Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

Ovo nije tema o telefonima nego o radnjama,ali kada smo već skrenuli moram da kažem da već imam 6280 i da je odličan i nemam reči zamerke za njega (osim možda office,ali kažu da će biti i to uskoro :) ). A 6233 je taaako ružan telefon da bih ga uzeo jedino da mi daju za 50e (i odmah prodao).
 
Evo ti zamerke svih ostalih,posto si ti dobio neki ekstra primerak ili nisi primetio da je slajder budjavo klimav,da je baterija jadna,da ima neke greske u izradi zbog koga se neki stranci zale da im jednostavno crkavaju kad im oslabi baterija,ugasi se i... puffff!!A ti ako ne zelis da sacekas 6288,slobodno joj kupi sad odmah 6280,i moli boga da bude tvoje srece!
Pozdrav ,)
 
Ako bas hoces "fabricku kutiju, koja nije otvarana", mislim da ti je jedini izbor vise puta pominjana Quadra... plati pa klati, sta ces.

Naravno, tu su i CT i Royalton, ali oni su i jos skuplji.
Zna li neko nesto konkretno o firmi "Mobis electronic" ? I oni se reklamiraju kao ovlasceni uvoznici za nokiju, ali mi se cini da su nesto povoljniji od pomenutih
 
AlphaCopy je zastupnik za Nokiu,Mobis je samo preprodavac i to skuplji od AlphaCopy-a iako ima verovatno neke dilerske cene kod njih!?
Pozdrav ,)
 
U Vrscu su cene paprene i ne vredi kupiti nijedan telefon koji kosta preko 150e ovde, jer u BGu se uvek moze naci za 40e jeftinije. Ako bas ste kratki sa vremenom (a i novcem) preporucujem vam sve radnje u Vrscu (pored Fornetti shop-a kod pijace i radnja pored Stylos-a u centru grada su se najbolje i najjeftinije pokazale) osim Mobil Centra iliti kod Darka (TC Bahus, pored Hotela Srbija), eventualno radnja pored menjacnice Teddy (zato sto ne daju garanciju i ne razumeju se bas u fonove).

Lik iz Mobil Centra zae'bo dva puta - prvo mene time sto mi je uvalio Nokiu 3310 za 320 maraka POLOVNU, a drugi put je mom caletu prodao neki jeftini Siemens gde je baterija posle 2 meseca pocela da gubi kontakt. Takodje sam opet kupio od njega (pa da, vuna sam :wall:) pre dve godine Siemens M55 koji je bio skinut sa mreze, a dao mi ga je na sledeci nacin: telefon iz izloga, baterija iz fijoke, telefon iz neke kese, kutije koje on stampa sa "Mobile Phone" i jos nekim glupostima. Sva sreca pa sam mu zatrazio sve dodatke koje obicnu idu uz fon, hendsfri i cd za softver (koji su se naravno nalazili u drugoj sobi gde cuva ukradene fonove :mad:).

Inace ja imam jednu veliku nedoumicu i molim modove da ne obrisu post, da ne bih spamovao sa novim threadom...

Gde mogu da kupim K800i, a da bude original pakovanje (kutija u foliji) i da obavezno salju preko post-expressa? Ne mora da bude firma iz BGa, moze i NSa, ali da bude pouzdana firma i uz vasu preporuku. Koliko sam citao ovaj thread, Mobil media i CT Shop iz BGa su se za sada najbolje pokazali, sto se tice iskustva raznih korisnika...

:wave:
 
Quadra ima sigurno legalan k800, video sam pre neki dan u radnji, ali je i cena jaka...
 
u quadri su orginali 100%, dobijes telefon lepo upakovan u ordjinale kutiji sa baterijom van telefona u kesici:) i sve lepo upakovano ali i malo skuplje:)
 
Realno, Quadra je malo VISE skuplja... ali je legalan/original i full-pack 300%.
 
Poslednja izmena:
Joj kako lazuuuu..... Zovem u 10:30 Telekom i pitam da li imaju K800i, prodavacica mi kaze da ima, ali ne znaju cenu, pa da nazovem kasnije. Nazovem ja pre 10 minuta i pitam za K800i, ali ovog puta sa drugacijim glasom (namerno) a ova me ispali i kaze mi da NEMAMO.

Zovem Mobil media isto kazu - nemamo.

Mnogo laze taj mobilnisvet.com, a? :)
 
Joj kako lazuuuu..... Zovem u 10:30 Telekom i pitam da li imaju K800i, prodavacica mi kaze da ima, ali ne znaju cenu, pa da nazovem kasnije. Nazovem ja pre 10 minuta i pitam za K800i, ali ovog puta sa drugacijim glasom (namerno) a ova me ispali i kaze mi da NEMAMO.
A jel' si drugi put probao sa muskim ili zenskim glasom? :d:d:d
 
ne laze ms nego prodavci... nemogutje je da podatzi na ms budu 100% tacni...
 
A jel' si drugi put probao sa muskim ili zenskim glasom? :d:d:d

Ne, drugi put je bio muski, duboki glas, slican onom iz grupe Legende :D

ne laze ms nego prodavci... nemogutje je da podatzi na ms budu 100% tacni...

Ma ok, slazem se ja, ali pobogu da prvih pet na listi nemaju telefon na stanju?!?

Inace kupio sam K800i u Vrscu, izaslo me 355e, nije kutija "Mobile Phone" vec pise Sony Ericsson na njoj, ali domace je proizvodnje :d Dobio sam karticu, adapter, sluske, punjac za baterije, upustvo (nase doduse), kabl za povezivanje i kozni wrist-strap. Fon nije skinut za mreze, brzo radi, nista mu se ne baguje. E sad, neke mane/sitnice :mad: Skinuta je folija sa ekrana, sto me iznerviralo u pocetku, ali OK, sta je tu je :S: Inace folija sa zadnje strane na kameri nije skinuta. Ono sto nisam dobio uz fon je CD, rekao mi je tip da dodjem u utorak da mi da (manje bitno, jer imam citac kartica). Garancija je 6 meseci na softver, ali i na hardver, recimo ako se pokvari BT, a pritom telefon nije nigde osetecen, garancija vazi.

Radnja u kojoj sam kupio telefon se zove Mobil Forma i do sada su bili korektni. Sta ce se kasnije desiti videcemo za nekoliko meseci...
 
Prodavnicu Marvel u Kneza Milosa zaobilaziti u sirokom luku. Kod njih sam ispazario Motorolu V980 kojoj je posle nedelju dana riknuo flet kabl sto navodi na to da je mozda koriscena. Garanciju za flet mi nisu priznali iako u garantnom listu ne pise izricito da ne vazi za flet vec za bateriju, tastaturu displej itd.
U ovlascenom servisu (Paris) su mi odradili popravku i posto sam malo kukao spustili mi cenu sa 30 na 20 evra.
Da sam toliko vise dao u startu imao bih komplet garanciju i sve 4 u vis...


POTVRDJUJEM I POTPISUJEM. :wall: :crash:

Onog cobana sto je sisao sa brda treba vratiti na isto brdo odakle je dosao... nije on za bolje osim da cuva ovce. MAda mu licno ne bih ni to poverio. :mad:

Uglavnom ja sam se pre 1 god za malo potukao sa crnogorskom stokom koja je dosla u BG da "alo odje mobilni" valja telefone na crno... nije hteo da mi prizna garanciju kaze - ULETEO TI VIRUS PREKO GPRS-a. :crash: A telefon nema OS, obican GSM telefon haha :wall:
Eej ljudi, jel mozete da zamislite, cobancina koja ima jedva osnovnu skolu i IQ ~broj cipela nasla da prica o VIRUSIMA, ha ha ha... najjaci vic koji sam ikada cuo! I to "GPRS VIRUS". ccccc on misli ja sam prosecna budala koja useta tamo pa moze da me zbari za 10e 'opravke'... Princip bato! :-devil-:

Dakle MARVEL u Kneza Milosa treba zatvoriti inspekcijom posto nista ne rade legalno + sto nikome ne priznaju garanciju + ovo sto cujem da uvaljuju polovne telefone. :mad:
 
Poslednja izmena:
AlphaCopy je zastupnik za Nokiu,Mobis je samo preprodavac i to skuplji od AlphaCopy-a iako ima verovatno neke dilerske cene kod njih!?
Pozdrav ,)

Jok ... lupio si ... I jedni i drugi su ovlašćeni zastupnici/distributeri + NOKIA ima svoj headoffice u TC Ušće, ali mislim da se za sada bave samo marketingom i istraživanjem tržišta, ne rade ništa konkretno. To što je AlphaCopy jeftiniji, verovatno ima veze sa time što posluju u 5-6 zemalja balkana (www.alphacopy.gr), pa ono ... ekonomija obima i tako to ...

SE ima takođe svoju firmu ovde (Ericsson se bavi još ponečim osim proizvodnjom telefona), ali ne rade maloprodaju. CT njihov gold partner, ili tako nešto i koliko mi je poznato, sav retail ide preko njih.

ROAMING je izgleda uspeo da od kriminalne organizacije postane stvarno zastupnik za Samsung.

Smećens je prestao da postoji, tako da o njima nema šta da se priča, tako da je to - to ... jel' ima negde da se pominje LG?

Viđam Strong&Unique po nekim reklamama, jel' zna neko nešto o njima?
 
Nisam lupio,AlphaCopy je ovlasceni uvoznik za Srbiju,a Mobis je Hrvatska firma,sumnjam da bi Nokia dala dvema firmama da budu zastupnici za Srbiju,ionako imamo mali promet legalnih telefona... a skuplji su bas dobro,i to verovatno zato sto iz Hrvatske uvoze ovamo,pa tamo izgleda kao da imaju ogroman promet i imaju manje nabavne cene sigurno,samo su i dalje skuplji od AlphaCopy-a iako su i jedna i druga"multinacionalne"kompanije!!
Pozdrav ,)
 
Preko puta HVB u Rajićevoj, bela velika metalna vrata, bez neke posebne reklame ... Evo šta kažu žute strane:

ALPHA COPY DOO BEOGRAD
Rajićeva 18
11000 BEOGRAD
+381 11 3035 777
delatnost » Trgovina na malo mešovitom robom
 
Ja jednom zvao i oni kazu da su veleprodaja i preporucili mi COMTRADE i ROAMING kao ovlascene dilere.
 
Zovi opet, šta da ti kažem ... ja kupio telefon kod njih pre metar i po dana, bez problema.
 
SE ima takođe svoju firmu ovde (Ericsson se bavi još ponečim osim proizvodnjom telefona), ali ne rade maloprodaju. CT njihov gold partner, ili tako nešto i koliko mi je poznato, sav retail ide preko njih.
Ericsson se od pre jedno 5 godina uopste ne bavi proizvodnjom telefona. Sav posao oko toga je prebacen u firmu koju je osnovao zajedno sa Sony-jem. Ericsson pravi neke delove koji se ugradjuju u telefone (uglavnom radio deo) i koji se ugradjuju u bar 30% telefona koji se prave u svetu.
Sony Ericsson je veoma skoro (mozda pre mesec ili dva, ne vise) konacno otvorio office u Beogradu. Za sada ima jednog zaposlenog. Jedan od najvaznijih razloga za otvaranje tog office-a je dolazak Telenor-a. Naime, ocekuje se da ce Telenor ponuditi korisnicima vece kolicine telefona, i za realizaciju takvih poslova SE mora imati lokalnu kancelariju.
Inace, nije za ocekivati da ce SE ovde raditi maloprodaju, ali je za ocekivati da ce pomoci (naterati) distributere da pocnu da aktivnije rade na prodaji SE telefona. Organizovanje distributera, zajednicki marketinski nastupi, kvalitetniji servis, itd...
 
Želimire, ti li si? :D

Izvinjavam se što nisam bio dovoljno precizan pri definisanju proizvodnog programa. Razumemo se, right? :)
 
Originalne nokie se mogu uzeti i u telefantu, i bila je jos jedna firma koja je bila ovlasceni distributer, al ne mogu trenutno da se setim
 
Želimire, ti li si? :D

Izvinjavam se što nisam bio dovoljno precizan pri definisanju proizvodnog programa. Razumemo se, right? :)
Razumemo se naravno :)
Samo sam hteo da objasnimo ljudima da Ericsson vise nema nikakve veze sa mobilnim telefonima. Sa opremom za operatere ima, ali sav posao sa telefonima je prebacen u novu firmu.

I nadam se da ce oficijelno prisustvo SE u Srbiji doprineti boljoj usluzi obicnih korisnika: jeftiniji potpuno legalni telefoni, bolji servis, raniji izlazak novih modela, srpski jezik u svakom telefonu, itd... Vreme ce pokazati...
 
Kako AlphaCopy ne radi maloprodaju kad mozes sve da kupis kod njih na"sitno"!?Cak sam hteo samo masku da kupim,kao fizicko lice naravno,i nema problema,cak je mogu kupiti i u delovima i nije neophodna ugradnja sa njihove strane,kao kod Mobisa i jos tu"ogromnu uslugu"naplacuju skoro 1 000 dinara!!
Pozdrav ,)
 
Da malo dopunim topic, davno nisam :type:

Dakle, nesto se generalno cudno dogadja u NS prodavnicama mobilnih telefona. Sve cesce nalecem na originalna pakovanja, full opremu i stvarno nove telefone. Naravno, radi se o novijim modelima, ali opet promena je zacudjujuca, do pre par meseci nisam nikad ni video originalno pakovanje osim u ponekom izlogu.

Pohvale za dve prodavnice:
Najpre Plus Mobil u Dunavskoj. Vazda ljubazni, ako nesto i nema u radnji bice tokom nedelje, svaka reklamacija se prihvata i najcesce resava zamenom aparata, bez cimanja po serviserima i zajebancijom oko toga sta ulazi u garanciju a sta ne. Prodavci (trojica) vrlo strucni i raspolozeni sa saradnju ucestvuju u kupovini i predlazu najbolje resenje. Cesto kazu da se isti posao moze obaviti jeftinijim modelom ili navedu neka negativna iskustva sa trazenim. Ali ako kupac insistira - tu su da prodaju. Tu mi se snabdeva cela familija, hvalio sam ih i drustvu i niko nema reci zamerke. Drugar je uzeo E50, posle par dana skontao da ga zulja dzojstik, otisao u radnju i zamenili su mu za drugi model bez problema, u varijanti da musterija mora izaci zadovoljna.

Druga je Mega Mobil u Laze Teleckog. Ista stvar - ljubaznost i zelja da se izadje u susret musteriji. Nedavno sam kupio telefon u originalnom pakovanju i svim drangulijama (sto je vec dobar razlog da covek hvali radnju), ali je vec drugog dana pocela da me nervira tastatura sa dodatim arapskim slovima. Trpeo sam nedelju dana a onda otisao i zamolio da mi daju tastaturu bez tih ukrasa. Buduci da sam napravio tek petnaestak minuta razgovora dobio sam nov telefon, takodje iz originalne kutije. :banana: transfer podataka smo odradili na licinom mestu i ja sam veselo odskakutao sa telefonom po ukusu.

Ranije to nije bilo tako, morao sam za neispravan aparat da vodim bandu i izigravam kriminalca da bi mi reklamacija bila uvazena. Ovi primeri odozgo su bili nezamislivi (cuj, ne svidja ti se aparat - ko te hebe) dok evo u dve prodavnice prolaze. Ne znam je li to opci trend, ali za ove dve radnje sve pohvale.
 
Postoji jedna velika stvar koja me nervira kod prodavnica mobilnih telefona u Novom Sadu, a to je ocigledni monopol koji kruzi po gradu. :trust:
Naime, za gore navedene ne mogu nista da tvrdim, ali sam globalizovao pricu na osnovu 4-5 prodavnice. Bilo je otprilike ovako: udjem u radnju, pitam da li imaju taj-i-taj model telefona i posto je, kako ide sa garancijom itd. a prodavac izvuce papir iz fioke, procita mi neku cenu, garancija 6 meseci. Kazem hvala-dovidjenja, pogledacu na drugom mestu (ko zna, mozda naletim na nesto jeftinije). Ali u svakoj radnji je bila ista prica - isti papir iz fioke, ista cena (do u evro), ista garancija (6 meseci, posto "niko ne daje vise"), sve isto.
Bilo bi to donekle i u redu, da ta cena nije za 10-20% visa od cena mobilnih telefona u Beogradu, gde je sasvim normalno da dobijes garanciju na godinu dana.
Tako da sam se uputio u BG, obavio kupovinu i za sada sam vrlo zadovoljan.
Mozda bi trebalo da imenujem i radnju, ali necu da ih ureknem... Jos uvek je rano.

A sto se tice telefona u originalnom pakovanju kojima nesto fali posle par dana...
Bez komentara :wall:
Mozda zato i bez problema daju odmah drugi aparat, posto se ne zna koji je ostecen prilikom pada iz kamiona u krivini kod Dizeldorfa.

Pozdrav :wave:
 
Nazad
Vrh Dno