Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

Drugar mi se žalio pre neki dan, hoće da kupi telefon ali preko firme, tj. preko računa. Našao je neki fon od 200-nak evra, i na pitanje da li može preko računa, dobio odgovor "može, ali nije to ta cena, onda je malo skuplji". Na predračunu koji je dobio ubrzo, nije bio taj model telefona, nego dva druga modela, koji u zbiru cena daju cifru veću za skoro 100 evra (znači 300 okruglo)?!

Verovatno da o fiskalnom računu uz sam račun i nekoj normalnoj garanciji može samo da sanja... Jedva sam ga nagovorio da ne zove Mlađu :D
 
Na najpoznatijem sajtu kod nas za mobilne telefone stoji za svaki model ponaosob radnja u kojoj mozete kupiti doticni model i cena istog u svakoj radnji. I obicno se covek obraduje nekom cenom i zapuca u radnju. Kad ono svi telefoni +18% skuplji. Na sajtu daju cene bez pdv-a kao da su sve radnje veleprodaje.Nigde cak nema ni naznake da se cene uvecavaju za PDV. I registrovao se ja na njihov forum i postavim pitanje vezano za taj problem. Mislim da je fer da ljudi imaju predstavu ako vec gledaju taj site, koliko im je tacno para potrebno da odvoje za kupovinu telefona. Svaki moj post vezan za tu pricu je obrisan. Eto toliko o ozbiljnosti svih firmi, a i drugih institucija koje sa njima saradjuju....
 
Nije tacno da na istom sajtu sve firme daju cene bez PDVa. Ja sam licno bio u nekoliko firmi, u jednoj sam i kupio fon po istoj ceni kao na sajtu. Doduse, posle me je stiglo stosta drugo...(videti gornje postove)
 
Ja licno za koji god fon da sam se uhvatio i otisao u radnju cena je bila veca 18%. Dovoljno mi je bilo da se isto desi za 3 razlicita modela u 3 razlicite radnje.
 
Kupio sam 2 telefona u media mobillu u tc-u milenium i oba puta je cena bila kao na mobilnom svetu, odnosno jednom se desilo da je cena bila veca za 10e i cim smo rekli da je na sajtu 10e niza odmah je zvao gazdu da pita koja je trenutno aktuelna i dao po onoj sa sajta (otprilike je gazda promenio cenu a zaboravio da obavesti radnike)
 
Evo jedne informacije iz prve ruke za Royal u Sremskoj. Juce sam otisao u pomenutu prodavnicu sa namerom da kupim 6630. Nisam zvao ranije prodavnicu. Cura kaze ima u teget varijanti, ok svidja mi se. Nov softver, ali i dva i po sata na lifetimeru. Prasina i prvljavstina ispod poklopca i malo izgrebana zastita iznad broja na bateriji. Naravno, drugi 6630 nemaju. Cena, ok za nov aparat, ali ne i za polovan. Toliko.
 
Novi mobilni telefon

Pa dobro ljudi moze li neko da kaze u kojoj prodavnici moze da se kupi normalan telefon Nokia 6630,sa garancijom i koliko kosta trenutno.Hvala...
 
To je tema za domace trziste, ovde se iznose samo pohvale i pokude.

Mada, citanjem ove teme, eliminise se potreba za pitanjem uopste :)
 
Pominjani Magic Line u TC-u u Makedonskoj.
Ista cena na mobilnom svetu, preko telefona i u radnji, rezervisao telefon, dobio ga sav u celofanu, smrdi na novo :D Doduse kutija je motorola a uputstvo na srpskom, ali su tu data kabl i slusalice (nisu "zaboravili" da ih ubace). Garancija je na HW i SW 12 meseci, daju i racun (ali ne fiskalni).
Sve u svemu deluju ok, i ribice su ljubazne :)
 
Pa rucno pisan, ali na onom paragon bloku ili kako vec. Mislim, nije mi toliko ni bitno, bitna mi je garancija, narocito sto telefon nije za mene (ipak je to motorola :D)
 
InterCOM

Za preporuku je radnja Intercom, kod hotela Moskva, izdaju racun, garancija godinu dana i obuhvata i sw i hw... Doduse jesu malo skuplji od najjeftinijh koji se reklamiraju u oglasima...

Apsolutno se slazem. Do sada kupljeno 7 telefona kod njih, st za mene, sto za clanove moje porodice. Savrsena ljubaznost, strpljenje, zelja da pomognu. Ako nesto narucis kod njih, i oni kazu "stize u utorak posle 16h" ima da bude tamo u utorak u 16 i 10. Jedan jedini telefon isao na reklamaciju, usled crknutog zvucnika (burazer postao mp3jeve na highest volumu, na loudspeaker, po ceo dan). telefon sredjen za 12!minuta, zamenom zvucnika. Godinu dana garancije na sve moguce... ma, Najbolji su.
 
Mobilwood u Vojislava Ilica i u City PAsazu daje cene bez PDV-a na mobilnom svetu, a kad covek dodje u radnju, onda mu kazu plus pdv i kao svi tako rade na mob. svetu a u stvari samo oni tako rade! Ja isao da kupim E61 ali sam rekao hvala i otisao u drugu radnju, cisto iz principa.

Inace, noviji telefoni su u originalnom pakovanju i daju fiskalni racun sa godinu dana garancije.

Rekao bih da bolje aparate rade legalno, a da bi bili konkurentniji, daju cenu bez PDV-a, sto je ipak bezobrazno ako svi daju finalne cene.

Inace, reklamiraju se na mob. svet, pa zato "gazda" brise sve kritike upucene na njihov racun!
 
Prodavnicu Marvel u Kneza Milosa zaobilaziti u sirokom luku. Kod njih sam ispazario Motorolu V980 kojoj je posle nedelju dana riknuo flet kabl sto navodi na to da je mozda koriscena. Garanciju za flet mi nisu priznali iako u garantnom listu ne pise izricito da ne vazi za flet vec za bateriju, tastaturu displej itd.

Da se nadovezem...

Sestra ode juce u Marvel i kupi motorolu v3 black. Naravno kao i vecina devojaka ne zna bas nista o telefonima, tako da ga je samo malo pogledala i donela kuci. Uzmem telefon, kad ono lifetimer 3 sata i 9 minuta. Telefon nije imao foliju preko displeya, i imao je jednu tackicu na poklopcu od baterije koja se ne vidi bez da zagledas ali koja nije mala. Nazove odmah radnju i decko koji je radio kaze "dodji sutra i zamenicemo, nisam imao pojma da je polovna, ne bih ti prodao" (a sta drugo i da kaze, mada je garant mislio "devojka je, ne zna nista, njoj mogu da uvalim"). Odemo danas zajedno, i bas u tom trenutku im je stiglo nekoliko istih motorola v3, i kada sam video kako stize (skroz u delovima, u kesama i tamo sklapaju, bez opreme i kutija) pitam da li mogu da doplatim pa da dobije se k750 (mada znam da ni sa njim nije nista bolja situacija, ali to bar nisam video) i tako je i bilo. Naravno najradije bismo uzeli pare nazad pa kupili na drugom mestu, ali ovi nisu bas bili voljni pa sam onda gledao da prodjem kako tako. Naravno nista od fiskalnog racuna, cak moze da se plati i u evrima (uobicajeno za vecinu prodavnica mobilnih). Garancija je godinu dana, ali ne ukljucuje ekran, mikrofon, slusalicu, tastaturu i opremu (skoro pa nista). Originalne kutije nema, nego ona univerzalna, u koju potrpaju sve od opreme sto ide (donesu iz druge prostorije).

Zakljucak, zaobici u sirokom luku, jer je ocigledno da im nije prvi put da prodaju polovan telefon...
 
Pa ako si znao za marvel, sto si pustio sestru da ide tamo ... a inache, trebao si uzeti pare nazad po svaku cenu
 
Pa da sam znao ne bih je pustio :) A i nisam znao gde ce ona da ode da kupi...

Kada sam video sta je dobila onda mi je palo na pamet da prelistam ponovo ovu temu, pa sam naisao na ovaj post, samo sam hteo da sacekam da vidim kako ce se zavrsiti. Pare nisam mogao da uzmem, a i nisam hteo previse da se cimam, svestan sam da je i na drugim mestima slicna situacija (osim ako ne zelis da das 50% vecu cenu za 100% legalan telefon)
 
... i bas u tom trenutku im je stiglo nekoliko istih motorola v3, i kada sam video kako stize (skroz u delovima, u kesama i tamo sklapaju, bez opreme i kutija)...
Kada sam video u kakvoj se ambalazi u Mobilwood-u dobija V3 - pao sam na dupe!

Znaci, vec sam imao iskustva sa "ultra full pack"-om (sa mojim W800i, sve original), pa me je bas zato i ovo sa V3-ojkom odusevilo... stvarno nisam ocekivao tako nesto, imajuci u vidu sta sam sve video u par radnji koje sam obisao sa burazerom trazeci ovaj telefon za njega.
Pocev prvo od tipske kutije, bas za taj model telefona, "Motorola Black RAZR V3" (nema onih "Mobile Phones" kutija, ili "Nokia/Motorola/Sony Ericsson phones" kutija)... preko pratece opreme, od brda papira i uputstava (sve na engleskom, nista srpski... nista prevodjeno by Zika i pisano by Laza), CD-a, kablova, hands-free sluske i belt-clip-a... do kozne (?) futrole i malog "Motorola" priveska za telefon.


Zaista lepo za videti... i za mene krajnje iznenadjujuce.
 
Evo sta se meni danas desilo u jednoj radnji u SM. Pitam ja ribicu za ovaj-onaj telefon, malo gnjavio i smarao, drndao neke modele, mada sve je to bilo kao preko k***a, ali hajde sarmirao sam ribicu pa mi dala:D
I tako sve dok nisam poceo da postavljam pitanja, gde mi ona rece da K608i nije jos izasao u prodaju, e nisam umalo pao na dupe, a pitam je za garanciju i sva ponosna kaze GODINU DANA. Ja se odusevio, jer ovde bate niko ne da vise od 6 meseci a i ti su retki! Uglavnom imate i izbor telefona sa garancijuom od jedva cela 3meseca.
E pitam ja nju jel' to obuhvata i sw i hw gde se umalo nisam slogirao, kaze sw je godinu dana a za hw mi ne garantujemo sta ako ti se pokvari. Izasao sam sa osmehom na licu ovooooooooolikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmm!

Nikada ni u jednu vise necu da udjem ni kada mi se pokvari telefon, radije cu kupiti drugi negde drugde:)

btw, na svim ovim stranama samo jedanput je spomenuta jedna firma Mobil komerc iz Balkanske, a koliko sam video iskustvo jednog korisnika je ok, a i reklamiraju se da daju 15meseci garancije, i da su svi telefoni u full paketu! Ni cene nisu ekstremno velike.
Je li ima neko neki komentar za ovu radnju?

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Kada ljudi govore o intercom-u na ovoj temi ili kazu da su extra ili da ne valjaju nista! Posto sam malo potrazio po internetu video sam da postoje dva intercom-a (intercom i intercom shop) i oba su na terazijama. Pa ako neko moze da mi kaze koji od ova dva valja.
 
inace sam i ja pre jedno dve godine kupio samsung e800 u Marvellu, to je bila ludnica, telefon crkao posle 3-4 dana, pa su ga shatro poslali na servis....bla,bla....
u medjuvremenu dali su mi neku ciglu da setam, i tako me zavlacili jedno 17-18 dana. na kraju sam pripretio inspekcijom i doplatio za 7210...

sta da se radi...
 
Upravo sam zvao Mobil Commerce iz Balkanske da pitam za W700i i prodavac mi je na moje pitanje o poreklu telefona preko phone-a ladno rekao: "Naravno da je dekodiran."
Toliko o našem tržištu mobilnih telefona.
Ne mogu brate ni normalan telefon da kupim u ovom j***nom gradu!
 
e j**iga bate, ali ja cu da kupim samo onaj koji je u fabrickoj kutiji koja nije otvarana, a mislim da u tom mobil commercu ima, konkretno znam za w810i e sad kosta 267e sto otprilike i nije puno...
 
Ako bas hoces "fabricku kutiju, koja nije otvarana", mislim da ti je jedini izbor vise puta pominjana Quadra... plati pa klati, sta ces.

Naravno, tu su i CT i Royalton, ali oni su i jos skuplji.
 
Poslednja izmena:
Royalton :D :) :d
 
Exactly ;)
 
Moram da primetim nešto zanimljivo u vezi Beomobil-a..Tragajući za nokiom 6280 za devojku,nekoliko puta sam na mobilnisvet.com sajtu video podatak da ga tamo ima i po najnižoj ceni,šta više apdejtovano istog dana..Međutim kada odem tamo ili pozovem,njega obavezno nema,ali će "stići za par dana pa pozovite"...i tako već 5 ili 6 puta. Ne znam da li tip ima neku vezu na mobilnom svetu pa se žešće zafrkava ili šta,ali dosadilo mi je da ih ganjam i molim pa ću dati 20 eur više i završiti priču na drugom mestu..
 
Bolje nemoj da napravis takvu gresku!!!!Ako hoce normalan,ispravan i odlican telefon,neka uzme 6233,ili ako joj je baaaas zapelo da bude slajder,nek saceka 6288 kod koga su ispravljeni neki hardverski defekti u dizajnu (zbog kog su 6280 i crkavale) i ima bas upotrebljiv framerate video klipova a i,konacno,normalnu bateriju od preko 1000mAh koj ce sad valjda moci da izdrzi 2-3 dana,a ne kao kod onog promasaja od 6280,kog uskoro,navodno,potpuno povlace kad stigne 6288!?
Pozdrav ,)
 
Nazad
Vrh Dno