Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

A na koliko dugo si dobio garanciju u Logic shop-u? Evo da pitam po peti put :D I jel vazi na ceo telefon(nema izuzetaka na display, tastaturu, dzojstik....)?
 
Tamo je 6 meseci na sve, verovatno sem na displej jer po svim prodavcima displej moze da se pokvari samo fizicki.
 
ovo mi je druga N73 prvu sam kupio u Mobisu (generalni zastupnik Nokie) ekran-maska mi je napukla sama od sebe posle par dana korištenja - mislite li da je važila garancija hahaha jeste šipak !!!

kupio sam drugu masku (prednju) platio 2.000 dinara u njihovom servisu a da pri tom ni račun nisam dobio , da da dobro ste videli - u Mobisu nisam fiskalni niti bilo kakav račun dobio , jer kasa nije bila u redu , pa su mi tražili adresu na koju će mi poslati račun hahaha ... mislite li da su poslali ...jesu šipak
 
Pa garancija se ne odnosi na fizička oštećenja plastike, ili bilo čega. A plastiku možeš samo fizički da oštetiš. Mnoge radnje ne daju garanciju na displej, ali to je živa glupost, jer po tom principu ni monitori ne bi trebali da imaju garanciju veću od 10 dana.

Bilo bi lepo da se sazna ko kakvu garanciju daje.
 
alo ljudi, ako vec trazite korektnost, onda nemojte da furate fazon 'hocu malu cenu, bas me briga za fiskalni'. ko god da ne daje fiskalni racun znaci da brljavi, a ko brljavi oko fiskalizacije, sigurno brljavi i na jos nekom polju! dajte uozbiljite se, kupujte tamo gde daju i fiskalne racune, pa se onda oslanjajte na zakon. jos nesto: u nekim postovima sam citao o tome koliko telefon sme da se zadrzi na servisu, bla bla... nakon kupovine, kako kaze zakon, moraju da se postuju pravila iz garancije. dakle, ukoliko prodavac napise da na robu moze da zadrzi 5 godina, onda je to pet godina. ukoliko ne postoji garancija, drzava namece garanciju od 6 meseci i tada uredjaj moze da se zadrzi najvise 15 dana na servisu (plus uvodnih 8 dana za ustanovljenje problema). ukoliko se neko ne slaze, nazovite trzisnu inspekciju, to ce vam reci;)

e da, najgora prodavnica na svetu, MARVEL! tu je negde i Mobilland, logic trade izgleda fino ali ni u ludilu ne daju garanciju...

imam lepa iskustva sa Magic Line-om koji daje garanciju od godinu dana, i fenomenalno su ljubazni i korektni. a da, kod njih sam kupio E60 koja je bila u full pakovanju sa sve Nokiinom originalnom kutijom i brdom Nokiinih knjizica i uputstava na hiljadu jezika...
 
Poslednja izmena:
greska u prethodnom postu, dakle logic trade daje garanciju, ali ne daje fiskalni racun!
 
Mogu da se slozim sa tobom u vezi radnje Magic Line
Kupio sam 2 telefona (6630,6233) oba funkcionisu besprekorno.6630 je skidan sa tim-a,6233 nema oznake mreze...Garancija godinu dana,nikad iskoriscena :d (sto je najbitnije)
Radnja koja takodje zasluzuje pohvale je vec pominjani Mobilwood.Doduse nisam kupio nista kod njih,ali jesu neki moji prijatelji,do danasnjeg dana bez zalbi.
(ako ovo cita neko iz ove 2 radnje + Logic Trade-a,ocu' pare za reklamu :p )
 
ovo mi je druga N73 prvu sam kupio u Mobisu (generalni zastupnik Nokie) ekran-maska mi je napukla sama od sebe posle par dana korištenja - mislite li da je važila garancija hahaha jeste šipak !!!

kupio sam drugu masku (prednju) platio 2.000 dinara u njihovom servisu a da pri tom ni račun nisam dobio , da da dobro ste videli - u Mobisu nisam fiskalni niti bilo kakav račun dobio , jer kasa nije bila u redu , pa su mi tražili adresu na koju će mi poslati račun hahaha ... mislite li da su poslali ...jesu šipak

Zasto nisi trazio racun? Te fore, ne radi nam kasa, pao nam sistem... To su sve prevaranti i goli lopovi!!!!!!!!!!! Proslo leto ja na Banovom Brdu kupim klima uredjaj u onom city trznom centru. Necu da imenujem firmu. Placanje je islo preko profakture. Sve sam uredno platio, podigao uredjaj, sve ok. I sada, rekli su da ce mi fakturu poslati postom za 5-7 dana. U svakom slucaju prodje 10 dana, nema fakture. Prodje 20 dana nema fakture?! Ja lepo njih nazovem objasnim sta je i u cemu je stvar. Opet oni kazu poslacemo vam za par dana. Prodje 2 nedelje, nema fakture. Ja hi nazovem opet, kazu dodju sutra, napisacemo fakturu. Ja rekao, ajde docicu, necu da pravim problem. Dolazim ja sutradan. Bio tu gazda. Mrtav ladan kaze da mi je postao fakturu pre 20 dana?!
Ja ga kulturno pitam, zasto mi nije stigla. On poceo neku pricu...ja ni sekunde nisam cekao, sam sam se okrenuo i rekao saljem inspekciju ovog momenta!!!:-devil-: Istrcava on iz trznog centra, cekaj stani brate, razumes,sredicemo (prica samnom kao da se znamo sa pijace). Elem..., ispisao covek meni fakturu, ljutito,sve onako pricajuci mi smo postena kuca, mi za nase musterije sve radimo, pitaj koga hoces za nas, nismo nikome duzni.... Ja ga slusam i gledam. Imao je tonu zlata na sebi (kao lik iz ranih 90-ih). Samo sam mu rekao na izlazu da su zreli za inspekciju, zalupio vrata i zavrsio. Sto je najgore, svakom drugom kupcu se to desava. Poenta je da moras biti spreman na sve, da ocekuje sve i svasta! Lopovska drzava i kraj price. Navikli svi da rade na prevaru!
 
Ljudi ovo je mozda delimicno vezano za temu, trazim memory stick kartice po gradu i nadjem ovo na pcberzi: http://www.pcberza.co.yu/komponente/detail.php?id=6655

Jel probao neko mozda te memory stick pro duo kartice od 2 gb za 50 evra, tj da li je uzimao u ovom PC foto.bizu?

Ipak mi je nesto to mnogo jeftino...
 
Heh ... ja sam ga zvao ...

Kartica dolazi u plastičnom poluotvorenom pakovanju, sa gomilom nekih kineskih slova i nemuštim hologramom ... uz karticu ne ide i "dodatak" za klasičan Memory Stick, već ga baja prodaje posebno ... na "dodatku" piše Memory Stick Adaptor, a sama štampa deluje prilično domaće ...

Nisam pazario, mislim da je definitivno divljak ... za 3490 sam u PLATOu pazario Transcend sa sve Adaptorom i mislim da sam napravio dobar posao ...
 
Koliki transcend?
 
Eto ... to zaboravih da napomenem ... 1 GB. Kod njega je to sa sve adaptorom bilo 40 EUR. 600+ fotki od 3.2 Mpix staje na to ... meni dosta ...
 
Uzecu i ja Transcend. El toro hvala na infou pretpostavio sam da su prevaranti neki teski...
 
Nisam siguran da li je istina ali izgleda u MobilHouse, daju telefone na 12 mesecnih rata..kako sam los sa parama, planiram da pazarim samsung-ov E760 model za 160 evra(dakle na 12 rata),sto predstavlja neku srednju cenu za ovaj telefon.
E sada, pitanja:p
1. da li neko ima iskustva(losa/dobra) u vezi ove radnje?
2. da li se daju Full(orginal) pakovanje(ili ako ne daju oni gde bih mogao da nadjem tako nesto)?
3. da li neko koristi ovaj telefon i kakav je u praksi?

HVALA UNAPRED:)
 
A šta znači na rate? Na karticu? Čekove? Dolaze ti na gajbu jednom mesečno?

Realno, ovo su "divljaci" kao i mnogi drugi, takodaaa ... ludo me zanima koja kombinacija je u igri ... aj' javi o čem' se radi ...
 
Uzeo sam SE k750i pre par dana u mobil comercu u Balkanskoj.
Iako izgleda kao divljina teska prodavnica (pola menjacnica, pola prodavnica), otisao sam kod njih jer je puno mojh poznanika uzelo tamo telefon i niko se nije zalio. Valjda cu i ja da budem jedan od njih. Inace tel nije skidan sa mreze, dosao je u unisex SE kutiji :) sa punjacem, sluskama i mem karticom. Detaljno sam ga pregledao i deluje mi kao nov, ali to se nikad ne zna. Ima 15 meseci garancije koja vazi da citiram prodavca: ,,Za sve sto ja sam ne zaserem". Nadam se da necu isprobavati sta ja to mogu da zaserem..
 
Ljudi ovo je mozda delimicno vezano za temu, trazim memory stick kartice po gradu i nadjem ovo na pcberzi: http://www.pcberza.co.yu/komponente/detail.php?id=6655

Jel probao neko mozda te memory stick pro duo kartice od 2 gb za 50 evra, tj da li je uzimao u ovom PC foto.bizu?

Ipak mi je nesto to mnogo jeftino...

Zasto su ove kartice ovako skupe kod nas??? Ja nadjoh na ebay za manje od 3000 dinara sa sve postarinom od 4GB memory stick duo pro... novo, sa adapterom i garancijom...
 
Vidim preko pretrage da vecina hvali Logic Shop, evo ja ih zvao danas oko 17, pitam jel imate na lageru w710, kako da ne naravno, jel sve od opreme ide, da da naravno, ja se iscimam, dodjem tamo oko 18, pitam za telefon, kazu nemamo, ja rekoh, cekaj pa zvao sam telefonom pre sat vremena, pa da ali nemamo, trebalo je da dobijemo ali nema, jos je nesto nastavio da prica ali sam ga prekinuo i izasao napolje, dakle ono je krs od prodavnice, a ovakvo ponasanje prema kupcima mi nikad nece biti jasno, moje totalna anti-preporuka za njih, dzaba sto su jeftini, ja tamo vise ne ulazim nikad u zivotu...
 
Meni su u prodavnici Marvel u Kneza Milosa 6 hteli da biju jer sam im rekao da cu zvati trzisnu inspekciju jer ne zele da mi zamene pokvaren telefon u garantnom roku. Radnja je takodje u fazonu telefona nema nigde, sve ispod tezge ...
I od raznih ljudi sam kasnije cuo sve najgore za ovaj olos.

Radnja Mobilnesta, u Balkanskoj 35, ima ulaz spolja, telefoni u nekim bednim kartonskim pakovanjima, nema extra opreme ni uputstva uz njih.
Ono sto je ostavilo extra los utisak je garancija kazu 12 meseci a kada pogledate garantni list (koji nema ni pecat, samo neki odstampan papir) vidite da je 3 meseca na hardwer i 12 na softwer. Srecom jeftina nokia6030 koju sam uzeo tamo se nije kvarila.

Zaista mi nije jasno sto svako ko otvori ma bila to samo trafika mora da ima fiskalnu kasu i da izdaje racune a radnje za telefone nicu svud po centru i sve je divlje bez ikakve kontrole. Uvozi se roba sumnjivog porekla, prodaje jos sumnjivija, nista originalno.
Kod nas je zaista najpametnije uzeti telefon uz ugovor i nemati posla sa ovakvim (pre)prodavcima i serviserima.
 
Ajde malo da dignemo temu iz mrtvih.

Negativni poeni idu za firmu MarvelDuo, koja se nalazi u 29. novembra 22.

Juce sam sa drugom isao da kupi m600i. Kada smo zvali i pitali da li sluske idu uz telefon, prodavac je rekao da ima jos dva komada. Medjutim, kada smo dosli u radnju, ispostavilo se da uz telefon idu slusalice ali - od Nokie n95 :D
Nakon toga je pokusao da uvali handsfree umesto sluski uz pricu kako sluske i USB kabl ne idu u standardnom pakovanju ovog telefona (da da kako da ne) a vrhunac je bio kada je lupio da negde u Nemackoj taj telefon sada kosta 700e :D i kako on, jadan, imao samo 13 EUR zarade na isotm. Da nije tuzno bilo bi smesno.

Naravno, posto se prodavac ponasao kao tipican brdjanin i seljacina, telefon nismo kupili. Stoga, MarvelDuo - za zaobilazenje jer ocito ne znaju ni sta prodaju a i nisu bas najljubazniji u svojim nastupima :)
 
Poslednja izmena:
jer to onaj kiosk-radnja ispod kod pancevackog mosta ...

bolje od ove scene ni ne izgledaju, ako su oni .. a ulica se inace i ne zove tako
 
jer to onaj kiosk-radnja ispod kod pancevackog mosta ...

bolje od ove scene ni ne izgledaju, ako su oni .. a ulica se inace i ne zove tako

Bez obzira kako se sad zove ulica, a zove se Bulevar despota Stefana, broj 22 u toj ulici moze da bude samo na pocetku iste dok je most na samom kraju. Ulica, odnosno sada bulevar, zavrsava se ispod zgrade policije.
 
Evo sta mi se danas dogodilo:

Zovem firmu Orange u Balkanskoj, misleci Orange hmmm. to je strani operater mozda imaju neke veze s njima...(?), i naravno pripremim spisak pitanja koja zelim da postavim prodavcu za telefon koji nameravam vec danas da kupim:

zvoni...
prodavac: da!?
ja: koliko kosta sony ericsson X model?
prodavac: 200 evra
ja: koliko je to u dinarima?
prodavac: 16 i po hiljada
ja: sta sve ide uz njega?
prodavac: sve!
ja: slusalice, usb kabl, drajveri?
prodavac: da, da, sve!
ja: jel se slusalice za njega prodaju posebno i koliko kostaju?
prodavac: ne. a jel imate jos neko pitanje posto smo u poslu?
ja: imam - koje je boje telefon?
prodavac: izvinite u guzvi smo!
ja: planiram da kupim telefon i zelim da se raspitam u vezi njega
prodavac: dodjite kod nas pa cemo da se ispricamo
ja: nemam vremena da dolazim, zaposlen sam, trebaju mi informacije preko telefona
prodavac: e pa zao mi je al u guzvi smo! (drsko)
ja: sad znam gde necu kupiti telefon

kraj razgovora
 
Evo sta mi se danas dogodilo:

Zovem firmu Orange u Balkanskoj, misleci Orange hmmm. to je strani operater mozda imaju neke veze s njima...(?), i naravno pripremim spisak pitanja koja zelim da postavim prodavcu za telefon koji nameravam vec danas da kupim:

zvoni...
prodavac: da!?
ja: koliko kosta sony ericsson X model?
prodavac: 200 evra
ja: koliko je to u dinarima?
prodavac: 16 i po hiljada
ja: sta sve ide uz njega?
prodavac: sve!
ja: slusalice, usb kabl, drajveri?
prodavac: da, da, sve!
ja: jel se slusalice za njega prodaju posebno i koliko kostaju?
prodavac: ne. a jel imate jos neko pitanje posto smo u poslu?
ja: imam - koje je boje telefon?
prodavac: izvinite u guzvi smo!
ja: planiram da kupim telefon i zelim da se raspitam u vezi njega
prodavac: dodjite kod nas pa cemo da se ispricamo
ja: nemam vremena da dolazim, zaposlen sam, trebaju mi informacije preko telefona
prodavac: e pa zao mi je al u guzvi smo! (drsko)
ja: sad znam gde necu kupiti telefon

kraj razgovora

Da je mene neko pitao "koje je boje telefon" posle svih odgovora i ja bih mu rekao da dođe i pogleda (loš sam sa ljudima pa to ti je).
 
znam, ali ni ja to nisam pitao dok mi se nije desilo da jednom zovem firmu i dogovorim se da dodjem po telefon, i tek onda kad se iscimam sat vremena do njih oni mi kazu da imaju samo beli model tog telefona koji ni nasta ne lici... i koji nisam ni hteo da kupim.

poenta mog iskustva je da ako neko ne moze da odvoji minut-dva za 200 evra koje treba da dobije i bude ljubazan onda o cemu dalje da diskutujemo?
 
@ jaksaM

U potpunosti se slazem. Neki normalan odgovor tog prodavca mi mozda bio "Izvinite ali smo zaista u velikoj guzvi, da li bi Vam bio problem da pozovete za 10-ak (recimo) minuta pa cemo Vam reci sve sta Vas zanima" , a ne na takav drzak nacin. Sad i ja znam gde necu kupiti mobilni .
 
Pre neko vece sam sa drugaricom kupovao telefon, i u 19:30 zovemo orange i pitamo da li imaju d900i. Prodavacica kaze imaju. Ja rekoh do koliko radite, da li mogu da dodjem odmah (posto sam vec bio u gradu na 5 min od balkanske). Ona kaze sada zatvaramo, ali ako mozete da dodjete za 5 min sacekacu (jedva i drsko). Odemo, ona vec zakljucala radnju ali nas je pustila. Par pitanja koje sam pitao bila je neljubazna, telefon dolazi u klasicnoj mobile phones kutiji, ali je bilo sve od opreme. Placeno u dinarima (po nekom suludom kursu), tako da da je placano u evrima ustedelo bi se nekih 10e sigurno (pa preporuka da ponesete evre ako idete tamo). Sve u svemu ponovo ne bih otisao tamo, ali ovaj put je moralo jer d900i to vece nije bio ni u jednoj drugoj radnji sa mobilnog sveta, a bilo je hitno
 
Ja u subotu u Logic, tamo gužva ko red u Maxiju. Simpa čikica, simpa devojčice, samo gledajte dobro da li vam sve spakuju, jer je atmosfera stvorena da prodavac prolupa u onom malom prostoru sa onolikim prometom.

Kurs dinar ili evro, vrlo su fer.

Gomilu telefona sam kupio tamo i uvek je bilo OK. Nije bilo reklamacija, tako da nemam šta da kažem u tom smeru, ali verujem da bih se izborio na ovaj ili onaj način za svoja prava. Uostalom, ne možete ni očekivati iste uslove u radnji u kojoj plaćate 175€ telefon koji na Amazon.co.uk košta 270 funti.
 
E da, to se isto meni desilo bas u Logicu pre oko 2 nedelje, kupovao sam sestri tel.

jesam se nacekao, i uprkos tome sto radnja izgleda ko spajz i pomenuti cikica donosi telefon "odozgo", nije bilo nikakvih problema i koliko mi sestra kaze fontele radi ko "zmaj"...

drago mi je da sam cuo jos jedno pozitivno iskustvo o Logic-u.
 
1. Ako planirate da telefon kupite u kragujevcu NEPLANIRAJTE!!! bolje doplatite kartu 500din do BG-a jer su telefoni jeftiniji u proseku jedno 20e, a uglavnom su bez garancije i pratece opreme.koliko se ja razumem u matematiku uz crvenu pride mogu jos i videti sta se desava tamo negde u srbiji kad vec nemogu iz zemje. . . odlutah od teme. posto zivim u malom gradu imam srece da licno poznajem par servisera(bivsih_sadasnjih) svi se drze mahom iste price telefon jedna cena+prateca oprema i jos me ubedjuje da je uvezen iz Britanije(ima logo Vodaphone-a ispod tastature) :wall:>srvis Panter cini mi se<
2. snimio sam jedan fin telefon SIEMENS SXG75 zove se pa ako neko zna gde moze da se zavrsi:cigar: sta cu kad se lozim na siemens a i pouzdano znam da nije mnogo skup:banana:
 
Nazad
Vrh Dno