDR333

Ova 3 modula zajedno rade u DualChannel na 400Mhz @ 2.5-3-3-11 @ 2.65Vddr.

A probao sam i ovu kombinaciju:

256 MB Kingston DDR333
256 MB Corsair DDR400
512 MB TwinMOS DDR400 (CH-5)

I ova kombinacija radi u DualChannel na 400Mhz @ 2.5-3-3-11 @ 2.65Vddr. :banana:


:wave:
 
Da dodam i ja da kod mene radi Kingston PC3200 256mb u DC sa NCP PC2700 ... tako da ne razumem zasto bi to bila lutrija... ;) Izgleda da kod vecine radi... U pitanju je NF7-S
 
Pa, ne slaze se svakome memorija dobro sa maticom plocom - pogledati ovaj thread.

Ako si baksuz, onda nece da radi kako treba (ko je pomenuo Marfijev zakon?).

A i da kazem jedno moje iskustvo: dodjem kod druga da mu istestiram jedan modul memorije 256MB DDR400, kog je htio da stavi pored postojecih 512mb Kinston DDR333.

Stavim novu memoriju (zapravo nije bila nova nego je dobio na probu na nekoliko dana) - pokrenem GoldMemory test... kad greske na sve strane!

Nakon labavljenja tajminga u BIOS-u (tih 256 MB je DDR400, a trebala je da radi na 333mhz - dakle underclockovana), pokrenem GM test - i opet nece.

Vratim sve na staro u BIOS-u (2-2-2-5 @ 333mhz), maknem modul od 512mb, ostavim samo modul od 256mb, pustim GM test... kad memorija ga prodje!?

Sada micem tih 256mb, stavljam 512mb, pokrecem GM test... memorija prolazi test!?

Stavljam obije memorije zajedno (u biosu nista ne diram), GM prijavljuje greske!

Memorije su htjele da rade na identicnim podesavanjima biosa, ali samo pojedinacno - zajedno ni da cuju.

Ploca je Gigabyte sa KT400 chipsetom (SingleChannel chipset).

My 5 cents.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Ljudi treba mi pomoc ne mogu naci nigde RAM koji posedujem KHX1600C10D3B1/8G e sada posto ove memorije nema vise u ponudi uzeo bih neki koji bih mogao da uparim sa istim i napravim quad channel posto trenutno imam 2x8 GB uzeo bih jos 2X8 ali sa istim latecijama kako bih u biosu obe memorije postavio na @1600 koji su vase preporuke da li bi to moglo da se upari sa Kingston
HyperX Fury 8GB HX318LC11FB/8 malo je bolja memorija po specifikacijama ? Hvala
 
Poslednja izmena:
prvo ako je ploca iz potpisa nema nista od quad channel-a,dual je maks.drugo sve je to nebitno,kupi prve najjeftinije 2x8gb i uzivaj.tajminzi ce biti po taktovima najsporije,sve i da ne bude radilo samo po sebi mozes rucno da uneses i voila.
 
Hvala, uspeo sam naci polovne i ako su skuplje od novih fury uzeo sam ih kako bih upario sve kako treba :-D
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    120.8 KB · Pregleda: 53
Stap me je izasao 4400 dinara mislim da je to ok?
 
Nazad
Vrh Dno