Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

Paaa ... nisi još video sve što će SE da ponudi ... ;)

BTW, da još jednom napomenem - SVAKI telefon koji je kupljen u BILO KOJOJ "prodavnici" je sa neke mreže.
 
Quadra Communications ,jako dobra i lepo opremljena radnja,a i najskuplja.
Pogresio si... Royalton je najskuplji :d
Mobillwood je jako dobra i povoljna radnja,i negde na sredini sa cenama.
Jeste... samo daju sestomesecnu garanciju.
Media mobile je isto tu negde u sredini sa cenama.
Slazem se... a ima full pack telefona, jedini ne znam kakvi su sa garancijom.
U svim radnjama sam bio osim u royalton-u,ja licno da bih kupio takav legalan telefon morao bih da skupljam i stekam pare jedno 3 godine,tako da ja uzimam u radnjama koje prodaju jeftinije telefone,ali gledam da telefon en bude sa neke mreze,i da bude full oprema.
Naravno, jasno mi je... ali, realno, najsigurnija varijanta za tako nesto su - Quadra, CT i Royalton.

Legalni/originalni telefoni, sa normalnom garancijom, sa full opremom i da nisu skidani sa mreze.
Cek jel ti govoris za logic trade i logic shop da su dobre ili lose,ja ne znam neki ih hvale neki ne.
Ma lose, naravno.
Takodje radnja koja me je jako iznenadila je Roda mobil,oni u svojoj radnji drze makete telefona koje mozes pogledati i sve jako lepo izgleda,kod njih je garancija 2 god e sad ne znam da li je i na hardware.
2 godine?!? U bre... to mi je opet pa sumnjivo! :D
Gde bre dve godine, mnogo je... a pritom ima i klosarskih radnji koje daju "garanciju" od 3 (i slovima - TRI!) meseca...
Da li neko zna nesto o ovim prodavnicama:
Infotim
Sasa&Stevan Electronic
Marvel(cuo sam da je dobra prodavnica)
Pronto
Intercom
Intercom neki hvale, neki kude... ja samo znam da sam kod njih video dosta telefona sa Vodafone, T-Mobile i slicnim logoima... sto za mene automatski znaci - za izbegavati.
Hvala CAR na objasnjenju,ali za mene su prve tri radnje dosta skupe,posto su svi uzimali w810i(koji i ja planiram) u Media Mobill-u,gde je u full pakovanju,original kutiji,i nije sa mreze i niko nema problema verujem da cu i ja uzeti.
Znam, ali kao sto rekoh, jedine su sigurice.

Sa druge strane, naveo sam i dve od jeftinijih, koje su po meni za preporuku... a Media Mobill je upravo jedna od njih.
 
Paaa ... nisi još video sve što će SE da ponudi ... ;)
A, to... pa dobro, ovo je onda za neki prelazni period ;)

Mislim, znam i ja da je prelaz sa W800i na W850i u nekim aspektima prelaz sa konja na magarca (najpre zbog kamere), ali eto... svidja mi se telefon! :)
BTW, da još jednom napomenem - SVAKI telefon koji je kupljen u BILO KOJOJ "prodavnici" je sa neke mreže.
Da li pod tim "prodavnicama" podrazumevas i vec (sa moje strane) pominjanu Quadru i CT?


Jer, ako je tako - tek cemo se sporiti... :d
 
Marvel zaobilizati u sirokom luku

Ima vec post gde neki korisnik kaze da je dobio polovan telefon tamo, a i meni(odnosno mojoj sestri) se desilo isto. Procitaj i postove sa prethodnih strana, nemoj da te mrzi i bice ti dosta jasnije
 
hvala mladene,samo jos ne znam ovaj Infotim kakav je.
CAR,stvarno 2god. i mislim da su tamo original telefoni,pogledaj cene telefona skoro kao u Quadri.Videcu da sutra zovnem media mobill da vidim kako stoje sa garancijom i w810i,posto na MS nema w810i kod njih u ponudi,a bio je.
 
media mobill daje godinu dana garancije, uz napomenu da ne vazi na tastaturu, baterije, antenu, mozda jos neku sitnu stvarcicu... Mislim da vazi na display (to mi je najgore kad vidim da ne vazi na display)...
 
CAR,stvarno 2god. i mislim da su tamo original telefoni,pogledaj cene telefona skoro kao u Quadri.
Aj' bas cu ovih dana da skoknem do njih, da vidim kakva je situacija. Bas sam zaintrigiran takvom garancijom.
Videcu da sutra zovnem media mobill da vidim kako stoje sa garancijom i w810i,posto na MS nema w810i kod njih u ponudi,a bio je.
Oni bi trebalo da imaju dve radnje, jedna je u Milleniumu, a druga na Batajnickom drumu... tako bar pise na njihovoj posetnici, a i donedavno je tako pisalo na mobilnomsvetu.

Sada, vidim da se to vodi kao neka druga firma (?), posto je ista adresa - Batajnicki drum 1, kao i broj telefona - 3160-493. Inace, zove se "New Media". I imaju W810i.
 
ne znam ta new media mi ne uliva neko poverenje,a i cimanje mi je da idem do Batajnickog druma.
 
Citiram korisnika: milan91
Media mobile je isto tu negde u sredini sa cenama.

Slazem se... a ima full pack telefona, jedini ne znam kakvi su sa garancijom.
...
Sa druge strane, naveo sam i dve od jeftinijih, koje su po meni za preporuku... a Media Mobill je upravo jedna od njih.

Odes ovde i vidis kakva im je 'garancija' :mad:
 
ne znam ta new media mi ne uliva neko poverenje,a i cimanje mi je da idem do Batajnickog druma.
Ma, to ti kazem zato sto bi trebalo da je to *ista* radnja, barem prema onome sto pise na posetnici... u svakom slucaju, okreni ih, pa proveri.
 
Inače ... što se cena tiče, malo zdravog razuma i osnovnih ekonomskih pojmova, ajd'mo ovako:

Mobis/Alpha Copy/Mobilecomm Balkan uvozi aparat u zemlju. Obzirom da su ovlašćeni distributeri kompanije NOKIA i da za to imaju dozvole, odobrenja, papire, oni su praktično partneri kompanije NOKIA u Srbiji. NIKO u Srbiji ne može da ima bolje nabavne cene od njih. NIKO! Tačka.

Onda dođu kod Telenora/Telekoma i krenu da nude svoje usluge, dostavu, garancije, servis, drkanje sa carinom i RATELom itd. U zavisnosti od količine i načina plaćanja koje dogovore sa operaterima, ugrade se u cenu. Naravno, nije svejedno da li uzimaju stotine ili hiljade komada (ili desetine hiljada?), ali ni operateri ne mogu da dobiju bolje cene nego što ih dobiju distributeri.

Dileri robe (pošto Alpha Copy ne radi maloprodaju aparata) dobijaju lošije cene nego operateri, jer CT ili Manhattan sigurno ne uzimaju tolike količine kolike su uzeli Telenor/Telekom.

Na sve ovo dodaj 15% carine i na to još 18% PDV-a (35.7%, nije prosto sabiranje!), što plaćaju svi, pa, na ovo sve dodaj još i maržu koju prodavac (CT, Manhattan ...) ima i onda dolazimo do CENE.

E, sad ... uradi sve unazad (oduzmi maržu, pa porez, pa carinu) i doći ćeš do nabavne cene. I onda, ako je cena na MS niža od nje, kako zamišljaš da pazariš aparat koji je legalan?
OK ti je logika, slazem se sa tobom osim onog podvucenog.
Ako su oni "partneri Nokie" kao sto kazes sto bi Telenor sa njima ugovarao cene i kolicine telefona?? Pa kad vec imaju 100 miliona korisnika direktno sa Nokiom ugovore a Nokia prosledi svojim "partnerima", naravno po boljoj ceni! Ko onda moze da se meri sa Telenorom? Telekom sa svojih 2 miliona:S: .... Yeah right
 
NOKIA ne prodaje aparate direktno ... jednostavno je tako ... zašto? Zato što neće da se smaraju sa carinama i špediterima, zato što su najjači na svetu u domenu "consumer" mobilne telefonije, a verovatno i zato što neće da prave probleme ljudima koji su mnogo pre njih došli u Srbijicu da prave posao sa njihovim brand-om. NOKIA postoji u Srbiji, ali se bavi samo "strateškim" stvarima ... "operativne" stvari završavaju distributeri (pominjana 3) i to je to ...

Možda mi "wording" nije bio dovoljno dobar, ali nadam se da smo se sada razumeli ...

Telekom ima 7 miliona ... danas sam čuo negde na TVu ... mada sam čuo da broj korisnika nije toliko presudan, koliko načini plaćanja ... :)
 
Ja sam juče sebe častio jednim K750i. Prvo mi je dugo trebalo da se odlučim koji telefon da uzmem, a onda još duže da odaberem neku normalnu prodavnicu. Zvao sam njih dosta iz oglasa, cene su uglavnom slične (10ak E razlike), ali većina daje garanciju 6 meseci. I što je najgore u većini radnji garancija ne važi za tastaturu, displej, bateriju, antenu... jbt, pa za šta onda važi?? :wall: Kada sam zvao jednu radnju i pitao na šta se odnosi garancija, žena koja se javila na telefon reče da se odnosi na hardver i softver. Na moje pitanje da li garancija važi za tastaturu, displej i ostalo... ona mi reče da za to ne važi, već da važi za hardver i softver!!!! JBT! :wall: :wall: :wall:
Na kraju sam se odlučio za Intercom na Terazijama. Radnici su jako fini i uslužni! Garancija je godnu dana i odnosi se na kompletan telefon, jedino ne važi u slučaju fizičkih oštećenja nastalih lošim rukovanjem, logično.
Inače telefon je sa Vodafone mreže. U Intercomu su mi čak rekli da ako želim mogu da ubacim "čist" softver u njihovom servisu i da ne moram ništa da platim ako pokažem garantni list! Svaka čast na tome!
Telefon ne daju u originalnom pakovanju, već u njihovoj kutiji, ali dolazi sa svim što treba...
 
Ja sam uzeo u Magic line-u par telefona, radnja je ok, skuplja od ostalih nije rupa garancija na sve 12 meseci sem na displej i to na neki servis na Banovom brdu tamo nosis direktno u slucaju kvara.
 
Jel ima neko iskustva sa PIN PLUS prodavnicom? Ili Logic Trade-om? Planiram da se pocastim sa SE W850i, a ovde su cene najpovoljnije. Navodno, telefoni dolaze u full-u, samo je kutija njihova. Posto nisam iz BG-a, veliko cimanje bi mi bilo da obilazim sve radnje... (ne verujem u ono sto kazu preko telefona)
 
Ja samo mogu da ti kazem da sam zvao logic trade u vezi servisa i bas je bio ljubazan neki covek iako sam greskom dva puta nazvao...Za ostalo ne znam ali meni je bitan prvi kontakt i skoro uvek kada je prodavac neotesan i grub obicno je i roba falsh.Takav je moj utisak no moras da proveris.Dodji ranije pa obidji par radnji.Ne treba ti bas toliko vremena ako isplaniras gde ces.
 
Juče sam nosio svoj K750i u servis "Pronto" (da, baš kao onaj deterdžent, šta li je već :d ) na flash-ovanje jer je imao brendiran Vodafak-ov tj. Vodafone-ov softver. :D Taj servis radi za Intercom (gde sam kupio telefon) i kad sam im rekao šta želim i pokazao Intercom-ovu garanciju završili su posao za 15 min. Naravno, "zahvat" je bio besplatan, kao što su mi u Intercomu i rekli. Još jedan + za njih!
 
Ja mogu da pohvalim Logic shop u Nikole Spasica,kupio sam kod njih par telefona,jeste da nijedan nisam dobio u originalnoj kutiji ali sam dobio sve sto ide od opreme uz telefon i do sada(da kucnem u drvo)mi se nijedan nije kvario tako da sto se tice garancije ne mogu da pricam a i iskreno drago mije zbog toga :D :D :D
 
Evo jurcam vec 2 nedelje trazeci nokiu e61,ccc :smash: i konacno je nadjoh
Uglavnom preporuka za radnju Logic Trade (iako neki je ovde bas ne vole,pa je to izgleda preslo na mene,pa sam toliko dugo oklevao :d ).Pozovem ja onako iz dosade,javi se lik i rece imamo...i nista odem ja i prvo sto moram reci radnja izgleda sasvim pristojno.Telefon je 'made in finland',full oprema,sa nemackim layout-om tastature,baterija prosla verifikaciju,life timer oooo,imei proveren na netu,jednostavno telefon smrdi na novo :d
naravoucenije,nemojte se voditi svakakvim pricama po netu,najbolje je da se proveri uzivo.
Sve u svemu prijatno sam iznenadjen! :)
 
A kakve se garancije dobijaju u "Logic shop"-u i "Logic Trade"-u? Mislim na koliko meseci (pretpostavljam da je 6) i jel vaze za ceo telefon (ili samo ono tipa na sw i hw a ne na display, tastaturu, bateriju, antenu... :) )?
 
Vidim da je tema ponovo aktivna, pa bih jos jednom da pohvalim Media Mobil u TC Millenium. Kevi se 2 puta kvario fon u roku od 6 meseci i kad je kvar nastao treci put, zamenili su joj fon za novi model koji je ona htela, uz doplatu, a racunali su joj vrednost telefona onoliku koliko je i placen pre 6 meseci. Sve pohvale....
 
A kakve se garancije dobijaju u "Logic shop"-u i "Logic Trade"-u? Mislim na koliko meseci (pretpostavljam da je 6) i jel vaze za ceo telefon (ili samo ono tipa na sw i hw a ne na display, tastaturu, bateriju, antenu... :) )?

Za Logic Shop ne znam,ali u Logic Trade su mi dali 6 meseci garanciju na ceo telefon osim za bateriju (za koju je 10-tak dana).E sad ne znam,mozda kod telefona na preklop ima nekih stavki u vezi flet kabla,kod mene nema nikakvih napomena. :wave:
Sve u svemu,mislim da vredi pogledati,prijatno iznenadjenje :)
 
Garancija mora da vazi na ceo uredjaj.
 
Pa za pare za koje sam ga uzeo,zadovoljan sam i ovakvom garancijom :trust:
 
Za Logic Shop ne znam,ali u Logic Trade su mi dali 6 meseci garanciju na ceo telefon osim za bateriju (za koju je 10-tak dana).E sad ne znam,mozda kod telefona na preklop ima nekih stavki u vezi flet kabla,kod mene nema nikakvih napomena. :wave:

Za bateriju može da se razume da se ne daje duga garancija jer bateriju možeš lako da s***eš za par dana. Ja sam davno kod njih kupio telefon, i koliko se sećam, i displej je takođe bio u garanciji od nekih 7 dana, jel sada eksplicitno stoji samo baterija?
 
Evo sad ponovo procitah.Pise da garancija vazi na kompletan hardver i softver osim na bateriju i punjac,za koje vazi 10tak dana od preuzimanja
 
Ja mogu da pohvalim Logic shop u Nikole Spasica,kupio sam kod njih par telefona,jeste da nijedan nisam dobio u originalnoj kutiji ali sam dobio sve sto ide od opreme uz telefon

Mogu da se slozim skroz, posto sam kupio devojci Nokiu 5300 po najjeftinijoj ceni. Njihova kutija, ali sve u njoj, full oprema, nekoriscena apsolutno nova.

Radi evo vec dva i nesto meseca (kupljena za NG) i nema nikakvih problema. Nisam uopste nezadovoljan, bili su ljubazni, istina malo guzva u radnji ali naravno to nije do njih. Pored toga, jedna zena, ustvari devojka bila ispred mene i za ljude u firmi kupila 8 nekih SonyEricssona, ne znam njihove modele ali vidim neke jace zveri, tako da vidim da i firme kupuju kod njih.
 
Mogu da se slozim skroz, posto sam kupio devojci Nokiu 5300 po najjeftinijoj ceni. Njihova kutija, ali sve u njoj, full oprema, nekoriscena apsolutno nova.

Radi evo vec dva i nesto meseca (kupljena za NG) i nema nikakvih problema. Nisam uopste nezadovoljan, bili su ljubazni, istina malo guzva u radnji ali naravno to nije do njih. Pored toga, jedna zena, ustvari devojka bila ispred mene i za ljude u firmi kupila 8 nekih SonyEricssona, ne znam njihove modele ali vidim neke jace zveri, tako da vidim da i firme kupuju kod njih.
Kakvu si garanciju dobio na telefon (na koliko dugo i jel na ceo telefon)?
 
Logic shop u Nikole Spasica , najpovoljnija radnja za mobilne telefone , kupio sam N73 najjeftinije moguće , skinut sa vodafona , od pribora sam sve dobio(nabrojano na nokia sajtu) + mikrofiber crna krpica sa nokia logom , fiskalni račun naravno nisam dobio al garanciju jesam :)
 
Nazad
Vrh Dno