Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

srkiller je napisao(la):
Evo i jedno totalno drugacije iskustvo.
Ja recimo nikada u zivotu nisam kupovao telefon u prodavnici, vec uvek
preko malih oglasa od ljudi koji ih donose.
Jeste rizik, i svestan sam toga, ali ja dosad u zivotu nisam imao nijednu reklamaciju.

Takodje, a najvise volim da kupim tel. sa greskom ili neispravan pa ga sredim i onda mi traje godinama...
 
DiSLOcAtEd je napisao(la):
Logic Shop daje garanciju od 6 meseci na "hardver" i "softver" (provereno pre neki dan kod njih,na licu mesta), tako da sam mobilni kupio u Media Mobil-u (takodje pre nekoliko dana), vodjen preporukama sa ovog foruma i time sto je decko koji radi tamo rekao da daju garanciju od 12 meseci na ceo aparat (ovo mi je bilo jako bitno). Medjutim, po kupovini aparata video sam da u garantnom listu stoje i neke druge odrednice koje mi se nisu dopale (tipa da garancija ne vazi na displej, tastaturu i jos neke stvari), tako da se nadam da necu biti u prilici da proveravam sve to.
Inace, aparat sam dobio u generickom pakovanju, sa generickim punjacem i generickim uputstvom na srpskom jeziku.
Pozdrav
P.S. Ne radim ni za jednu firmu, i iza svega napisanog stojim u potpunosti.
Nigde ne dobijas garanciju na display
 
Kako ne dobijas garanciju na displej? Neke firme daju garanciju u kojoj izricito pise: SAV softver i hardver, dakle to ukljucuje i dislpej...
 
Ako display razbijes - nema garancije, prosto.
 
E sada ste mi svi ubili volju i za kupovinu i za mobilni i za sve! Okreni obrni najbolje je da ga ne kupis ili ako si se vec resio onda najvise treba da se oslonis na srecu, e da, zadnja solucija je da platis 50-100e vise kod ovlascenog uvoznika, strasno!
Ali izgleda da mi nema druge nego da se pomirim sa sudbinom i molim boginji fortuni.
Stoga cu biti kratak i jasan; Intaresuju me iskustva vlasnika K750i koji su pomenuti tel. kupili negde u BG, kako su prosli, pakovanje, garancija, usluga, nedaj boze kvarovi i reklamacije!
Odgovor bi mi trebao sto hitnije, pa onda da krenem u hazardersku kupovinu!
Unapred hvala
 
Malo si omasio tred.
Za takve stvari se otvori tred u podforumu "Domace trziste"
Ako pazljivije procitas ovaj tred, videces da ima par radnji sa kojima niko nije imao problema, pozdrav!
 
@canonada
Ortak je kupio W800i (dakle skoro isti kao sto ti hoces) full pack u Intercomu (Terazije) i iskustva su sasvim pozitivna, garancija od godinu dana pokriva SVE, ali za bateriju je samo 30 dana.

@jaksa
Naravno, mislio sam na kvarove a ne kad ga razbijes, nijedna garancija ne vazi ako se ustanovi da si ga nepazljivim koriscenjem pokvario. Ali ako je fabricka greska mora da postoji garancija...
 
Marvin je napisao(la):
@canonada
Ortak je kupio W800i (dakle skoro isti kao sto ti hoces) full pack u Intercomu (Terazije) i iskustva su sasvim pozitivna, garancija od godinu dana pokriva SVE, ali za bateriju je samo 30 dana.

@jaksa
Naravno, mislio sam na kvarove a ne kad ga razbijes, nijedna garancija ne vazi ako se ustanovi da si ga nepazljivim koriscenjem pokvario. Ali ako je fabricka greska mora da postoji garancija...
Mislim da se sada svi ogradjuju od garancije na display i flat cable.Ja licno znam za Logic Shop posto sam tamo kupio telefon ali cini mi se da kad sam zvao jos neke radnje pre kupovine da su mi isto rekli.
Pozdrav
 
Ne ogradjuju se svi. Kod Interkoma, recimo, pise da garancija vazi za SVE kvarove na HARDVERU i SOFTVERU telefona koji nisu izazvani nepazljivim blablabla...
Dakle ako nisi ti polomio/sje*o displej, trebalo bi da vazi garancija. Na zalost, nije uvek u praksi tako, ali ima svetlih primera.
 
Po zakonu, garancija je na CEO uredjaj
Zakon ima prednost nad papiricima koje vam prodavnice daju.
 
tacno tako, ali samo u slucaju ako si dobio fiskalni.
cak i da ne dobijete garanciju, svaki proizvod koji se proda uz fiskalni racun ima garanciju od 6meseci a ako oni to nece da prihvate, zovite finansijsku......jbga
 
Da se ne dobije fiskalni a da se plati puna cena s porezom... tesko zamisliv dogadjaj :D
 
jeste tesko zamisliva situacija ali se dogadja. Posebno kada kupci zaborave na pdv..
 
Jedna velika 0 (nula) sto se tice kvaliteta mob.telefona koje prodaju u Intercomu na Terazijama, BG.

Prekljuce sam kupio a75 odem kuci posle par pokusaja da razgovaram sa njim (a75) sam ustanovio da ZVUCNIK NE RADI!!!! Juce odem ja da zamenim i bez reci su mi dali novi aparat a75 ali na njihovu nesrecu ni ovome zvucnik ne radi te sutra idem da zahtevam povracaj para i kupujem u drugoj prodavnici.

Dali su mi bez reci novi aparat jer su verovatno znali da taj je s**tin*.

Obavesti cu vas sutra sta sam uradio.

Inace ljubaznost im je lepsa strana kupovine.
 
Malo da aktiviram temu. Da li neko mozda zna kakva je prodavnica "Logic Trade" na uglu Nusiceve i Kosovske? Mislim da je skoro otvorena, a imaju u ponudi ono sto mene zanima, pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa ovom prodavnicom i kakva?
Hvala unapred,
pozdrav
 
Nije baš skoro otvorena. Kupio sam nekoliko telefona tamo, i što se same kupovine tiče, rekao bih da su korektni - mada su generalno svi korektni kad je u pitanju uzimanje para. Nisam imao problema sa reklamacijama, ako si na to mislio, tako da iz tog aspekta ne mogu da kažem kakvi su. Deluju ljubazno i nisu ni najmanje klasičan seljački profil neuspelog dizelaša, na kakve liče uglavnom ljudi koji prodaju mobilne po gradu - poput vremeplova su im radnje, samo su aparati noviji.

Ispravno se zove Logic-Shop koliko mi je poznato. U pitanju je baš mala radnjica, pa proveri i rezerviši aparat pre kupovine.

Setio sam se da sam imao malu reklamacijicu prilikom kupovine MPx200 prošle godine. Naime, uz aparat nisam dobio onaj poklopčić što ide na USB, i to sam tek naknadno saznao da uopšte treba da bude na aparatu. Nije bilo ni najmanjeg problema da mi daju pomenutu zezalicu iako je prošlo par dana.
 
Nindzo, nije to ista radnja. Ta o kojoj pricas postoji vec dugo vremena i jedna je od najjeftinijih u gradu i zove se Logic shop. Ova o kojoj bigfish govori se nalazi na uglu Nusiceve i Kosovske u blizini politikine zgrade. Zove se samo Logic koliko ja znam. Logic shop je pri Knez Mihajlovoj blize Kalemegdanu.
Sto se tice robe u Logicu i oni spadaju u jeftinije ali se meni cini da cesto imaju polovne (koriscene) telefone koje prodaju kao nove.
 
ima li neko da preporuci u novom sadu?
:cigar:
 
Telekom + ???
Da li je neko imao iskustva sa ovom prodavnicom? Bila je na ulazu u beogradjanku, sada su je preselili u Bulevar. Konacno sam nasao ono sto trazim(SE w810i - da nije skidan sa mreze!), i ima ga u upravo u ovoj prodavnici, pa ne bi da zbrzam kupovinu pre nego sto se raspitam unapred o prodavnici.
Hvala unapred,
pozdrav!
 
Da, cesto imaju nebrendirane telefone. Ali to sto softver izgleda da nije promenjen ne znaci da nije blago promenjen u nekim sitnim stavkicama... A i ako je skroz 'nedirut' softver ne znaci da telefon nije skidan sa mreze :) . Sve u svemu udjes da vidis verziju softvera pa tamo pod 'customization' se moze videti 'sa koje je mreze'.
Ali naravno i to je 100 puta bolje nego bilo sta drugo. Bitno je da nema vidljivih obelezja :) i stvari koje 'bodu' oci. Sto se tice telekom+ , mislim da su ok. Garancija je 6 meseci ako se dobro secam i to valjda na hardver, to pitaj obavezno.
 
bigfish je napisao(la):
Telekom + ???
Da li je neko imao iskustva sa ovom prodavnicom? Bila je na ulazu u beogradjanku, sada su je preselili u Bulevar. Konacno sam nasao ono sto trazim(SE w810i - da nije skidan sa mreze!), i ima ga u upravo u ovoj prodavnici, pa ne bi da zbrzam kupovinu pre nego sto se raspitam unapred o prodavnici.
Hvala unapred,
pozdrav!
Zaobidji je u shirokom luku,kupio burazeru 6230 za rodj,rikno posle pet dana,bukvalno mrtav,odem tamo-nece ni da cuju da zamene,kao ne interesuje ih,i onda ja poshto nisam ovca pokupim par indijanaca i odem im u radnju i krenemo da urlamo i onda su mi zamenili fon koji evo posle manje od god dana ne radi skoro nikako...
 
ne moze telefon da bude "original" SE a da je garancija samo 6 mesetzi... to ne ide nikako... i kod w810 u sirokom luq zaobitji "skidane" sa mreze jer kod njih ne rade flash teme koje su ludilo... ;)
 
Pogledaj u Mobil landu ja sam tamo dobio garanciju od 1 god. i na hardver i na softver, za sad je sve OK.
 
Prodavnicu Marvel u Kneza Milosa zaobilaziti u sirokom luku. Kod njih sam ispazario Motorolu V980 kojoj je posle nedelju dana riknuo flet kabl sto navodi na to da je mozda koriscena. Garanciju za flet mi nisu priznali iako u garantnom listu ne pise izricito da ne vazi za flet vec za bateriju, tastaturu displej itd.
U ovlascenom servisu (Paris) su mi odradili popravku i posto sam malo kukao spustili mi cenu sa 30 na 20 evra.
Da sam toliko vise dao u startu imao bih komplet garanciju i sve 4 u vis...
 
Kad sam pre mesec dana kupovao Samsung D820, vidim cena u oglasima kod inter.com-a 280e, zovem ja njih cena stoji kao sa PDV-om, garancija 1 godinu, kao nije skidan sa mreze... Odem tamo lik mi pokaže telefon...sve ljubazno, ali cena 320eur!? Objasnim mu da sam zvao pre pola sata da mi je rekao da je cena 280eura za keš! On kao ladno tipa mi se ne reklamiramo u novinama i nisam ja zvao kod njih?! Nego je to neki Inter shop preko puta kod Meka!? Dobro ja mu se zahvalim i pitam se ko je tu lud? Naravno, posle sam uzeo mob za 270eura i skroz sam zadovoljan.
 

Prilozi

  • 366inter.jpg
    366inter.jpg
    72.7 KB · Pregleda: 298
Marvin je napisao(la):
Prodavnicu Marvel u Kneza Milosa zaobilaziti u sirokom luku. Kod njih sam ispazario Motorolu V980 kojoj je posle nedelju dana riknuo flet kabl sto navodi na to da je mozda koriscena. Garanciju za flet mi nisu priznali iako u garantnom listu ne pise izricito da ne vazi za flet vec za bateriju, tastaturu displej itd.
U ovlascenom servisu (Paris) su mi odradili popravku i posto sam malo kukao spustili mi cenu sa 30 na 20 evra.
Da sam toliko vise dao u startu imao bih komplet garanciju i sve 4 u vis...

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=104708
 
Jel neko ima iskustva sa prodavnicom Connect iz Kralja Milana 15, Bg
 
otprilike .... ako vec neko mora da me osushi, vise volim pravog domaceg freelance halooglasi trgovca

kad sam uzimao svoj zadnji telefon preko halooglasa, covek mi za ocigledne ogrebotine govori da je to prljavstina koja se lako skida ... pa kako da ne kupim od takvog cara (posle godinu i kusur, i dalje koristim doticni telefon, samo mi se vremenom jos vise 'zaprljao' :d
 
Nazad
Vrh Dno